Přejít na obsah

WOT - Denní hlášení


svejk007

Recommended Posts

Tak někdy před rokem jsem psal, že si vyzkouším po letech hraní WoT i artyny T2-7. Představa o hraní, tedy plán jak hrát těžce narazila na realitu.

Připomíná mi to nějaký citát "Pokud chceš Boha rozesmát, tak mu sděl, co jsi si naplánoval" asi to mám z nějakého filmu.

Moje představa:

1) naučit se střílet - to skončilo u náboženství v mezidobí od výstřelu do dopadu střelky na místo kam by si člověk přál (ukázal).

2) označovat své cíle - rychle jsem od toho upustil díky nespolehlivé střelbě, protože to jen mátlo spoluhráče.

3) přesouvat se na výhodnější palebné místa a i v průběhu bitvy - ve většině případů zbytečnost mimo map, kde je výchozí postavení extrémně nevýhodné.

4) nežehlit stůl (ovládat arty přes minimapu) - zpočátku to narazilo na problém s malým dostřelem u low arty, ale později tak nějak tento bod splněn.

5) po výstřelu se přemístit - u low se psalo, že je to zbytečnost a u tříd T6-7 jsem byl už zpohodlnělý a kašlal na to. Za více jak 2k bitev s T6-7 zničen pro pohodlnost 3x

a z toho 2x na Dolech.

6) občas při větším počtu artyn lovit nepřátelské - zbytečné a neefektivní. Po tom co jsem našel arty co se nehýbala a zasáhl jí až na 3 pokus a taky někdy viděl již naspotovanou nepřátelskou arty a po plném doměření jsem jí minul a 2 sekundy po mě zbylé dvě týmové arty taky se součtem poškozením 58. Zdá se mi mnohem výhodnější pomáhat někde v útoku, než ztrácet čas tím, co ke konci bitvy vyřeší lehce jiná technika.

7 vyexpit všechny arty T2-7 a zároveň mít minimálně win 50% - těžce nesplněno a přitom jsou hráči co mají na artynách win i 60% a já se aspoň u poloviny pachtil jako dobu jen 50%.

To, že jsem si nedal zcela lehký úkol jsem věděl, ale že bude až tak nad mé síly mě fakt překvapilo.

Win křivka taky podle toho vypadá :)

win-krivka.png

Mezi postižené arty se zařadila i SU 26 se kterou jsem si později i blbnul a hrál třeba na spotera. Tady se díky tomu podařilo zastavit útok z města a i vyhrát:

su26d.jpg

SU 26 mě omrzela díky jedné bitvě, kde mojí snahu enemák neocenil nadávkama ani po 9 zásahu a stále postupoval k našim jednotkám. Vozil jsem slabší dělo, protože na většině map a losů bylo použitelnější.

Pak jsem hrával hodně s M 12. Trefit ve volném prostoru stojící cíl je někdy strašně těžké:

smula.gif

Když to nejde na dálku, tak to přece musí jít aspoň na férovku z 27 m:

27m.jpg

a pak to prostě musí zákonitě skončit takto:

0dmg.jpg

Obrázky nejsou z jedný bitvy, což si každý všimne, ale stát se to, tak by člověku snad i praskla nějaká ta žilka. :)

 

Během roku se taky dost změnilo WoT a konkrétně u M12 jsem došel k závěru, že není třeba pro výsledek bitvy vozit víc jak 6 nábojů. Za nějakých cca 1100 bitev pro nedostatek munice neprohrála.

Většinou je rozhodnuto už po třetím výstřelu. S omezeným počtem nábojů jsem zažil při extrémně příznivém RNG dvě bitvy jdoucí za sebou. První win 15:6 a asi by se lehce vyhrálo i bez mé účasti a druhá je prohra 5:15, kdy byl poslední výstřel na cca 50 m a útočník zásah přežil.

vliv.png   

Jelikož se hraje většinou na killall, tak jsem si pro zpestření začal hrát s M12 na přežití. Prostě kašlu na střílení a pomáhání a zdrhám. Viz můj první obrázek ve formátu gif v životě. Druhý jsem použil o několik řádků výše.

 

Edit : obrázek nepoužitelný-smazán :(

 

Snad mi nekvalitu provedení prominete.

