Přejít na obsah

The Elder Scrolls


Zoltar

Recommended Posts

Jak vám vyšlo soutěžení Skyrimu vs. Zaklínač2? U mě osobně vyhrál Skyrim. První díl Zaklínače mě připadl jako originální středověká detektivka a byl jsem dost potěšen nápadem. Vonělo to novotou. Dvojka mě přišla jakoby předčasně dokončená a daleko chudší dějem i pointou. Navíc HW nároky má Skyrim neskonale nižší. Hlavně, že ti dva chytrolíni s Gamepage hned zpočátku zdrbli grafiku Skyrimu. Asi viděli jen úvodní video.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vám vyšlo soutěžení Skyrimu vs. Zaklínač2? U mě osobně vyhrál Skyrim. První díl Zaklínače mě připadl jako originální středověká detektivka a byl jsem dost potěšen nápadem. Vonělo to novotou. Dvojka mě přišla jakoby předčasně dokončená a daleko chudší dějem i pointou. Navíc HW nároky má Skyrim neskonale nižší. Hlavně, že ti dva chytrolíni s Gamepage hned zpočátku zdrbli grafiku Skyrimu. Asi viděli jen úvodní video.

tohle jsem nikdy nesrovnával, podle mě úplně rozdílný hry. Skyrim se mi hraje ale líp. já přečetl všechny zaklínačský knížky a mám ty příběhy fakt moc rád. a tak mě trochu mrzí, jakým směrem se ubírají zaklínačský hry. zaprvý se tvůrci nepoučili z chyb z jedničky - na PRG je to příliš lineární a herní svět je příliš koridorovej. to je hlavní chyba Zaklínače 2. dál jsou tam dost podstatný věci, který přímo odporujou tradicím série - člověk si musí vybírat stranu, za kterou bude hrát. což je úplně na hlavu, ve skutečnosti si Geralt (a jeho přátelé) vždycky drželi neutralitu. je tam málo výraznejch postav jako ve knížce (Ciri a Yennefer nikdo nikdy nenahradí). a příběh je jen takovej slabej odvar oproti knížkám. jinak se mi to ale hrálo dobře.. grafika a rubání nepřátel bylo fajn. beru to jako součást sbírky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vám vyšlo soutěžení Skyrimu vs. Zaklínač2? U mě osobně vyhrál Skyrim. První díl Zaklínače mě připadl jako originální středověká detektivka a byl jsem dost potěšen nápadem. Vonělo to novotou. Dvojka mě přišla jakoby předčasně dokončená a daleko chudší dějem i pointou. Navíc HW nároky má Skyrim neskonale nižší. Hlavně, že ti dva chytrolíni s Gamepage hned zpočátku zdrbli grafiku Skyrimu. Asi viděli jen úvodní video.

tohle jsem nikdy nesrovnával, podle mě úplně rozdílný hry. Skyrim se mi hraje ale líp. já přečetl všechny zaklínačský knížky a mám ty příběhy fakt moc rád. a tak mě trochu mrzí, jakým směrem se ubírají zaklínačský hry. zaprvý se tvůrci nepoučili z chyb z jedničky - na PRG je to příliš lineární a herní svět je příliš koridorovej. to je hlavní chyba Zaklínače 2. dál jsou tam dost podstatný věci, který přímo odporujou tradicím série - člověk si musí vybírat stranu, za kterou bude hrát. což je úplně na hlavu, ve skutečnosti si Geralt (a jeho přátelé) vždycky drželi neutralitu. je tam málo výraznejch postav jako ve knížce (Ciri a Yennefer nikdo nikdy nenahradí). a příběh je jen takovej slabej odvar oproti knížkám. jinak se mi to ale hrálo dobře.. grafika a rubání nepřátel bylo fajn. beru to jako součást sbírky.

Jenže tyhle dvě hry spolu v rámci žánru opravdu soupeřily o RPG roku. Víc než linearita mi ve dvojce vadila zbytečná složitost až nepřehlednost stromu vlastností a to, že se člověk v podstatě nakonec nedostal k tomu, aby ho markantně využil.

Obojí mě baví moc, ale jak píše Zoltar, nutnost přidat se k jedné straně je naprd, Geralt to kosil bez ohledu na národnost, rasu a přesvědčení :) . Jednička byla výborná, dvojka mi tu tak trochu zůstala ležet a padá na ni prach. Kromě neuvěřitelně složité instalace- cca. 4 pokusy- mě strašně naštvalo, jak to bez ustání padalo, po 30 minutách nazdar. Skyrim je jinde, pocit z toho světa je jinej, v týhle hře mě vyloženě baví bejt vrah a zloděj. To kdyby někdo nabíd Geraltovi, to by byly hlášky a možná sekání kokosů :Smile_izmena:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové. Osobně nemůžu srovnávat Skyrim a Zaklínače. Jelikož obě hry splňují jen jeden společný bod a to je definice RPG. Zatímco Elder Scrolls pro mě znamenalo vývoj přes Morrowind až ke Skyrimu a jel jsem SVOJI postavu, tak Zaklínače mám přečteného od začátku do konce a tak jedu Legendu románu. Tak pro mě ožívají postavy ze Ságy, tak člověk poznává odkazy na jednotlivé knížky, tak se hodně vyplatí celou legendu znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obojí mě baví moc, ale jak píše Zoltar, nutnost přidat se k jedné straně je naprd, Geralt to kosil bez ohledu na národnost, rasu a přesvědčení :) . Jednička byla výborná, dvojka mi tu tak trochu zůstala ležet a padá na ni prach. Kromě neuvěřitelně složité instalace- cca. 4 pokusy- mě strašně naštvalo, jak to bez ustání padalo, po 30 minutách nazdar. Skyrim je jinde, pocit z toho světa je jinej, v týhle hře mě vyloženě baví bejt vrah a zloděj. To kdyby někdo nabíd Geraltovi, to by byly hlášky a možná sekání kokosů :Smile_izmena:

