Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

Far Cry 3, MoH nebo CoD, to jsou pro mě všecko hry tak na hodinku hraní max. spustím to, podívám se jak dobře to vypadá, jestli na to můj komp furt stačí a nakonec zjistím, že hratelnost je jalová a byla tu už stokrát a vůbec mě to ve výsledku nebaví.

 

jinej případ je ten novej Assassin Creed, tahle série byla hratelnostně vždycky trochu jinde a působila na mě docela svěže, takže tomu bych i nějakej ten čas věnoval. bohužel pro hašašína, letos vyšly hry, který jsou taky zaměřený na stealth akci a podle mě jsou v tomhel směru lepší - Dishonored a Hitman. Agent 47 a Corvo maj větší koule než nějakej indián

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koukám, že ten far cry 3 není moc náročnej, mám rozlišení 1680x1050 (starej monitor, vyšší nedám :) ale dostačující) a vetšina nastavení na nejvyšší a něco málo na vysoký, bez antialisingu úplně parádně na sestavě Core 2 quad 2.66GHz, gforce gtx550 TI 1GB a 3GB Ram DDR2.

A pak si říkám, jak je to ten WOT sprasenej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

tak jsem nainstaloval novej Tomb Raider. udělal jsem chybu že jsem už předtím četl pár recenzí, to už neudělám. člověk si přečte pár nadšenejch článků a pak od toho čeká zázraky. ale i přesto, po pár hodinách musím říct že paráda.

 

pozitiva

hned je vidět, že Lara snad nikdy ještě tak hezká :) to je ale docela logický, když v týhle grafice vypadá všechno líp, nejen zadek hlavní protagonistky. ale hlavně je její postava taková reálnější, živější, má duši. ne jak dřív že prohodila občas pár slov a byla jinak uplně suchá. grafika: detailní, plná efektů, povedená. ovládání bez chybičky. má to tuhou atmosféru, hodně to připomíná dobrodružný filmy, možná ještě víc thriller nebo horor, tahle filmovost ve hrách se mi líbí, když je podaná správnou cestou

 

negativa

čekal jsem že to bude těžší. první Tomb Raidery byly výzva. tenkrat jsem to hrál bez návodů, nápověd na internetu a podobně, takže dohrání hry byla záležitost na dlouhý večery (obzvlášť Last Revelation byla epická hra). pak přišly pokračování, který se v obtížnosti nedaly se starejma dílama vůbec srovnávat. žádná výzva. a poslední díl v tom bohužel pokračuje. spousta situací se v řešení omezuje na klikání do správnejch buttonů. a nalezení správný cesty je hrozně zjednodušeno tzv "survival instinct" pohledem, kterej zvýrazňuje úkolový objekty. kdyby se týhle konzolovosti vývojáři vyvarovali, byla by to pro mě skoro dokonalá hra. velká škoda. v tom dnešním trendu zjednodušování her se už asi návratu ke hardcore kořenům nedočkám.

 

ale i tak je to zatím hodně slušná adventurka :)

 

 

 

e57a1fd15b1cf14ff90b22923c554333.jpg

 

50a3127e9d162301d3f4f0fa19970756.jpg

 

e889452a959006f4fc7d900ca9f84484.jpg

 

7b05cce82d23a070e00fb5cc8ad4efa0.jpg

 

83d8b569aeeb21fcda77f20bf0e3997c.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak výše zveřejněná videa, to byli hry, kde jste návod potřebovali. S příchodem konzolí a pod. šla obtížnost u her dolů... člověk si připadá někdy celou hru jak v tutorialu... pořád zmáčkni tohle, támhleto a tady vyskoč přesně sem... děs.

já hrál starý tomb raidery na PS1 a neměl jsem přístup k netu, takže první tři díly jsem dohrál bez návodu. rozhodně jsou i těžší hry, ale tohle považuju asi za svůj největší pařanskej úspěch :D zvlášť když vezmu že občas to bylo fakt o nervy, člověk blbě skočil a nazdar. čtyřka mi přišla nejvíc hard, tu už jsem hrál na PC, ale nedohrál. v nějaký pyramidě jsem zjistil, že potřebuju čtyři klíče a měl jsem jen tři, ten poslední jsem zapomněl sebrat asi deset levelů dozadu, tak jsem to vzteky odinstaloval :D na to nezapomenu. nakonec jsem to pak dohrál s návodem. pak se mi ještě z pátýho dílu líbil ten level v Irsku, ale jinak **** hra, pak vyšly ještě několik dílů a to byly taky shity

