Přejít na obsah

Barvení modelu


Recommended Posts

Dobrý den.

Napadlo mě že bych si po dlouhé době zase mohl složit model a rozhodl jsem se pro Tigera II a chci aby to vypadalo k světu. Tak jsem se chtěl jsem se zeptat, když chci nanést barvu aby to vypadalo například takhle:

0eeeaabbc1d3e23ecad7b6df8722c7ca.jpg

mám nanést světlou barvu jako podklad a až zaschne tak nanést zbytek? Nebo je jiná, lepší technika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sériu videí, zrejme sponzorovaných firmou Tamiya. Zrejme sa dajú stále niekde dohľadať. Sú síce v japončine, ale ako sa vraví: Jeden krát vidieť je viac, ako sto krát počuť :Smile_Default:

Tu je napríklad jedna časť zo stavby Tigra I, je tam ku koncu aj nástrek modelu.

http://www.youtube.com/watch?v=htW2NT9E9Ws

Prípadne to môžem niekam uploadnúť, toto konkrétne video má celé 207 MB.

Edit:

Našiel som hneď aj King Tigra, je to zo série Battle of Bulge. "Moje" video má dĺžku 57 minút, tu je aspoň ukážka:

http://www.youtube.com/watch?v=IcE9TyCHDbY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, Japončíci sú vybavení fakt dobre, stačí si pozrieť viac týchto videí. Ale nepoužívajú všade len striekaciu pištoľ, používajú aj iné metódy. Potvory, sú značne vynaliezaví :Smile_teethhappy: .

Medzi tie jednoduchšie metódy patrí natieranie štetcom (najlepšie samozrejme rôzne hrúbky/počet vlasov), alebo hubkovanie - obtláčanie malého kúska hubky, namočenej vo farbe. Tým hubkovaním sa dá dosiahnuť naozaj pekný náter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...