Přejít na obsah

WOT - Denní hlášení


svejk007

Recommended Posts

Vysoký win rate je na tieru 4+ čistě o náhodě. Jsou prostě stroje, se kterýma se nedaří vyhrávat a pak jsou stroje, se kterýma se to nějaký čas naopak daří. 

 

Co se týče Hellcata, na pobliku se prostě nad 60% nedostanu, skóre mi drží velké množství rot. Na pobu je čistě náhoda, jak rychle "tým" chcípne. A sám proti pěti se na koridorech nebrání tak dobře jako dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nevidím žádný důvod proč by např. s T14 měl ten WR klesat - pokud teda nedojde k nerfu / skrytýmu nerfu MM. Všechno to jsou stroje které jsou extrémně vlivné v MM ve kterém běžně hrají. Možná ta T-150 byla trochu haluz. Ale za KV-3 dám ruku do ohně. I JeyKey ji tu chválil. Gold konisch je pryč a VK prej dostalo i nerf mobility, takže už je pasé.

Tak reakce nepatřila mě, ale dovolím si na ní (část) odpovědět. Ano, Win u T14 ti bude s celkem vysokou pravděpodobností klesat. To, že někdo chválí nějaký stroj např. KV3 neznamená, že se s ním i přes jeho kvalitu nechá držet při větším počtu bitev vysoký win.

Skrytý nerf MM? Nevím co to má přesně znamenat. Při větším počtu bitev za vysokého winu se bude stále MM držet v tabulkových hodnotách. Jen se nebudeš tak často objevovat na topu a začnou ti ubývat lepší spoluhráči (ty s win 50+) a později přibude víc začátečníků bez vybavených tanků a posádek. 

Vždyť si tady na foru posteskne i kdejaká kapacita, že má po větším počtu bitev častěji horší losy než z počátku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera se WG zbláznilo a neustále mi to házelo Himl. Po 10 hrách, kdy jsem z toho měl 7x Himl, jsme to znechuceně vypnul. Ona je opravdu strašná zábava hrát s medkem proti heavy tankům na takové mapě. Už mě tím zas WG pěkně vytáčí, zcela pravidelně jsem s medkem naproti těžáku nebo tédečku. Hrát v dnešní době a na současných mapách medka je dost za trest.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera se WG zbláznilo a neustále mi to házelo Himl. Po 10 hrách, kdy jsem z toho měl 7x Himl, jsme to znechuceně vypnul. Ona je opravdu strašná zábava hrát s medkem proti heavy tankům na takové mapě. Už mě tím zas WG pěkně vytáčí, zcela pravidelně jsem s medkem naproti těžáku nebo tédečku. Hrát v dnešní době a na současných mapách medka je dost za trest.  

Tohle hodně podivné "nerotování" map asi nebude jen tak samo sebou. Když si vezmu, kolik máme map a klidně jich polovinu nevidíte ani za několik hodin hraní, tak to nemůže být náhoda. Už delší dobu to pozoruju, že určité mapy jsou jakoby vázané na určité tanky. U tieru 2 je to už dávno známá věc, že se hraje pouze Himmelsdorf, Malinovka a Campánie ale i u vyšších tierů pozoruju, že se kolem jednoho tanku točí stále stejné mapy a není jich většinou víc, jak 4. A rozhodně to nejsou mapy, které by tomu tanku zrovna nejlíp seděly :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....

Ke zbytku: Hellcat je prostě hrozně OP, V četě je normál 80-90% win, sólo (teď - to byla moje první šestka) 70-80%. KV2 dobrý win sám neudrží, na to je prostě moc pomalý a na některých mapách skoro k nepoužití. Já s ním sám horko těžko udržím 60% a to s ním mám nejvyšší dmg/bitvu ze všech šestek.

Tohle mě zaujalo- sice Hellcata pslední dobou moc nehraju, ale když, tak mám losy z 3/4 losy s osmičkama. Udržet v tomto případě Win blížící se k 70% se mi nějak nezdá reálné, už jen vzhledem k počtu nábojů :wink: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě zaujalo- sice Hellcata pslední dobou moc nehraju, ale když, tak mám losy z 3/4 losy s osmičkama. Udržet v tomto případě Win blížící se k 70% se mi nějak nezdá reálné, už jen vzhledem k počtu nábojů :wink: .