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já hrál starý tomb raidery na PS1 a neměl jsem přístup k netu, takže první tři díly jsem dohrál bez návodu. rozhodně jsou i těžší hry, ale tohle považuju asi za svůj největší pařanskej úspěch :D zvlášť když vezmu že občas to bylo fakt o nervy, člověk blbě skočil a nazdar. čtyřka mi přišla nejvíc hard, tu už jsem hrál na PC, ale nedohrál. v nějaký pyramidě jsem zjistil, že potřebuju čtyři klíče a měl jsem jen tři, ten poslední jsem zapomněl sebrat asi deset levelů dozadu, tak jsem to vzteky odinstaloval :D na to nezapomenu. nakonec jsem to pak dohrál s návodem. pak se mi ještě z pátýho dílu líbil ten level v Irsku, ale jinak **** hra, pak vyšly ještě několik dílů a to byly taky shity

jj 4ku jsem také hrál, jinak já net neměl, návody jsem čerpal z časopisů :-P ale jenom v nejnutnějších případech, nezbytných se hnout dále :-) jj dřív byla tráva zelenější :-) Vem si dnešní rpgčka, vývoj postavy žádnej a zlehčování her lze pozorovat i v nástupnických dílech jako třeba witcher 1 a 2, ale 2ka ač lehčí než 1 si zachovala svoji obtížnost a člověk musí používat mozek. Hitman lehčí, Mafia lehčí a to můžeme pokračovat do aleluja :-) každopádně se těším na Syberii 3, to je srdcovka ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem po delší době rozjel zas Empire Total War, tentokrát kampaň za piráty :-D

 

b11682681fd5d20f84075b156c7cfaff.jpg

 

ta hra je boží, asi můj nejoblíbenější díl, škoda jen že ty námořní bitvy jsou takový divný, ale na to je myslím nějakej mod

Ak to hráš bez módov a je to pre teba najlepší diel, tak to čumím... Empire bez módov je nehrateľný...

 

A navyše za Pirátov sa nedá hrať, pretože nemajú ani diplomaciu a ekonomiku. Aj keď urobíš obchodný prístav, tak sa to nedá. Síce sa hrať za nich dá, ale len krátko. Neutiahneš moc veľké armády a námorníctvo, skôr až moc malé bude. Čiže sa to neoplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten nový tomb raider bude asi pěkná shitka... na webech tomu dávají minimálně 80%, ale v diskuzích jsou už spíše při zemi, tak nějak mám raději názor staršího hráče, než mladýho zobana, co to má jako 10tou rozehranou hru. Prý je objektivní hodnocení okolo 5-7 z deseti, asi ztráta času... (spíš bych měl říci zaplať pán bůh, ptž i tak toho mám rozehraného dost a dost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten nový tomb raider bude asi pěkná shitka... na webech tomu dávají minimálně 80%, ale v diskuzích jsou už spíše při zemi, tak nějak mám raději názor staršího hráče, než mladýho zobana, co to má jako 10tou rozehranou hru. Prý je objektivní hodnocení okolo 5-7 z deseti, asi ztráta času... (spíš bych měl říci zaplať pán bůh, ptž i tak toho mám rozehraného dost a dost :-)

to je právě to, proč si nerad nechávám ovlivňovat úsudek recenzema, článkama, blábolama v diskusích a podobně. docela se divím že ty jo..

většina recenzentů píše akorát spoilery, hraje to na konzoli a na závěr nasadí nějaký hrozně všeříkající číslo, nejběžnější je 70 a 80% :D

podle mě je tenhle Tomb Raider nejlepší za hodně dlouhou dobu (hrál jsem je všechny:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to hráš bez módov a je to pre teba najlepší diel, tak to čumím... Empire bez módov je nehrateľný...

 

A navyše za Pirátov sa nedá hrať, pretože nemajú ani diplomaciu a ekonomiku. Aj keď urobíš obchodný prístav, tak sa to nedá. Síce sa hrať za nich dá, ale len krátko. Neutiahneš moc veľké armády a námorníctvo, skôr až moc malé bude. Čiže sa to neoplatí.

diplomacii nemají no, protože jsou s nima všichni ve válce, ale já to teď zrovna hraju jen pro srandu, takže mě to netrápí

a jinak v Empire jsem bez módů dohrál kampaň několikrát, takže hratelnej je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Port Royale - byla sranda. Jen sem nikdy nepochopil a nedokázal provozovat obchodování a budovací ekonomiku. Ne že by to bylo potřeba.

Codename: Panzers phase one/two - řekl bych, že tady sem získal svoji nechuť ke strategiím a pěchotě vůbec.

Heroes Might and Magic 5 - bylo úžasný. Jediný co mě štvalo bylo zobrazování jednotek na bojišti. Panáček a u něj číslo prostě neni ono.

FlatOut 2 - netřeba popisu.

