Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

Jj disttrikty maji neco do sebe, ale doufam ze je jeste poladi. Dobry je ze uz nemuzes stavet vsechny wondery v jednom meste jsi omezeny policky a taky diky narocnosti distriktu si fakt vybiras co ma prednost. Pockame jeden dva patche a uvidime  :-) tedy co me osobne jeste na tom vadi je neprehlednost nemuzu si na novy kabatek zvyknout. Buildri maji velkou nevyhodu kdyz uz mas teba 30+mest a musis vsechny buildry manualne ovladat to je dost velka frustrace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Takže jsem se trochu víc ponořil do Civilization VI, moje dojmy naznačené dříve se jen prohloubily. Takže - za mě určitě tradičně dobré vyvážení možností micromanagementu a "celkového pohledu", dále pak možnost hrát "bojově" i "nebojově". Novinka, districty a nemožnost postavit všude všechno, docela akcent na "trade routes", větší použití kultury a "civics" - správný mix "politik" může dát hře jiný další rozměr. Víc unikátních vlastností národů - třeba Angličané, za které se mi zatím hrálo asi nejlíp, hodně akcentují (zámořský) obchod a je to hodně znát na všemožných bonusech...

 

Žel bohu, hra má zatím výrazné neduhy. Tím největším pro mě osobně je AI počítačových hráčů (s výjimkou barbarů) - ta to fakt táhne brutálně dolů. Hráno na střední obtížnost, na kterou sice předchozí "civky" nebyly brutální výprask, kdy člověk (když to řeknu s nadsázkou) s velkou slávou vymyslel válečné vozy a protivník už ho střílel puškama, ale už se u toho obvykle muselo myslet. Na tuto obtížnost docela dobře fungují barbaři stylem přijedu - napadnu, vypálím, když je zle, stáhnu se... dokážou docela solidně otravovat, zvláště v nějakých odlehlejších částech, kdy vy se soustředíte na něco jiného jinde a pak se podíváte na město mimo oblast zájmu a vidíte kolem místo farem jen spáleniště... Takže barbaři za mě dobrý...

 

Ale ty ostatní "národy" - to je AI na úrovni retardovaných opic s několikanásobným průstřelem mozku... První rovina je, že AI hraje sem tam celkem nelogicky... Jak už tu bylo zmíněno - jednou jste nějvětší kámoš, za pět tahů nepříteli lupne v kebuli a prohlásí, že jste pěkní s*áči a vykoupe se ve vaší krvi...

 

Druhá rovina je samotná válečná akce... to jsem viděl za 400 tahů asi tak čtyřikrát a vždycky to dopadlo podobně - nejdřív se nepřítel "nenápadně" hemelí na vašich hranicích... pak vyhlásí "překvapivou" válku... člověk by čekal, že když máte na hranicích poblíž města deset nepřátelských jednotek, tak to město napadnou hromadně a vezmou ho útokem... Ne... pár tahů se neděje nic (asi abyste si stihli vylepšit obranu) a následně se nepřítel "slušně" trousí po jednom až dvou kusech a nechá se opižlávat jednotkami obránců... takže většinou stačí město bránit jednou jednotkou s delším dostřelem... a společně s "city center strike" v pohodě umlátíte většinu nepřátel dřív, než se k vám dostanou...

 

Další věcí, co mě zarazila, jsou bonusy některých "great person" - přece jen, aby Vám "aktivace" Admirála Hippera přihrála bitevní loď v době, kdy příslušná technologie není ani na dohled a nemáte ani parník, je taky trošku podivnost...

 

Dále pak mi úplně nesedí aktivace jednotlivých období... Třeba Scythia aktivuje "Atomic age" x desítek tahů přede mnou, ale když mi pak vyhlásí válku, tak nejpokročilejší střeleckou jednotku mají crossbowmany a jejich útoky se odehrávají tak, že se chrabrá jízda chodí nechat zmasakrovat mými kulomety...

 

Asi bych našel i další nedodělky a prapodivnosti, ale tohle mě takhle z fleku napadá asi nejintenzivněji...

 

Takže se budu opakovat, ale Civ VI je z mého pohledu hra s potenciálem, ale bylo by potřeba ji pořádně dodělat. Je to graficky hezký, hratelný, ale nedodělanost některých herních mechanik činí obhajitelnost ceny hry 60 EUR velmi diskutabilní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni Far Cry byl kdysi zdarma ke stazeni (dlouhou dobu, bylo v tom par reklam).....uz neni?

 

Far Cry  je uvolněn jako freeware pouze pro USA... Takže to vyžaduje účet na UBI se zemí původu USA... Jsou s tím dost komplikace (někdo musel dokonce použít program na skrývání IP adresy a pod.), takže je jednodušší, než toto absolvovat, stáhnout nějakou verzi ze serverů, kde se takové věci povalují (a přímo CZ verzi)...