Mě to přijde nereálné i mezi šestkama,pokud člověk hraje solo na publicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hellcat solo 75+- procent vyher? Tak tomu moc neverim. 70 procent u stroju jako t 18 apod uhrat jde. Ale u hellcata, coz je uz tier 6 tomu neverim. V prvni rade jde vzdy o rozlosovani tymu. Ve statech mas na tom Hellcatovi 60 procent celkove. Samozdrejme to nemusi uplne vypovidat o tom, kolik vyher na tom v soucastnosti mas. Ale jak jsi sam rekl, dost ty stroje stridas a tak muzes tezko podle me posuzovat z dlouhodobeho pohledu... Drive jsem na su 26 mel nad 70 procent vyher,a le to defakto ve hre byli vzdy 3 tymy - ja, muj tym a nepratelsky tym :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle hodně podivné "nerotování" map asi nebude jen tak samo sebou. Když si vezmu, kolik máme map a klidně jich polovinu nevidíte ani za několik hodin hraní, tak to nemůže být náhoda. Už delší dobu to pozoruju, že určité mapy jsou jakoby vázané na určité tanky. U tieru 2 je to už dávno známá věc, že se hraje pouze Himmelsdorf, Malinovka a Campánie ale i u vyšších tierů pozoruju, že se kolem jednoho tanku točí stále stejné mapy a není jich většinou víc, jak 4. A rozhodně to nejsou mapy, které by tomu tanku zrovna nejlíp seděly :whistling:

Rekl bych ze je to soucast MM. Jses dobrej? Mas stroj vhodnej do poli? Hodime te trebaaaa. (40sec)....do mesta:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle hodně podivné "nerotování" map asi nebude jen tak samo sebou. Když si vezmu, kolik máme map a klidně jich polovinu nevidíte ani za několik hodin hraní, tak to nemůže být náhoda. Už delší dobu to pozoruju, že určité mapy jsou jakoby vázané na určité tanky. U tieru 2 je to už dávno známá věc, že se hraje pouze Himmelsdorf, Malinovka a Campánie ale i u vyšších tierů pozoruju, že se kolem jednoho tanku točí stále stejné mapy a není jich většinou víc, jak 4. A rozhodně to nejsou mapy, které by tomu tanku zrovna nejlíp seděly :whistling:

Zajímavá teorie, ale mě se nepodařila konspirace ohledně map něčím prokazatelnějším podložit. Mapy nebo přesně některé třídy strojů mají MM navázané na určitý mapy. Hraju bez modů! V bitvách do 2 třídy se losovalo ze 4 map a nyní již možná z 5 po přidání zimního Himmlu. Pro 3 třídu je počet rozšířen o 3 další (Karélie, Ensk, Prochorovka). Jak je to s přidáváním dál netuším. Pak je tu pár výjimek jako Campánie a Veký park co mají specifické omezení tříd bitev.

Nyní je ve hře již velké množství map a tak se těžko dělají nějaké prokazatelné statistiky. Zakládat konspiraci na tom, že jsem byl s TD 1x na Malinovce a 3x na Himlu z 50 bitev asi moc prokazatelné nebude.

Jediný co mohu potvrdit, že se mi v určítý den točí určitá skupina map častěji. Proč to tak přesně je netuším. Ve vícedenním horizontu se to tak nějak celkem zprůměrovalo a hlavně mě přestalo bavit sledovat, které mapy jaký stroj dostává, když to k potvrzení nějaké konspirace nesměřovalo.

Pokud by chtěl někdo prokázat, že má nějaký stroj v mapách penalizován, tak by dle mého odhadu musel vést statistiku min 500 bitev a i tak by to bylo asi malé číslo.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak reakce nepatřila mě, ale dovolím si na ní (část) odpovědět. Ano, Win u T14 ti bude s celkem vysokou pravděpodobností klesat. To, že někdo chválí nějaký stroj např. KV3 neznamená, že se s ním i přes jeho kvalitu nechá držet při větším počtu bitev vysoký win.

Skrytý nerf MM? Nevím co to má přesně znamenat. Při větším počtu bitev za vysokého winu se bude stále MM držet v tabulkových hodnotách. Jen se nebudeš tak často objevovat na topu a začnou ti ubývat lepší spoluhráči (ty s win 50+) a později přibude víc začátečníků bez vybavených tanků a posádek. 

Vždyť si tady na foru posteskne i kdejaká kapacita, že má po větším počtu bitev častěji horší losy než z počátku. 

Škoda že v pátek jedu pryč a nevím jak na tom budu s možností hrát, Klidně bych se vsadil že s T14 odehraju 100 bitev a win bude pořád stejný.