To padání jsem měl taky a byl jsem z toho na mašli. Přičítal jsem to neofiku verzi. Vyřešila to instalace na jiným účtu. Od té doby to dělám se všemi hrami, které nevyžadujou internet.

Já zas přemejšlel, kdo komu ukradl nápad s drakem. Od Dragon Age se s tím potkávám stále. Patrně je to módní záležitost, viz WoWp, i když jako joke.

A taky, a snad nejvíc mě štvala u Zaklínače2 nemožnost vypití lektvarů v boji. To byla hovadina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To padání jsem měl taky a byl jsem z toho na mašli. Přičítal jsem to neofiku verzi. Vyřešila to instalace na jiným účtu. Od té doby to dělám se všemi hrami, které nevyžadujou internet.

Já zas přemejšlel, kdo komu ukradl nápad s drakem. Od Dragon Age se s tím potkávám stále. Patrně je to módní záležitost, viz WoWp, i když jako joke.

A taky, a snad nejvíc mě štvala u Zaklínače2 nemožnost vypití lektvarů v boji. To byla hovadina.

To byla modifikace dle fanoušků ságy. Systém Zaklínače byl vždy v tom, že on se nejdřív nadopoval a pak bojoval a v boji už pak nic nepil. Nebyl čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To padání jsem měl taky a byl jsem z toho na mašli. Přičítal jsem to neofiku verzi. Vyřešila to instalace na jiným účtu. Od té doby to dělám se všemi hrami, které nevyžadujou internet.

Já zas přemejšlel, kdo komu ukradl nápad s drakem. Od Dragon Age se s tím potkávám stále. Patrně je to módní záležitost, viz WoWp, i když jako joke.

A taky, a snad nejvíc mě štvala u Zaklínače2 nemožnost vypití lektvarů v boji. To byla hovadina.

Já mám origo, je to Sapkowski :) Můžeš mi to trochu rozepsat, co jsi vlastně udělal? Moc rád bych to dohrál, ale takhle se nedá :angry:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pakliže existuje jen nepatrná možnost, že se Morrowind při zachování herního systému převede do nové grafiky, může se reálně stát, že mě tu rok neuvidíte.....

bohužel dva nejambicióznější projekty pro Skyrim jsou blokovaný. Skywind ze strany Bethesdy a Middle Earth Roleplaying Project ze strany zbohatlíků Warner Brothers.

 

btw kdo by si někdy v budoucnu rád zahrál Middle Earth Roleplaying Project (MERP), nebo jen třeba z nějakýho důvodu nesouhlasí s postojem Warneru, ať podepíše tady petici za záchranu toho projektu:

http://www.gopetitio...rate-greed.html

 

podle mě jsou Warner bros pěkný hajzlové a ve skutečnosti si žádný výstavní práva na hry o Pánu prstenů nezaslouží, protože všechny hry co zatím vydaly tak stály za lejno. a te´d budou blokovat projekt kterej má mega potenciál, protože ví, že by to ty jejich rychlokvašky stokrát překonalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám origo, je to Sapkowski :) Můžeš mi to trochu rozepsat, co jsi vlastně udělal? Moc rád bych to dohrál, ale takhle se nedá :angry:

Nic složitýho. Komplet jsem to odinstaloval, protože to padalo při každým úvodním videu. Založil jsem si v systému druhý účet a na ten jsem to nainstaloval znovu. Pak se to chytlo a už to padalo minimálně, dá se říct, že vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jdu si takhle po cestě do Whiterunu a najednou potkám pomalovanou krávu :-o

 

774e8bb9aecf22a042c72eedd35c0189.jpg

 

ona si kráčí po cestě jak kdyby nic.. nevíte někdo co to má znamenat? :D cool kráva na výletě?

Pokud si všimneš,tak okolí táborů obrů jsou taky pomalovány těmito znaky.Je to dobytek obyvatelstva věnovaný právě jim-obrům jako obětní dar aby na oplátku obři neútočili na obyvatelstvo.Podobnou krávu jsem potkal i s jejím majitelem v Pláních.Nechtěl pomoci,ale pokud jsem jej potají sledoval dovedl mě k jednomu z táborů obrů.Je to vlastně takový nečekaný vedlejší úkol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pcheee* 52level* Nordka* valečnice* drači lehky +otmar na hlave*dualy deadricke meče*jeden popaleniny,druhej lape dusicky*strana bouřne havy*ted momentalne masakruju co potkam :) :) .

drak cca 3rany a pa pa.

