Přejít na obsah

diskuze k roku 1939


Recommended Posts

No, neviem, podla mna im vsetkym v Mnichove muselo byt jasne, ze CSR BEZ Sudet je neubranitelna a nebranitelna.....takze nejake alibi FR+GB o tom, ze verili Hitlerovi neberiem...navyse, ktovie, co by to urobilo s vladami Francuzska a Anglicka, keby sme bojovali....mozno by sa dostal k slovu Churchill a to by bolo trosku ine kafe aj pre Adu.....Co sa tyka bombardovania a vlastne vsetkeho, treba povedat, ze Hitler nestydato blafoval a klamal a vyslo mu to....na voj. prehliadke ukazoval tych par Bf-109, co mal, ale v skutocnosti by Prahu mohol bombardovat dva tyzdne, potom by uz nemal bomby (vazne sa uvazovalo o moznosti zhadzovat kyble s vybusninami :) Cize, ak by som to sme dako zhrnut, poucenie do buducnosti je, ze pes, ktory steka, nehryzie.....t.j. na agresiu plati len a len sila a nie to, co predvadza europska elita. Dalej, a to je mozno este aktualnejsie, nez si myslime, najlepsi spojenec je ten, kto je na tom podobne ako my a nie niekto silnejsi....ten nas totiz pri prvej prilezitosti obetuje.....tym xcem povedat, ze pre nas, ludi v strednej Europe, je alfou a omegou spolupraca a nie nejake zabo-mysie spory. Osobne su mi vzdy blizsi Cesi, Madari a Poliaci, ako akasi EU, o zabozrutoch a bavorskych pivnych pupkoch ani nehovoriac :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, neviem, podla mna im vsetkym v Mnichove muselo byt jasne, ze CSR BEZ Sudet je neubranitelna a nebranitelna.....takze nejake alibi FR+GB o tom, ze verili Hitlerovi neberiem...navyse, ktovie, co by to urobilo s vladami Francuzska a Anglicka, keby sme bojovali....mozno by sa dostal k slovu Churchill a to by bolo trosku ine kafe aj pre Adu.....Co sa tyka bombardovania a vlastne vsetkeho, treba povedat, ze Hitler nestydato blafoval a klamal a vyslo mu to....na voj. prehliadke ukazoval tych par Bf-109, co mal, ale v skutocnosti by Prahu mohol bombardovat dva tyzdne, potom by uz nemal bomby (vazne sa uvazovalo o moznosti zhadzovat kyble s vybusninami :) Cize, ak by som to sme dako zhrnut, poucenie do buducnosti je, ze pes, ktory steka, nehryzie.....t.j. na agresiu plati len a len sila a nie to, co predvadza europska elita. Dalej, a to je mozno este aktualnejsie, nez si myslime, najlepsi spojenec je ten, kto je na tom podobne ako my a nie niekto silnejsi....ten nas totiz pri prvej prilezitosti obetuje.....tym xcem povedat, ze pre nas, ludi v strednej Europe, je alfou a omegou spolupraca a nie nejake zabo-mysie spory. Osobne su mi vzdy blizsi Cesi, Madari a Poliaci, ako akasi EU, o zabozrutoch a bavorskych pivnych pupkoch ani nehovoriac :)

.