The Fall Last days of Gaya - po určitý nepříliš dlouhý době děsná pruda. Hlavně ty souboje. jako předchůdce novějších Falloutů to mohlo bejt dobrý

Brothers in arms: Earned in blood - omezený nedobíjící se hpčka jsou ve střílečkách na prd. Hlavně, když by vám neměl pochcípat tým.

SPORE - bez komentáře. Nuda po začátku druhýho pokusu. První sem podělal. xD

Half-Life 2 plus obě epizody - škoda že to nedodělali, byla to docela fajn střílečka. Úroveň nustnosti přemýšlet klesá s růstem epizod.

Half-life 1 - mam remake bůhvíproč mě to přestalo bavit někde na nějaký drezině.

Resident Evil 5 - fajn hra, hlavně po odemčení nekonečný munice do AKáčka a RPGčka xD. Jenten pohled přes rameno mi vadí.

Resident Evil operation Raccoon City - taky slušný, jen si nejsem jistej jestli mělo cenu používat něco jinýho než kulomet. Občas nudná dlouhá boss likvidace.

RE 1,2 a 4 - na první dva nemam koule.xD kamera, ovládání, grafika. To nejde. U čtyřky sem měl mouse support. Fungoval jen občas. Holt Xbox hry. Kvůli nějaký chybě mam i filmy. Pruda.

Battlefield: Bad Company 2 - jedna z nejlepších stříleček. Charakteristický štěkavý zvuk Abakanu, svistot raket... Škoda že se mulťák už nehraje nebo co.

BFBC2 Vietnam - jen mulťák. Nikdy sem tam nepotkal moc lidí, ale nádherný písničky v tancích xD

CoD 2 - všichni známe.

Battlefield 3 - kvůli singlu sem dostal dojem, že sem naletěl. Dokupování rozšíření je pěkná fičura. Abakan ztratil charakteristický zvuk. Nestačí mi driver a nereaguje pravé tlačítko myši. Goddammit.

Crysis 2 - celkem fajn. jen bych ocenil lehký kulomet s poškozením minimálně jako Grendel, ale pokud možno více munice v zásobníku ano? Lafetované/urvatelné těžké kulomety nejsou vždy k dostání.

Crysis 3 - vypadá drsně. Stáhnul sem betu a nestačí grafika. Tak nic.

Minecraft - děsná blbost. Na servru sem si postavil fajn bejvák. I vnitřně vybavenej. Při rozšiřování mě to přestalo bavit. Přd čtyřma měsícema smazána verze s přístupem na ten servr.

Trackmania Nations Forever - skákání s formulema. do určitý míry zábava.

Texas Hold'em poker - to si asi dělám srandu sám ze sebe.

WoT - znáte

WT -taky znáte

Fallout 3 - můj postup prakticky žádný. Příliš málo nábojů, příliš rychlé opotřebovávání. Na můj vkus.

Battle for Wesnoth - děs běs souboje. Vaši vojáci bývají totálně slepí a nedokáží trefit nepřítele. Ale jinak fajn hra.

 

Doufám ,že to je všechno. xD

Jo a mam děsnejch plánů co dál, ale stahovací časy z uložta so ještě děsnější xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Empire total war, pirátský zápisník den druhý :-D

 

krvelační bukanýři jsou připravení drancovat a vraždit

42318c57876bdf4db3de1c3d818add29.jpg

 

na odpor se jim staví hrstka žabožroutů. nemají nejmenší šanci!

67bf36497e19fab1efe336bdfe9f41b3.jpg

 

a tady je krví vykoupené území: další chudý ostrov v Karibiku. příště bude kořist větší!

6a8ceeb2effdbf8934a78c867de70b41.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zoltar, skús tento mód a Empire už bez toho ani nespustíš. No ja som tiež so začiatku dohral ETW bez módov, lebo neboli, ale i tak.

 

http://www.moddb.com/mods/darthmod-empire

 

A ak by si chcel, tak kedysi som písal AAR na Empire, samozrejme s módom DMUC, ak chceš, tak si to prečítaj.

 

http://totalwarforum.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=58

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zoltar, skús tento mód a Empire už bez toho ani nespustíš. No ja som tiež so začiatku dohral ETW bez módov, lebo neboli, ale i tak.

 

http://www.moddb.com...darthmod-empire

 

A ak by si chcel, tak kedysi som písal AAR na Empire, samozrejme s módom DMUC, ak chceš, tak si to prečítaj.

 

http://totalwarforum...ic.php?f=8&t=58

no já Darth mod jednou zkoušel a byl jsem z něj nadšenej, ale pak mi hra začla padat, ale myslím že to byl tenkrát nějak problém s updatama. určitě to zkusím ještě jednou, dík za připomenutí :) a to si přečtu ;)

 

EDIT: to mi nedělej :-D jen jak jsem přečetl pár řádků už mám chuť zase spustit novou kampaň a hrát to a hrát ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...