Já jsem daedrické ani dračí zbroje nepoužíval,pouze daedrické zbraně.Stačí si vylepšit těžkou zbroj na maximum a vše co k ní patří a pak mi velice postačil daedrický artefakt v podobě ebonitového pancíře (nachází se v questu Boethiino volání).Aniž jsem viděl na mapě nepřátele,pancíř mi dal znamení v podobě doutnání tmavého dýmu,který navíc uměl zasáhnout nepřítele pokud byl blízko a pokud jsem poklekl v tmavých místech nebo se plížil splynul jsem s tmou.Pak samozřejmě lukostřelbu na max,očarování pro lukostřelbu a jako pomocníka Dremoru,kterou jsem vyvolával pomocí Sangvinové růže(quest Noc,na kterou nezapomeneš). a jako doplněk zábavy jsem vlkodlak,když jsem se stal Družiníkem.Zpočátku jsem aktivoval kámen abych se naučil válečnické schopnosti co nejrychleji a posléze kámen hřebce abych unesl více+očarování nosnosti timpádem jsem sbíral snad vše abych pak škudlil prachy.Ale to záleží na každém kdo si co zvolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si všimneš,tak okolí táborů obrů jsou taky pomalovány těmito znaky.Je to dobytek obyvatelstva věnovaný právě jim-obrům jako obětní dar aby na oplátku obři neútočili na obyvatelstvo.Podobnou krávu jsem potkal i s jejím majitelem v Pláních.Nechtěl pomoci,ale pokud jsem jej potají sledoval dovedl mě k jednomu z táborů obrů.Je to vlastně takový nečekaný vedlejší úkol.

jo, já jsem tu krávu včera sledoval a je to tak jak píšeš, pak jsem šel za tím farmářem až k táboru obrů. nakonec ale jeden obr toho farmáře zabil palicí, když se přiblížil... divné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, já jsem tu krávu včera sledoval a je to tak jak píšeš, pak jsem šel za tím farmářem až k táboru obrů. nakonec ale jeden obr toho farmáře zabil palicí, když se přiblížil... divné

U mě to bylo zase tak,že ten majitel dobytka strachy zdrhl a já jsem obra zabil.Možná je to nějaký malinký quest,který se aktivuje rozhovorem jinde a s někým jiným.Těžko říct.A proto v tomhle je Skyrim báječný,nikdy nevíš co se z čeho vyklube.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel dva nejambicióznější projekty pro Skyrim jsou blokovaný. Skywind ze strany Bethesdy a Middle Earth Roleplaying Project ze strany zbohatlíků Warner Brothers.

 

btw kdo by si někdy v budoucnu rád zahrál Middle Earth Roleplaying Project (MERP), nebo jen třeba z nějakýho důvodu nesouhlasí s postojem Warneru, ať podepíše tady petici za záchranu toho projektu:

http://www.gopetitio...rate-greed.html

 

podle mě jsou Warner bros pěkný hajzlové a ve skutečnosti si žádný výstavní práva na hry o Pánu prstenů nezaslouží, protože všechny hry co zatím vydaly tak stály za lejno. a te´d budou blokovat projekt kterej má mega potenciál, protože ví, že by to ty jejich rychlokvašky stokrát překonalo.

 

O obou projektech vím a je to velká škoda. Skyfall je hodně zajímavá věc a je škoda že to Bethesda skrečuje, o akci Warnerů se ani nechci vyjadřovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzpomínáte na starýho Thiefa? tak teď se mi pomocí dvou módů povedlo plížení ve Skyrimu dostat do takový podoby, že to Thiefa dost připomíná :) samozřejmě, jeho kvalit to v tomhle směru nedosahuje ani teď, ale je to o dost zábavnější

 

první mod se jmenuje Sneak Tweak - http://skyrim.nexusmods.com/mods/16449

v něm jde o to, že lidi už nejsou tak tupí, když se kolem nich plížíte. všímají si hluku a taky když jste ve světle, a taky po vás budou dýl pátrat nebo útočit, když si vás všimou. dobrý

 

druhej je Sneak Tools - http://skyrim.nexusmods.com/mods/19447

tam je těch změn docela dost. můžete lidi omráčit, podříznout nebo zabít ve spánku. přidává to novou kuklu, ve který vás lidi při vloupačkách nepoznaj, že jste to vy. je tam několik novejch šípů, jedny např vydávaj hluk, takže to odláká pozornost, z jinejch zas visí lano, po kterým můžete šplhat na různý baráky :) celkově super mod, myslím že pro zlodějský a vrahounský postavy dost dobrej

 

 

btw ta kukla se mi fakt líbí

 

ffd4bdd33a8d408567fbe5edb90b3c78.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...