ČSR se měla bránit v roce 1938 nebo i později, každopádně před záborem Sudet. Ne v okanmžiku, kdy byla okleštěna a kdy Slovensko přešlo k Hitlerovi. Ale máš pravdu, že nikdy nevíme, co by se stalo, pokud by se Mnichov nepřijal. Němci v roce 1938 nebyli zdaleka tak silní jako v roce 1939.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to s tou národní hrdostí zas až tak nehrotil. Ty naše věčné poraženecké nářky se v našem národě tak nějak pěstují už snad od praotce Čecha.... :Smile_blinky: . Ovšem vždy, když narazila kosa na kámen, tak se najednou bojovalo a bojovalo se dobře! Proč myslíte, že měli z čechů strach po celá staletí? Známá replika: "Čšéska fojak, dóbrá fojak!!!" nevyšla jen tak z ničeho. Jen se podívejte, jak bojuje časkoslovenský klan BiA. Žádný jiný klan tento styl nemá a i když nemáme stále pod kontrolou velká území, tak nás mají všecky velké klany plné zuby..... :Smile_teethhappy: . Češi a slováci totiž bojují nejprve hlavou a až potom teprve rukama a v tom to je! Naše přirozená lenost nám nedovoluje hned někde vyskakovat ale až nás někdo nasere, tak potom se začnou dít věci! Je samozřejmě diskutabilní, zda není lepší dát někomu přes držku hned a včas, než čekat, až nám pošlape polovinu zahrádky.... :Smile_teethhappy: což je případ Mnichova, že? Dnes se všude demonstruje proti vojenské intervenci tam, či onam ale nějak rychle se zapomělo, jak to v dějinách vždy končilo, když se nějaký magor nechal na pokoji, ustoupilo se mu s bláhovou nadějí, že šak on dá pokoj, když mu dáme jeho hračku. BLBOST!!! Šeredná blbost, která se vymstila už desítkám národů a bohužel se tato chyba opakuje neustále dokola a to jen a jen díky tomu, že když se máme relativně dobře, tak se nám do žádné rvačky nechce. Je to stejné, jako když na ulici dva usmrkanci mlátí nějakého dědka a nenajde se nikdo, kdo by mu pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi nebavíme se o současnosti. Bavíme se o roku 1938. Kde byl v lidech silně zakořeněn legionářský a vlastenecký kult. Lidé měli mladou republiku na kterou byli hrdí. A byli ochotní riskovat život svůj i svých rodin. pamatovali si Rakousko Uhersko a nechtěli znovu německy mluvícího pána. Lidé chtěli bojovat. Záměrně píšu lídé páč i ženy to podporovali. Je jedno se bavit jak by to dopadlo a kdo měl či neměl kolik spojenců(taky Poláky nemůžu, vím co dělali na Těšínsku). Ale i Habeš se bránila s luky a šípy(a nějaké jednoranky) proti Italům s tanky a letectvem. Celý benelux se bránil...VŠICHNI se bránili. Jen my ne. My, kteří měli ze všech napadených, nejlepší morálku a skvělé vybavení....

Jak řekl Churchill" Je neuvěřitelná škoda, že tak skvěle vyzbrojená a vycvičená armáda s neochvějnou morálkou nebojovala"....3koda, že při Mnochově nebyl Churchill u moci...s podepsáním zásadně nesouhlasil.

Ale to jsme zase u toho kdyby :Smile_great:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to s tou národní hrdostí zas až tak nehrotil. Ty naše věčné poraženecké nářky se v našem národě tak nějak pěstují už snad od praotce Čecha.... :Smile_blinky: . Ovšem vždy, když narazila kosa na kámen, tak se najednou bojovalo a bojovalo se dobře! Proč myslíte, že měli z čechů strach po celá staletí? Známá replika: "Čšéska fojak, dóbrá fojak!!!" nevyšla jen tak z ničeho. Jen se podívejte, jak bojuje časkoslovenský klan BiA. Žádný jiný klan tento styl nemá a i když nemáme stále pod kontrolou velká území, tak nás mají všecky velké klany plné zuby..... :Smile_teethhappy: . Češi a slováci totiž bojují nejprve hlavou a až potom teprve rukama a v tom to je! Naše přirozená lenost nám nedovoluje hned někde vyskakovat ale až nás někdo nasere, tak potom se začnou dít věci! Je samozřejmě diskutab ilní, zda není lepší dát někomu přes držku hned a včas, než čekat, až nám pošlape polovinu zahrádky.... :Smile_teethhappy:

Kanáre, ty Jantare.. :Smile_great: kdyby Žižka bojoval jak BIA, tak má za minutu po druhým oku a kališnici cepy v prr....Díky Pivasovi mám přehled...a řacháte co se dá :Smile_Default: . To nebylo chytré přivnání :Smile_Default: :Smile_Default: :Smile_Default: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanáre, ty Jantare.. :Smile_great: kdyby Žižka bojoval jak BIA, tak má za minutu po druhým oku a kališnici cepy v prr....Díky Pivasovi mám přehled...a řacháte co se dá :Smile_Default: . To nebylo chytré přivnání :Smile_Default: :Smile_Default: :Smile_Default: .