 

Poslední bitvu ve WoT jsem dal 28 listopadu a tak nějak se mi již nechce hrát. Nový CZ strom mě nic neříká, protože to beru jen jako další techniku z ještě početné skupiny, kterou jsem nevyzkoušel.

Až budou za pár dní ty 3 dni pětinásobků, tak vyvenčím všechno to zrezlé haraburdí ve své garáži, tedy mimo low prémiáků a uvidím jak s WoT naložím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těšil jsem se, jak budu s Minimausem šikanovat Housenky a prd. Stále proti trojkám, 2x jsem byl jediná dvojka na mapě a jako třešničku měl enemy na topu HT japonce a my artynu.

 

Nasvítit Mittengrad s Minimausem mi bylo dopřáno také jen jednou, jinak stále Doly, Doly, Doly, .....

 

Housenka teda žádný zázrak :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi teď stala věc, ze který jsem zůstal paf. Mapa Step -střetnutí, zůstal jsem sám s M4 a 7killy a proti mě jejich nejlepší modrej hráč mavnic1995 s artynou. Do konce bylo 6 minut a abych ho nehledal po mapě, tak jsem začal capovat, že ho jako přilákám. On nic, tak jsem ho prostě slušně požádal, že bych potřebovat 8 kill a R-W medaili, no a on dojel a já ho dal na ránu. Po bitvě jsem mu ještě poděkoval a on že no problém. No prostě fantazie :whistling:  :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi teď stala věc, ze který jsem zůstal paf. Mapa Step -střetnutí, zůstal jsem sám s M4 a 7killy a proti mě jejich nejlepší modrej hráč mavnic1995 s artynou. Do konce bylo 6 minut a abych ho nehledal po mapě, tak jsem začal capovat, že ho jako přilákám. On nic, tak jsem ho prostě slušně požádal, že bych potřebovat 8 kill a R-W medaili, no a on dojel a já ho dal na ránu. Po bitvě jsem mu ještě poděkoval a on že no problém. No prostě fantazie :whistling:  :-D

Vyhrál jsi bitvu a jen šlo o to jak? Tedy zda na cap nebo killall.

Ubožáky co nadávají do camperů nebo nobů bych nechal capnout a možná se pokusil ukončit bitvu dříve, než by měl dotyčný víc expů a bodů za zabrání, ale na slušnou žádost v takové situaci bych se nechal zničit i já a to by bylo mém případě sakra něco extra.

Jak se kdysi říkávalo pán a Pán je rozdíl a to tvrdím i dnes o hráčích. Hráč a hráč je taky sakra rozdíl vyzkoušeno v online hrách.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stárnu a nechám se snadno otrávit. Sedmičková bitva - na naší straně 6x HT 7T + 2x arty a nějaký MT a TD  na jejich 9x HT 7T + 3x arty + MT a TD. Tomu říkám fair matchmaking. Bitva trvala 6 minut, výsledek 5:15. Tak tohle si soudruzi strčte někam. Asi se mi to zdá, ale vždycky po nový aktualizaci mám pocit, že se MM úplně zbláznil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám nejsem v tom sám, 34/11 dnešní skore, týmy plný dementů,rudý, zelený, modrý je to fuk. Je úplně jedno jestli je šance  na výhru 30 nebo 70%. Ke všemu úřaduje i WG když dostaneš Charkov a 10 heavyn proti 6ti, z toho ještě já s FCM tak to nemáš šanci, nebo když v jedný bitvě dingnu z boku PTA, 3x ISU s čistýho boku na vršek z 20ti metrů, v další bitvě 5x dingnu LTTP který nasledně vyhraje bitvu, tak je prostě daný od začátku že musíš prohrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas si zahraji a pak si říkám "vle, vys... se na to, ta hra stojí za hov....". No a dnes? Říkám si "jsem blbej, jsem blbej....."  no, asi jsem, protože jsem se měl dávno na to vy.....

 

Nesmis si to tak brat, ja posledni dobou dam nekolik her tydne a mam toho dost a hlavne - uz se u toho nerozciluju....hraju s jednou rukou na nejaky pochoutce a je mi to uz jedno jak dopadnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele lidi, že to WoT není až tak u zakončení střev?

Skoro měsíc jsem nedal ve WoT ani bitvu a občas nakouknu, zda nemůžu něco koupit při slevách národů. Od kalendáře jsem nic výhodného nečekal a dle fór tam pro mě ani nic nebylo pokud jsem něco nepřehlédl.

