Přejít na obsah

Pokec o hrách všeobecně


Aaron Goldstein

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Baldur's Gate je s námi již téměř dvacet let. Není to tak dávno, co se podařila unikátní věc: s majiteli práv se povedlo vyjednat její remake a opětovné vydání. Tuto úchvatnou hru převzali někteří z původních vývojářů a začali ji vylepšovat a rozšiřovat. Podívejme se nyní postupně na výsledky jejich snažení!

 

http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/42111-baldur-s-gate-enhanced-edition-epicke-rpg-v-novem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baldur's Gate je s námi již téměř dvacet let. Není to tak dávno, co se podařila unikátní věc: s majiteli práv se povedlo vyjednat její remake a opětovné vydání. Tuto úchvatnou hru převzali někteří z původních vývojářů a začali ji vylepšovat a rozšiřovat. Podívejme se nyní postupně na výsledky jejich snažení!

 

http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/42111-baldur-s-gate-enhanced-edition-epicke-rpg-v-novem

Jestli jsem to dobře pochopil, tak BG:EE obsahuje pouze první část hry, takže postava končí přibližně na osmé úrovni ?

A místo BG 2 je ke koupi datadisk Dragonspear ?

Ale asi to chápu, už na začátku Throne of Bhaal byla každá postava z mé party prakticky polobůh, takže dát ten nový datadisk za BG 2 by byl nesmysl.

Jestli někdy budu v nudě, tak si EE určitě pořídím :thumbsup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baldur's Gate je s námi již téměř dvacet let. Není to tak dávno, co se podařila unikátní věc: s majiteli práv se povedlo vyjednat její remake a opětovné vydání. Tuto úchvatnou hru převzali někteří z původních vývojářů a začali ji vylepšovat a rozšiřovat. Podívejme se nyní postupně na výsledky jejich snažení!

 

http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/42111-baldur-s-gate-enhanced-edition-epicke-rpg-v-novem

skoda ze autor zaspal vlak  :laugh:    Původní datum vydání28. listopadu 2012, ja uz ji mam nejaky paatek na disku  ;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

znate nekdo tuhle originalni tahovku? me to fakt moc bavi.....a da se dokonce hrat po mailu jako sachy! kdy to tu bylo naposled? v JA1?

 

Tastee: Lethal Tactics

 

http://games.tiscali.cz/recenze/tastee-lethal-tactics-recenze-279183

 

Neznám, je to fakt tak dobrý, jak to vypadá? Že by konečně zase slušná tahovka? Jak je to koncipovaný? Je to stylem "time units" alá starý UFO (třeba) nebo JA, nebo je to tahovka stylem XCOM (myslím ty nový), tedy "na každej tah máš pro pajduláka body na dvě akce a vymysli co s nima"? A dá se nějak měnit gear vojáků, vylepšovat a modifikovat zbraně atd, prostě alá JA? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baldur's Gate je s námi již téměř dvacet let. Není to tak dávno, co se podařila unikátní věc: s majiteli práv se povedlo vyjednat její remake a opětovné vydání. Tuto úchvatnou hru převzali někteří z původních vývojářů a začali ji vylepšovat a rozšiřovat. Podívejme se nyní postupně na výsledky jejich snažení!

 

http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/42111-baldur-s-gate-enhanced-edition-epicke-rpg-v-novem

Ta hra je stále super. Před pár měsíci jsem koupil poslední datadisk k Zaklínači, ale BG má přednost, 2 měsíce hraní BG + ToSC + BG 2 a to jsem teprve v léčebně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám, je to fakt tak dobrý, jak to vypadá? Že by konečně zase slušná tahovka? Jak je to koncipovaný? Je to stylem "time units" alá starý UFO (třeba) nebo JA, nebo je to tahovka stylem XCOM (myslím ty nový), tedy "na každej tah máš pro pajduláka body na dvě akce a vymysli co s nima"? A dá se nějak měnit gear vojáků, vylepšovat a modifikovat zbraně atd, prostě alá JA? :-)

 