Ale ty víš lejno! Nejde o výhry ale o zábavu. Ostatní klany se drtí aby měli haldu území a z toho goldy ale my hrajeme pro zábavu. Teď třeba chceme dobýt Prahu. Není tam nic co by jiné klany chtěly ale chceme ji dobýt protože jsme československý klan a když to vyjde, tak bude i Bratislava. Psal jsem, že "se bojovalo a dobře bojovalo" nikde nepíšu o tom, že se vyhrávalo a to ani v těch dějinách a ani v tom klanu !!!! P.S. a přečti si to celé znova, než jsem to stačil opravit, tak jsi reagoval. A nebo chceš tvrdit, že dobrý voják je ten, který vyhrál spousty bitev?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna věc! Vypočítejte si, kolik vojska stála Hitlera ta jeho blbá povaha, kdy neustále trval na tom, že kdo ustoupí bude považován za zrádce. Jen namátkou vzpomenu Stalingrad a tahanice s Rommelem. Ústup je část vojenské taktiky a nikoliv zbabělost!!! Nutno také přihlédnot k specifice naší národní povahy. Každý národ lze nějak specifikovat. Německá přesnost s disciplína, francouzká laxnost, italská divokost a slabá morálka atd. atd. Co lze říci o nás? Já vím, vyjmenujete toho spoustu ale to říkáme o sobě my sami. Co ale o nás řekli význačné osobnosti? Jen jeden příklad, hádejte, kdo to řekl? Češi jsou smějící se bestie....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanáre psát o BIA po večeru kdy byla smazána z mapy je mírně řečeno úsměvné :Smile_teethhappy: . Jedině že by to bylo taktické odpoutání od nepřítele , aby jste mohli jít na tu Prahu :Smile-hiding: . Ale jinak si myslím , bránit jsme se měli i když by jsme prohráli, Ty škody které tohle smolné rozhodnutí napáchalo na morálce jdou vidět dodnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna věc! Vypočítejte si, kolik vojska stála Hitlera ta jeho blbá povaha, kdy neustále trval na tom, že kdo ustoupí bude považován za zrádce. Jen namátkou vzpomenu Stalingrad a tahanice s Rommelem. Ústup je část vojenské taktiky a nikoliv zbabělost!!! Nutno také přihlédnot k specifice naší národní povahy. Každý národ lze nějak specifikovat. Německá přesnost s disciplína, francouzká laxnost, italská divokost a slabá morálka atd. atd. Co lze říci o nás? Já vím, vyjmenujete toho spoustu ale to říkáme o sobě my sami. Co ale o nás řekli význačné osobnosti? Jen jeden příklad, hádejte, kdo to řekl? Češi jsou smějící se bestie....

Heydrich?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ty víš lejno! Nejde o výhry ale o zábavu. Ostatní klany se drtí aby měli haldu území a z toho goldy ale my hrajeme pro zábavu. Teď třeba chceme dobýt Prahu. Není tam nic co by jiné klany chtěly ale chceme ji dobýt protože jsme československý klan a když to vyjde, tak bude i Bratislava. Psal jsem, že "se bojovalo a dobře bojovalo" nikde nepíšu o tom, že se vyhrávalo a to ani v těch dějinách a ani v tom klanu !!!! P.S. a přečti si to celé znova, než jsem to stačil opravit, tak jsi reagoval. A nebo chceš tvrdit, že dobrý voják je ten, který vyhrál spousty bitev?!

Kanáre..ty prudasi....to byly legrace :Smile_great: . jen jsem si chtěl vyzkoušet jak startuješ...a jsi rychlý :Smile_Default: . A je vidět, že za klan dýcháš, to se mi líbí :Smile-izmena::Smile_teethhappy: . Buď v poho.

Jo, ale jěště musím dodat..to si nenechám ujít...napsal jsi"A nebo chceš tvrdit, že dobrý voják je ten, který vyhrál spousty bitev?!" Kanáre a podle čeho se tedy dobrý voják pozná? Guderian či Rommel se stali legendou proto, že statečně popíjeli s Adou na štábu OKW víno ,nebo tím, že vyhráli sposty bitev? :Smile_great:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Švejku já vím, že mnou pohrdáš a dle Tebe nemám nárok ani na to dýchat stejný vzduch jako Ty, ale ... dovolím si na tuto Tvou otázku citovat mistra Sun C´

 

Vrcholem není svést spoustu bitev a vyhrát je, vrcholem je zlomit odpor nepřítele bez boje.

Ten kdo byl v dávných dobách zván skvělým válečníkem nejen vítězil, ale především vinikal schopností dosáhnout vítězství co nejsnadnějí.

Proto nebyl oslavován pro moudrost, nebo chrabrost.

Samozřejmě mistr Sun toho napsal ještě mnoho a mnoho ... ale tohle mě teď tak napadlo ... Ty jsi ovšem hrdina který by šel bez otálení na zbytečnou smrt, jen tak pro morálku a tak s takovými zpátečnickými řečmi jistě souhlasit nebudeš ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně se taky musí brát v úvahu, co by se stalo po boji (protože porážka by byla nevyhnutelná).. kolik měst by skončilo jako Lidice a Ležáky? kolik mrtvých a raněných by si vyžádal samotný boj? kolik rodin by bylo vyvražděno, kdybychom se jim postavili na odpor? mnoho? žádná? to Beneš nemohl tušit a proto se mu prostě nedivím (a asi bych to udělal stejně) že do otevřeného boje nešel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dopadla Varšava a poláci při svém úžasném povstání (k hovnu)?! Elita polska byla vyvražděna ... a všichni hrdinové padli. Z města zbyl prach a popel ... a "spojenci" se na to dívali z Pragy. To by byl náš osud ... Proto říkám, že hrdinná sebevražda na českém pohraničí v době kdy republika byla bez spojenců jakýchkoliv, v době kdy u vesla v Anglii byl Chamberlain a jeho taktika appeasementu (a nikoliv Churchill s opačným názorem) byla nesmyslem! Tehdy i dnes! Medař se mě ptal, jak bych chtěl udlělat přesun naší armády ... sakra vždy´t k tomu došlo ... spousta lidí odsud prostě utekla, aby se pak mohla zapojit do bojů zvenčí! Vybrali si správně dobu a místo bojiště, vybrali si bojovat za něco a ne padnou pro nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Švejku já vím, že mnou pohrdáš a dle Tebe nemám nárok ani na to dýchat stejný vzduch jako Ty, ale ... dovolím si na tuto Tvou otázku citovat mistra Sun C´