Já jsem vlastně moc nehrát ani posledního čtvrt roku. Dnes jsem byl u kámoše a on při tom  dal 5 bitev. Nevím jak skončil W/L, zda 2/3 nebo opačně, ale bitvy se vešly do tolerance 3-6:15. Bral různé stroje od T4-9.

Říkal jsem, že na pětinásobky vyvenčím svojí garáž bez prémiáků, ale to co jsem viděl mě fakt dost odradilo.

Začal jsem hrát nějaké starší singlovky a WoT bych přirovnal k nastavení nejlehčí, kdy se enemák nehne ani když ho likviduji (výhra) nebo nejtěžší, kdy zas já nemám šanci a netuším (nezvládnu) ho udolat.   

 

Jsou ve WoT ještě nějaké slušnější bitvy v rozumném množství, tak aspoň 2-3/10?

 

PS: Napínavější bitvy, ne mega DMG na šesti enemákách s T -2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám nejsem v tom sám, 34/11 dnešní skore, týmy plný dementů,rudý, zelený, modrý je to fuk. Je úplně jedno jestli je šance  na výhru 30 nebo 70%. Ke všemu úřaduje i WG když dostaneš Charkov a 10 heavyn proti 6ti, z toho ještě já s FCM tak to nemáš šanci, nebo když v jedný bitvě dingnu z boku PTA, 3x ISU s čistýho boku na vršek z 20ti metrů, v další bitvě 5x dingnu LTTP který nasledně vyhraje bitvu, tak je prostě daný od začátku že musíš prohrát.

Mám stejný problém na 50 metrů neprostřelit z boku s Ferdinandem Helcata,tak to už je síla....................................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si na wotko nemohu stěžovat...ničím nepřekvapí, za tu dobu prostě už vím co a jak, tak proč se zbytečně pohlcovat a nervovat se...ano někdy člověk dělá vše proto, aby to stálo za něco, ale nejde to..a co zblázním se? ne jedu znova...a když mě to přestane bavit, tak přejdu na AW, sice je to stejný způsob public jako public,ale už tam musíš trochu s tím kanonem mířit, protože opravdu jsou nějaké zony nestačí jen otočit kanonem a šup a má ji za 400...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezdá se vám, že se rapidně zvýšily kritičáky? Po patchi průměrně každá 2. rána je vnitřní modul, nebo posádka v háji. Jsou i hry, kdy ze 6 ran dostanu 5 kritičáků. I od malých ráží a scoutů. První řidič, vyléčím a druhá rána opět řidič. Pak věž, munice a už je po hře... nepočítám mezi kritičáky pásy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezdá se vám, že se rapidně zvýšily kritičáky? Po patchi průměrně každá 2. rána je vnitřní modul, nebo posádka v háji. Jsou i hry, kdy ze 6 ran dostanu 5 kritičáků. I od malých ráží a scoutů. První řidič, vyléčím a druhá rána opět řidič. Pak věž, munice a už je po hře... nepočítám mezi kritičáky pásy.

Tak to se mi nezdá.  Zato se mi zdá, že poslední dobou (tj. od prázdnin) přestalo win ratio  záležet na tom jak hraju, lítá to ode zdi ke zdi (35-70%, výkyvy jak hrom). Na 30 bitvách mít wn8 2,5k a W/R 35% je i na mě moc. Vždycky to zhodí série proher (klidně na oblíbeným tanku), pořád horní příčky tabulky a - lost, lost, lost ...

 

Přestávám to řešit, splním si dvojnásobky a snažím se hrát s co nejmenším počtem tanků (jakmile dostanu T82 HMC na 4. tieru, bude jich 6), teď hraju s 8 (kvůli misím na T-55A).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se mi nezdá.  Zato se mi zdá, že poslední dobou (tj. od prázdnin) přestalo win ratio  záležet na tom jak hraju, lítá to ode zdi ke zdi (35-70%, výkyvy jak hrom). Na 30 bitvách mít wn8 2,5k a W/R 35% je i na mě moc. Vždycky to zhodí série proher (klidně na oblíbeným tanku), pořád horní příčky tabulky a - lost, lost, lost ...