Já nemám problém s tím, že by se win časem zhoršoval, spíš naopak. Je běžné, že koupím nový tank, za free expy odemknu co je potřebné, nahodím tam plnou výbavu, za goldy přetrénuju posádku a prohraju 8 her v řadě :laugh:

Čím víc bitev s danym strojem odehraješ, tím spíš se s ním naučíš hrát a naučíš se plně využít jeho potenciálu. S E1kou jsem se naučil až po 100+ bitvách. Samozřejmě může se ti stát haluz, že máš náhodnou šňůru výher, ale to by jsi měl snad rozpoznat. T14 má navíc redukovaný MM a 3/4 her hraješ proti pár pětkám a zbytek čtyřky. Pokud s tímhle nic neudělají, není důvod aby se win měnil.

 

A co je skrytej nerf MM? Se podívej co se stalo s tierem 8. 2-3 měsíce se prakticky nedal hrát, 60% her proti desítkám, teď už se to ale zase zlepšuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že v pátek jedu pryč a nevím jak na tom budu s možností hrát, Klidně bych se vsadil že s T14 odehraju 100 bitev a win bude pořád stejný.

Já nemám problém s tím, že by se win časem zhoršoval, spíš naopak. Je běžné, že koupím nový tank, za free expy odemknu co je potřebné, nahodím tam plnou výbavu, za goldy přetrénuju posádku a prohraju 8 her v řadě :laugh:

Čím víc bitev s danym strojem odehraješ, tím spíš se s ním naučíš hrát a naučíš se plně využít jeho potenciálu. S E1kou jsem se naučil až po 100+ bitvách. Samozřejmě může se ti stát haluz, že máš náhodnou šňůru výher, ale to by jsi měl snad rozpoznat. T14 má navíc redukovaný MM a 3/4 her hraješ proti pár pětkám a zbytek čtyřky. Pokud s tímhle nic neudělají, není důvod aby se win měnil.

 

A co je skrytej nerf MM? Se podívej co se stalo s tierem 8. 2-3 měsíce se prakticky nedal hrát, 60% her proti desítkám, teď už se to ale zase zlepšuje.

Já popsal svoje obecný zkušenosti a taky proč nevěřím tomu, že si udržíš natož zlepší win u T14 pokud se nepletu 75%. Pokud svůj předpoklad dokážeš potvrdit po odehrání 100 bitev i třeba v průběhu několika týdnů, tak budu rád. S tím, že se s daným strojem budeš zlepšovat souhlasím, jenže to neznamená, že to bude stačit na W/L 8/2 z deseti bitev.

Ano, T14 má redukovaný MM, ale to se týká jen tříd bitev na max +1 nikoliv složení týmů nebo poměru bitev třídy 5 a 6 . Takže se ti klidně může stát, že díky svým výsledků (vysokému winu) budeš třeba i jediný stroj 5 třídy v bitvě. To nebude nerf T14, ale přihlédnutí k extrémně dobrým výsledkům hráče s T14. Viz vzor úspěšných hráčů s M18 (win nad 60%). Kolik mají losů, kdy jsou v topu bitvy 6 třídy.

 

PS: To neznamená, že bych ti úspěšný udržení winu nebo dokonce jeho zvedání u T14 nepřál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tu debatu ukončil. Já tvrdím že poznám stroj se kterým mi to jde a kterej si dokáže udržet vysokej win. Ty tvrdíš že kvůli nízkýmu počtu bitev to může být náhoda.

Dokud nebudu mít čas to odzkoušet, tak se stejnak nijak nerozhodneme. Sice nerad pedotankeřím, ale v zájmu výzkumu se obětuju a těch 100 her s T14 odehraju (až si najdu čas na hraní).  :laugh: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem koukal na změny v mapách ve videjku od Quickybabyho a musím říct - pořád ty samý srač*y. WG přidává na mapy skály a kopce a zkracuje vzdálenosti mezi nima, takže hra začíná připomínat boj ve Stalingradu - přískoky vřed. Komařín totálně dodrbali, z báječnýho snipeostrůvku, odkud se nechalo střílet doleva i doprava na naspotěný cíle (a přitom člověk musel bejt opatrnej, aby nedostal naložíno) udělali hrnec, kde proti sobě budou kempit dvě hevyny, přibyly brody, covery, zase to bude přestřelovaná na 200m ve stylu "kdo má větší rouru od kamen a víc RNG".

 

Co se týče arktidy, ten kopec u základny byl sice nutnej, ale to co tam vyplivli spíš vypadá jak halda hlušiny než hora a ten překopanej střed - zase mrtě úzkejch koridorů.

 

Tundra - množství změn, který udělali, jen svědčí o tom, jak ta mapa stála za bačkoru, tady to snad jediný vidím na zlepšení (ono v tý bídě už to asi víc zmršit nešlo).

 

No a Northwest - blbá mapa, blbý změny, víc krytí, zase stupidní vykukovaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...