 

viz: http://plnehry.idnes.cz/far-cry-vylet-na-tropicky-ostrov-d44-/Clanek.aspx?c=A070902_071937_bw-plneHry-akcni_bw odkud cituji:

 

P.SPro stažení programu musíte zvolit některý ze serverů. Pokud jste se rozhodli pro FileFront, je třeba vybrat některý z free serverů a následně vystát frontu (cca 40 minut). Na Gamershell není třeba čekat frontu, místo toho stačí jen vybrat některý ze serverů buď v Americe nebo v Evropě. Po úspěšném stažení budete donuceni zaregistrovat se na www.ubi.com, přičemž je třeba uvést zemi původu US (!!!) Jinak nebudete připuštěni dále.

 

a také následnou diskuzi pod článkem... 

 

Také předpokládám lze zapomenout na úchvatný CZ dabing s hláškami jako Mám kulku s tvým jménem... nebo Máš pr*el v kopřivách... a pod.

 

Závěrem bych se rád omluvil Strakapoudovi za mystifikaci, neboť evidentně i distribuci prvního FC měl pod palcem Ubisoft... (a mohl ho tedy v rámci UBI30 uvolnit)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Chlapi, rozehrál jsem Dragons Age- Origin, moc se mi to líbí, ale zaboha nemůžu přijít na kloub bojovýmu systému. Vytvořil jsem si v nabídce příkazy, uložil je, ale figury jen stojí a čumí a už se to nedá uklikat. Poraďte mi prosím nějakej tutorial, pokud ještě k týhle nádherný RPG vykopávce existuje, já nic rozumnýho nenašel, veškerý fan pages už jsou pryč. Kdyby byl někdo majitelem tý papírový příručky, co ke gamese vyšla- já ji mám staženou zadáčo z Originu- a byl ochoten ji poslat dál, případně naskenovat a poslat, to byl velmi rád... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, rozehrál jsem Dragons Age- Origin, moc se mi to líbí, ale zaboha nemůžu přijít na kloub bojovýmu systému. Vytvořil jsem si v nabídce příkazy, uložil je, ale figury jen stojí a čumí a už se to nedá uklikat. Poraďte mi prosím nějakej tutorial, pokud ještě k týhle nádherný RPG vykopávce existuje, já nic rozumnýho nenašel, veškerý fan pages už jsou pryč. Kdyby byl někdo majitelem tý papírový příručky, co ke gamese vyšla- já ji mám staženou zadáčo z Originu- a byl ochoten ji poslat dál, případně naskenovat a poslat, to byl velmi rád... :)

priiznam se ze nevim kde mas problem, ja ho v boji nemel, pauznes kliknes na kouzla/abilitky odpauznes, pauznes atd ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

priiznam se ze nevim kde mas problem, ja ho v boji nemel, pauznes kliknes na kouzla/abilitky odpauznes, pauznes atd ne?

 

 

Jo takhle, to jako nemá nemá být samostatná sekvence odehrávající se v kuse, to se během souboje musí měnit ve smyslu - " teď léčit spojence, teď msrkat kouzla zabíjecí, ty teď sekej a teď ne " ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo takhle, to jako nemá nemá být samostatná sekvence odehrávající se v kuse, to se během souboje musí měnit ve smyslu - " teď léčit spojence, teď msrkat kouzla zabíjecí, ty teď sekej a teď ne " ?

Sekat budou furt a hned jak je zacílíš. Jen holt rozhoduješ o tom, kdy si použijou speciální schopnosti/lektvary a na koho. Myslim, že se to nedá narvat do nějakýho zřetězení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo takhle, to jako nemá nemá být samostatná sekvence odehrávající se v kuse, to se během souboje musí měnit ve smyslu - " teď léčit spojence, teď msrkat kouzla zabíjecí, ty teď sekej a teď ne " ?

aspon ja si myslim ze by to tak bejt melo, hral sem to jako klasickou pauzovaci byt sviznejsi rpg, baldurs gate, neverwinter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sekat budou furt a hned jak je zacílíš. Jen holt rozhoduješ o tom, kdy si použijou speciální schopnosti/lektvary a na koho. Myslim, že se to nedá narvat do nějakýho zřetězení.

 

Jo, presne tak si to pamatuju. Ty souboje se mi ale nelibily, ac stejny system, v BG to bylo proste nejaky lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakryš, stáhnul jsem teda z U play Assassin´ s Creed 3, ale nejde mi zvuk.. co jsem pohledal, má to něco společnýho se zvukem, tam jsem s tím zamíchal a prdlajs- nevíte někdo, co s tím? Repro. 5. 1 . a tam někde je zakopanej pes. 

 

Edita :) řešení je tady https://support.ubi.com/en-us/Faqs/000018813/PC-Cannot-Hear-Cut-Scene-Voices-and-Other-Sound-Problems

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar

Chci koupit příbuznému k vánocům Minecraft. Na ofiko stránkách https://minecraft.net se před koupí musím zaregistrovat. Nebude mít potom obdarovaný problém s přihlášením, že se bude muset hlásit přes můj e-mail ? A nebo se do té hry nijak nepřihlašuje ?

 

EDIT: Tak už jsem to našel "buy as gift", ale zase nejde platit přes PayPal  :wallbash: a číslo kreditky nikomu svěřovat nebudu. Nedá se ten kód někde koupit třeba na dobírku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...