Je to po dlouhe dobe vyborna tahovka. System je "rekni svym vojakum co maj delat a koukej jak si poradej" (jestli znas stary Combat Missions, je to obdobny). Navic je tam dost povedena implementace do Steam - specialni denni mise, souboje s ostatnimi hraci....  Je to ale dost narocny! Nektery mise jsem udelal napoprvy, nektery jsem opakoval 6x a vzteky mlatil do stolu (na mise muzes brat ruzne vojaky - ruzne schopnosti). Je to dost premysliva hra, jak se tomu poradne nevenujes tak jsi v haji a repete cele mise. Pekna a nenarocna grafika. Ovsem neni to hra ciste odpocinkova - clovek se dost zapoti nez vyzraje nad nevidane dobrou AI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to po dlouhe dobe vyborna tahovka. System je "rekni svym vojakum co maj delat a koukej jak si poradej" (jestli znas stary Combat Missions, je to obdobny). Navic je tam dost povedena implementace do Steam - specialni denni mise, souboje s ostatnimi hraci....  Je to ale dost narocny! Nektery mise jsem udelal napoprvy, nektery jsem opakoval 6x a vzteky mlatil do stolu (na mise muzes brat ruzne vojaky - ruzne schopnosti). Je to dost premysliva hra, jak se tomu poradne nevenujes tak jsi v haji a repete cele mise. Pekna a nenarocna grafika. Ovsem neni to hra ciste odpocinkova - clovek se dost zapoti nez vyzraje nad nevidane dobrou AI.

 

Obávám se, že si to musím nechat až na delší zimní večery... Po tom, co jsem nedokázal vyndat ani prvního blbečka, jsem si pustil tutoriál, po tom, co jsem dojel tutoriál a dokázal vyndat prvního blbečka u kufru s penězma, jsem následně x-krát pohořel při pokusech dostat borce do escape zony... Asi si budu dál v klidu sekat emzáky katanou v X-COM 2 nebo opráším starou Jagged Alliance, tohle bude muset počkat, na to nemám momentálně čas (a tím pádem ani nervy) se s tím pižlat :-D Vypadá to fakt šíleně :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že si to musím nechat až na delší zimní večery... Po tom, co jsem nedokázal vyndat ani prvního blbečka, jsem si pustil tutoriál, po tom, co jsem dojel tutoriál a dokázal vyndat prvního blbečka u kufru s penězma, jsem následně x-krát pohořel při pokusech dostat borce do escape zony... Asi si budu dál v klidu sekat emzáky katanou v X-COM 2 nebo opráším starou Jagged Alliance, tohle bude muset počkat, na to nemám momentálně čas (a tím pádem ani nervy) se s tím pižlat :-D Vypadá to fakt šíleně :-D

 

Tutorial je nezbytnej. Ono to vypada slozite jen zezacatku, ve skutecnosti to programovani tahu vojaka slozity neni. Jen je to docela obtizna hra :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tutorial je nezbytnej. Ono to vypada slozite jen zezacatku, ve skutecnosti to programovani tahu vojaka slozity neni. Jen je to docela obtizna hra :)

 

Jj... já třeba zpočátku nechápal, jak udělat "někam doběhni, zaklekni a vystřel" a až v tutoriálu jsem se dozvěděl, jak dělat "útoky" :-) Každopádně koncept je to zajímavej, jen, jak říkám, to momentálně teď není hra pro mě, když jsem rád, že si jeden dva večery v týdnu "urvu" tak hodinku dvě na hraní :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Egodbout zpřístupnil jeho mod pro Starcraft 2 The Curse of Tristram. Jedná se o originální, Blizzardem podporovaný fan remake Diablo 2. Co musíte udělat?

 

Zaprvé, musíte mít nainstalovaný Starcraft 2(funguje údajně i v edici "starter", která je zdarma. Po spuštění hry se v horním menu přepněte do arkády (Arcade), a ve vyhledávácím políčku vlevo nahoře napište „Curse of Tristram“. Vyskočí vám sedm dostupných map. Jedinou hratelnou bude ovšem „Prologue“. Po jejím dokončení se odemkne druhá kapitola. Po jejím dohrání další, a tak dále. Hra končí kapitolou nazvanou „Tristram“. O svůj postup hrou nepřijdete, veškeré statistiky a uložené pozice se ukládají na servery.