 

Vrcholem není svést spoustu bitev a vyhrát je, vrcholem je zlomit odpor nepřítele bez boje.

Ten kdo byl v dávných dobách zván skvělým válečníkem nejen vítězil, ale především vinikal schopností dosáhnout vítězství co nejsnadnějí.

Proto nebyl oslavován pro moudrost, nebo chrabrost.

Samozřejmě mistr Sun toho napsal ještě mnoho a mnoho ... ale tohle mě teď tak napadlo ... Ty jsi ovšem hrdina který by šel bez otálení na zbytečnou smrt, jen tak pro morálku a tak s takovými zpátečnickými řečmi jistě souhlasit nebudeš ;-)

Ale tak to přeci není. Já tebou vůbec nepohrdám,neznám tě a nemám proč tebou pohrdat.. Na základě tehle diskuze? Od toho je topic, fórum. Pokecat, pohádat se...o tom toje. Můžeš být i skvělý voják či člověk. A že máš jiný názor na tuhle věec neznamená, že se v dalších 100 neshodneme.

Mě jen mrzí pohled spousty lidí na vlast a na povinnost jí bránit. Ten pohled a postoj se tvaroval už od Mnichova a nemáš ho ani zdaleka jen ty. Já byl v Iráku a v Kuvajtu za peníze a popravdě, kdyby nám lidé nadávali, že tam nemáme co dělat..ok. Riziko vyvažovali peníze. Amíkům s kterýma jsme byli celou dobu bych rád pomohl. Páč to byla moje profese a povinost. A kdyby se mi tam něco stalo? Jel jsem na misi páč jsem neměl dítě a nebyl jsem ženatý..jel jsem si tam vydělat. Né si hrát na hrdinu a i tak umřít.

Teď bych tam ani za zlaté prase nejel. Víme jaké zájmi tam vládnou a s naší vlastí to nemá zhola nic společného. Mám krásnou rodinu a udělat ze syna sirotka bych nechtěl. Ale pokud by mi někod chtěl vzít tady ty naše Jihočeské rybníky a lesy...vzít mi rodinu. Tak bych určitě nevzal do zaječích a nešel do zahraničí. Ale šel bojovat. Tady vůbec nejde o hrdinsví! Ale o obranu toho na čem nám záleží a co máme rádi. Tady jde o čest. Nevím o co víc by chlap měl bojovat.

Taky mám prohlášení jednoho myslitele" Live for nothing or die for something"...žít pro nic nebo zemřít pro něco.. to pravil myslitel Rambo ve čtvrtém díle :Smile_veryhappy: :Smile_veryhappy: :Smile_veryhappy: Ale něco na tom je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dopadla Varšava a poláci při svém úžasném povstání (k hovnu)?! Elita polska byla vyvražděna ... a všichni hrdinové padli. Z města zbyl prach a popel ... a "spojenci" se na to dívali z Pragy. To by byl náš osud ... Proto říkám, že hrdinná sebevražda na českém pohraničí v době kdy republika byla bez spojenců jakýchkoliv, v době kdy u vesla v Anglii byl Chamberlain a jeho taktika appeasementu (a nikoliv Churchill s opačným názorem) byla nesmyslem! Tehdy i dnes! Medař se mě ptal, jak bych chtěl udlělat přesun naší armády ... sakra vždy´t k tomu došlo ... spousta lidí odsud prostě utekla, aby se pak mohla zapojit do bojů zvenčí! Vybrali si správně dobu a místo bojiště, vybrali si bojovat za něco a ne padnou pro nic.

přesně, hodně lidí uteklo do Francie - a tam odsaď se dostali třeba do Afriky (Tobrúk), jiní zase do Anglie, kde se z nich pak stali letci a další zase třeba do SSSR... válčit za tyto státy mělo mnohem větší význam....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

×
×
  • Vytvořit...