 

 

ja win ratio uz davno neresim protoze to nema smysl a rozhodne to neukazuje jak je hrac dobrej ... je to o teamu a ten je slozenej z cim dal tim horsich hracu (v cete to uz muze byt o necem jinem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zatim brutální MM. Jak na počet 9 a 10tek, tak na paka v týmu. Čelně IS3 prostřelíš tak z 50%. Zrovna před chvílí jsem nebyl schopný probít na cca 200 T-54 standartní municí. Přesnost celkem OK, ale na můj vkus dost často uletí. Asi blbý RNG. Používám tu 88tku,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mám to přesně taky tak , od prázdnin WR pomalu ale jistě klesá, nezávisle na mém výkonu v bitvě. Poslední den  jsem skončil s WR 42%, přičemž v jiných ukazatelích jsem podal vcelku nadprůměrný výkon. Připadám si jako idiot. Kvůli čemu se hraje nějaká hra, podle mě kvůli výhře, ne jen kvůli WN8. 

Hraju hlavně TD a HT,  u TD mi nerfli dohled a camo, doje..li mapy ( naposled odstraněny Fjordy, z herního hlediska nechápu proč) a public je postupně zaplňován chovanci PL Bohnice, zřejmě tam mají tuto hru jako součást terapie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již je to dávno, co jsem něco napsal. Nějak kvůli práci nemám moc času na hraní nebo na psaní. Ale když už čas mám a nezanedbávám tím ještě rodinu, tak si zahraju pořád rád. Střídám účty a vidím neskutečné rozdíly. Hlavně tedy ve výhrách. Jako i jiní pisatelé a čtenáři mám problém s tím, že na hlavním účtu mi neskutečně padá WR. Už jsem byl na 57,27 a jde to pomalu a jistě dolů. Celkový výkon, stejný jako u Krela, není až tak důležitý. Můžete se rozkrájet a je to k ničemuu. Hodně jsme si všiml, že série proher u nějakého tanku jsou teď delší a delší. Kdysi to bylo třeba na jednu výhru 3 prohry. Dnes už se dostávám někdy i na šest až sedm her. Ale jinak víceméně nic neřeším. Jezdím si to co chci, nikdy nikde nemusím být a když se jede Lemming train, tak se k němu rád přidám. Aspoň je sranda být noobem. Mrzí mě jen ta malá rozmanitost map. Místo toho, aby přidávali hezká bojiště, dostáváme jen a pořád dokola mapy městské. Tudíž hraní TD, LT a SPG je čím dál tím těžší. Pořád se vždycky divím, proč dementi v LT jedou do města na přestřelku s HT. Tato věc mě vždycky dokáže vytočit. 

Na druhém účtu, kde mám maximálně pětky, začínám být oblíbeným terčem SPG. To bude asi tím, že tam mám 2300WN8. Opravdu to není žádná sranda, když jsou v bitvě povětšinou tři kusy a padá to pořád vedle vás a klidně i do baráku, hlavně ho musíme zničit stůj co stůj. Neskutečné sebevražedné sklony enemáků, když vidí, že mě mohou zabít. Klidně pojedou přes celou mapu, jen aby si do mě vystřelili. A jak to dopadne? Umřou po první ráně. Jenže už se objevuje i taková tlupa lidí v jeden moment, takže já jsem návnada a ostatní střílejí. Opravdu hrozná sranda. Jinak teda musím říct, že neskutečný dementismus WG je mít omezený opčet map. Protože pak hrajete dvě hodiny v kuse pouze tři mapy dokola. Jistě, Himmlesdorf je hned ve dvou modifikacích a Prochorovka taky. Btw, včera jsem hrál Prochcorovku a Ohnivý Výběžek 5x v řadě. Taky opravdu zábavné. Ale opravdu si nejsem jistý, k čemu to vlastně je. ti hráči jsou nakonec tak hloupí z toho, že hrají pořád jedno a to samé, že nedělají vlastně nic. Asi bych na mapy a taktiku co a jak na nich chrát udělal povinný tutoriál. Neprojdeš si tu mapu a nesplníš podmínky? Tak ji nebudeš hrát  :cool: . No já vím, je to blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm dneska 1 vyhra z 9 her s Škoda T25, solo se da wr udrzet pouze s pedo tanky a nekdy ani to ne, mel jsem serii asi 10ti proher s Cruiserem III s kterym mam 70% win! Takze demence a normalizace made by WG pokracuje a hlavne se stupnuje. Je to fakt sila :( . Par mesicu jsem nehral a delal jsem jen dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...