 

 

Zdroj:https://www.diablofans.cz/chcete-si-zahrat-the-curse-of-tristram/#more-10664

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

uz nekdo hrajete civilizaci 6? Mam uz nahrano pres 30hodin a musim rici ze 60e za hru jsou docela vyhozeny penize  :-)

EDIT: AI tuhle hru srazi neskutecne do kolen.

 

Jako pár hodin jsem odehrál, ale doufám, že to ještě nějak opatchujou, zatím je to takovýdost rozpačitý a přesně jak píšeš, tak AI je mírně řečeno zvláštní.. Dost to táhne k zemi. Jinak tam řadu věcí zase propracovali a rozpracovali, líbí se mi třeba ty "districty" a "civics", ale hrát proti blbcům, co jsou na jednu stranu hrozně agresivní, ale jakmile jim rozšmelcuješ dvě jednotky, už škemraj o mír, mě moc neba...

 

Situace - při hře na střední obtížnost potkám Francouze a Číňany. Nejdřív úvodní kontakt, pak dáreček pro mou civilizaci a bez dalšího rozvoje styků za pět tahů vyhlášení války s tím, že většího č..áka tahle planeta ještě neviděla a tak mě tedy smáznou z povrchu... no tak si říkám do háje, napadení takhle brzo (jedno hlavní město a jedno slabý zrovna založený, dohromady asi tři vojenský jednotky) bývala docela šlamastyka... Ne tak v Civ 6. Žabožroutům stačilo sestřelit jednu partu chrabrých bojovníků a už mi nabízeli mír, ťamani sice ještě chvilku opruzovali (stylem "na, pojď, naexpi si na nás jednotky" - posílali to zásadně po jedný), ale pak taky rádi zaplatili jho za to, abych jim už přestal ty jednotky, co na mě posílaj, vraždit...

 

Nějak to v tomhle stavu nemám chuť rozehrávat dál.

 

Ale doufám, že tohle trochu upraví, protože řada věcí tam podle mě má slušnej potenciál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel tohle docela prudi, zacinas rozvijis dobry vztahy s okolnima statama mas u nich dobrou reputaci a nejedou vsichni vyhlasi valku. Nektery jednotky ani neposlou a chcou za chvili mir. Me trebas dobyvam mesto mestky stat, mel sem tam rytire a za nim kusiniky on poslal 8-10jednotek s katapulty. Nejdriv prisel jeden vojak kdyz sem ho nacl, protivnik ho stahl a poslal mi tam jeden katapult a takle je menil az sem mu vsechny do jednoho upizlal. No distrikty dobrej napad ale nekdy dost tragicky. Mam mesta ktery nemaji moc bonusy na vyrobu nebot jsou na planich a nektery distrikty se stavi trebas 90tahu. Pak si tam postavis budovu nalezejci tomu distriktu. Pak ti tam vlitnou barbari a raidnou ti distrikt a ty musisi opravit jak ty budovy tak nejdrive ten distrikt coz znamena ze jsi vyhodil 90+tahu na opravy. Tyhle opravy dela mesto ne clovicek. Barb ari je kapitola sama o sobe tvori se neskutecne rychle a dosti casto jsou silnejsi nez ty hlavne ze zacatku dost velky problem ktery te nuti mit v kazdym meste nejmin jednu osadku.

To samy je problem s buildry udelaji 3vylepseni a zmizi nemuzu si na to zvyknut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj s Builderem mě to taky překvapilo, když se to stalo poprvý, tak jsem koukal po mapě a říkám si "herdek to jsem pitomej, kde je?!" a pak mi došlo, že to je jen na tři tahy a pak musím vyrábět jinýho... Co se AI týče - tam je to prostě jedna velká demence, zatím, doufám, že to vylepší, tu hru to zatím celkem sráží... Ano, distrikty mají taky svoje minusy, ale celkově to hodnotím pozitivně, rozhodně to má potenciál a je to trochu reálější, než když se ve všech městech dalo postavit všechno ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...