Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

hlavně je teda divný, že už to prodávaj aniž by řekli požadavky. s kompem jsem na tom dost podobně, jestli se těm požadavkům dá věřit tak bych to rozběhl, ale potřebuju novej procák, tím pádem i novou desku a novej zdroj, asi i novou klec, a monitor už taky není top, takže vlastně všechno, a na to všechno momentálně zkrátka nemám, takže mi asi nezbyde nic než nějakou dobu závidět ostatním jak paří Fallouta :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to přijde taky divný... Předprodej běží... 10 listopadu to má vyjít, a víceprezident Bethsedy pro PR prohlásí, že minimální požadavky nezveřejní, protože je ještě přesně neznají (alespoň to jsem pochopil z věty ""We're not going to give out incomplete or inaccurate info before we know,"")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bethesda (i prodejci) se dušují, že 10. listopadu...

 

BTW: Může mi někdo znalý osvětlit, co bude znamenat ten sesson pass??? To si jako koupím hru a pak budu ještě platit nějaký poplatek, abych mohl hrát???

Já bych sázel na to, že to zase budou nějaký věci do začátku navíc, jen se styděli to nazvat DLC. Bioshock Infinite měl něco podobnýho.

4GB RAM? Tomu nějak nevěřim. Nějak málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Add Sesson Pass: Děkuji...

Add 4GB: Možné to je... Letí fámy (spekulace), že to poběží na upraveném enginu Skyrimu... 

To si myslím, že nejsou spekulace. Podle mýho (pokud mě neklame paměť) tak to říkal designer Bethesdy ve Score. Tam se Falloutu 4 věnovalo asi osm stran. Dokonce to tam srovnával se Skyrimem co se týče velikosti map a říkal, že by měli být zhruba stejně velké. Podívám se v týdnu, půjčil jsem ho kámošovi z práce, tak si to teď nemám jak ověřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Season Pass by měl bejt pro rozšíření co příjdou v budoucnu (podobně jako Old World Blues nebo Honest Hearts pro New Vegas), nikoliv pro věci do začátku

 

dobrej příklad season passu je třeba Zaklínač 3, kde season pass koupíš teď, ale jedno rozšíření má vyjít letos na podzim a druhý někdy přístí rok, když máš season pass, tak dostaneš obě rozšíření hned co vyjdou. 

 

to si dost lidí plete, nechci tady poučovat a znít nějak profesorsky, ale je dobrý rozlišovat mezi DLC a expansion (rozšíření). kdy DLC může bejt jakejkoliv stažitelnej obsah (ať už něco malýho jako skin na postavu tak i něco velkýho jako novej level nebo mapa), kdežto expansion (rozšíření) by mělo bejt obsahově velký jako klasickej datadisk, co se dřív prodával jen na diskách (např Bloodmoon k Morrowindu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky i tobě... Abych byl upřímný, tak mě DLC a rozšíření splývá... I když chápu ten rozdíl, který vysvětluješ... Dle popisu by měl být Fallout pecka i co se týče "volného života"... Budování a správa osady, rozsáhlý crafting...

 

Jenže jako "stará struktura" budu odkázaný na lokalizaci a je otázkou kdy (a zda vůbec - i když doufám, že snad ano) k nějaké (ať už profi nebo fan) lokalizaci dojde... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Add 4GB: Možné to je... Letí fámy (spekulace), že to poběží na upraveném enginu Skyrimu... 

Jo. To už sem taky slyšel. Jenže když sem měl 4GB RAM, tak mi to úplně celý sežral Skyrim a nic jinýho už nešlo spouštět aniž by počítač začal hlásit nedostatek paměti. A to sem měl jen základ a asi 50 modů. Spustit to šlo, ale jenom to.

Na příjemný hraní s třeba puštěnym prohlížečem na pozadí je 8GB minimum. A to nemluvim o tom, když tam máte ENB. To sem nerozjel ani tak (i když za to může spíš prastará grafika než RAMka)

 

 

Dík. V tomhle sem měl kapku bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k tomu navíc jedna smutná zpráva: Fallout 4 vyjde bez české lokalizace a na lokalizaci se začne pracovat až po jeho vydání... (viz: http://www.eurogamer.cz/articles/2015-09-09-potvrzeno-fallout-4-a-etina-nebudou)Takče vydím češtinu tak ve druhém čtvrtletí 2016... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže slíbené informace k enginu Fallout 4 dle článku ve Score č 258 (srpen 2015):

 

Přestože totiž F4 vzniká výhradně pro next-gen konzole a PC, nepoběží na zbrusu novém enginu - v Bethesdě pro něj jenom o něco vylepšili starý Creation Engine, jenž před čtyřmi lety poháněl Skyrim. A Creation Engine je zase upgradované Gamebryo, na jehož základu běžel Fallout 3 i Oblivion (v roce 2006!!)

 

Bohužel o češtině žádné informace nepíšou. Ale tam bych věřil Aaronovi, má zdroj ze září, tudíž novější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fallout 4 - systémové požadavky

 

Minimální požadavky

OS: Windows 7 / 8 / 10 (64bit)
Procesor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz nebo AMD Phenom II X4
Paměť: 8 GB RAM
Grafika: Nvidia GeForce GTX 550 Ti nebo AMD Radeon HD 7870
Grafická paměť: 2 GB VRAM
HDD: 30 GB volného místa na disku

 

 

Doporučené požadavky

OS: Windows 7 / 8 / 10 (64bit)
Procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz nebo AMD FX-9590 4.7 GHz
Paměť: 8 GB RAM
Grafika: Nvidia GeForce GTX 780 nebo AMD Radeon R9 290X
Grafická paměť: 4 GB VRAM
HDD: 30 GB volného místa na disku

 

http://doupe.zive.cz/clanek/zname-systemove-pozadavky-titulu-fallout-4#utm_medium=selfpromo&utm_source=doupe&utm_campaign=RSSfeed

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že ta položka VRAM je pro mě maličko neuchopitelná... Už jen z toho důvodu, že 2GB DDR3 a úzké sběrnici poběží hůře než 1GB DDR5 a široké sběrnici... (A já mám samozřejmě pouze 1GB DDR5, takže se bojím, bojím)....

Klid. Já mam ještě furt jen 512MB. xD

Co mě ale překvapuje, tak na min. požadavky mi podle všeho stačí ten procesor co už mam. To sem nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že ta položka VRAM je pro mě maličko neuchopitelná... Už jen z toho důvodu, že 2GB DDR3 a úzké sběrnici poběží hůře než 1GB DDR5 a široké sběrnici... (A já mám samozřejmě pouze 1GB DDR5, takže se bojím, bojím)....

 

Ty pozadavky jsou o dost vyssi nez jsem cekal, ale vzhledem k tomu ze CZ zatim nebude odklada se nakup noveho pc na jaro. Stejne je to vsechno priserne drahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...