Přejít na obsah

The Elder Scrolls


Zoltar

Recommended Posts

Tak jsem s tou hlavní linií pohnul. Bylo nutný se vyspat v jiný lokaci, pak jsem našel dveře otevřený. Jenže potom zas ten mamlas odběhl k truhle a nechtěl se od ní pohnout. Nepomohlo ani její vybrání, až jsem měl chuť mu "domluvit" palcátem :Smile_veryhappy: . Zase jsem musel z lokace vyběhnout a vrátit se. V podstatě dost podobný vychytávky celou cestu až ke zdi. Jsem zvědav, jak to půjde dál, protože jsem někde četl právě o použití konzole u nějakýho hlavního questu.

Jinak mě v inventáři visí úkolová dýka Rechtovák. Neví někdo ke kterýmu questu se vztahuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem s tou hlavní linií pohnul. Bylo nutný se vyspat v jiný lokaci, pak jsem našel dveře otevřený. Jenže potom zas ten mamlas odběhl k truhle a nechtěl se od ní pohnout. Nepomohlo ani její vybrání, až jsem měl chuť mu "domluvit" palcátem :Smile_veryhappy: . Zase jsem musel z lokace vyběhnout a vrátit se. V podstatě dost podobný vychytávky celou cestu až ke zdi. Jsem zvědav, jak to půjde dál, protože jsem někde četl právě o použití konzole u nějakýho hlavního questu.

Jinak mě v inventáři visí úkolová dýka Rechtovák. Neví někdo ke kterýmu questu se vztahuje?

tu konzoli sem musel použít, aby mi otevřel nějakej chlápek v podzemí po riftenem (esli si to dobře pamatuju)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jako pomocníka Dremoru,kterou jsem vyvolával pomocí Sangvinové růže(quest Noc,na kterou nezapomeneš). a jako doplněk zábavy jsem vlkodlak,když jsem se stal Družiníkem.Zpočátku jsem aktivoval kámen abych se naučil válečnické schopnosti co nejrychleji a posléze kámen hřebce abych unesl více+očarování nosnosti timpádem jsem sbíral snad vše abych pak škudlil prachy.Ale to záleží na každém kdo si co zvolí.

Sanquinova růže byla pro mě při druhým hraní jedna z priorit, pokud jsem chtěl chodit sám bez společníka. Ti totiž dělají dost hluk a občas taky zmatek. Na zvýšení nosnosti jsem si vyrobil pomůcky a navíc oproti první hře našel daedrický mamutí boty+50. Kámen milenky jsem aktivoval na zvýšení učení vlastností, takže se pak nemusí chodit spát. Je tam toho opravdu hafo. A to ještě v Dawnquardu(tuším) přidávají možnost vlastní kovárny apod.

Pro mě je tahle hra stejně zábavná jako DLC Procitnutí k Dragon Age1, bylo mě líto, že je tak krátkej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Zoltar: ty módy jsou asi pro anglickou verzi a v český budou dělat problémy,co?

tohle si tam můžeš dát i když máš hru v češtině. já to tak mám, normálně to funguje. naprostá věšina módů nemá konflikt s překladem.

 

EDIT: akorát teda názvy těch novejch věcí něbudou přeložený. ale tak to je jasný, žejo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zoltar: je možný ty mody implementovat do už rozjetý hry? Asi se ptám jako trubka, ale radši to udělám, než ztratit, cp jsem už nahrál.

jo, jasně. maximálně když ti to nepojede, tak si to zas odinstaluješ (jednoduše tím, že smažeš ty soubory který sis tam nakopíroval). ale mělo by to v pohodě jít.

kdyby byl nějakej problém, napiš mi PM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ojoj koukám, že tahle hra by mohla stát za to, jenže narážim na svoje předsudky. Některý mají kořeny v tom, že sem dost líný člověk. Skoro bych se vsadil, že hned na začátku bych zoufale hledal nějaký opakovací granátomet, kulomet nebo aspoň útočnou pušku. Naprosto jasně vim, že se tam vyskytovat nebude, ale já už sem takovej. Další věc je, že (teda nevim jak tady) v těhlech hrách potřebuje hraní za lidi (a válečníky) zkušenějšího hráče, protože tyto postavy sou z nějakýho důvodu znevýhodněný. Což je pro mě problém protože sem rasista (cokoliv kromě lidí nesnesu) a nesnášim kouzla (v těhlech hrách problém docela zásadní řekl bych) což je taky důvod proč bych tak rád .jednoho z těch bordel dělajících a střílejících mazlíčků.

Nehledě na to, že ve hrách, kde je vedeno levelování je i ta sranda, kde si vylepšujete postavu. Jasně tam kde je možností na vylepšení pár a kde není co zkazit to nevadí jenže tohle není ten případ co? Já sem velice rozděloval tyhlety boostbody rovnoměrně, jenže to pak dostanete podprůměrnou postavu co je úplně k ničemu. Pak sem přišel, že je lepší se na něco zaměřit a se suverénností sobě vlastní sem se zaměřil na věci pro mou postavu nepotřebné... Takže sem si taky moc nepomohl (hrál sem Metin 2, vy kdož ste s touto hrou nepřišli do styku buďte rádi, v podstatě jde o velice primitivní a nudný úvod do světa RPG já sem vydžel 30 level jen proto abych mohl chodit na ryby a na všechny zvysoka kašlat... Po dalším tejdnu sem to odinstaloval).

Já osobně bych považoval za nejlepší RPG nějaký obrovský a hodně detailně propracovaný svět se slušným zbrojním arzenálem , kde by existovaly pro mě za mě portálové přechody mezi lehce postapokalyptickým světem (protože v normálním by hrát moc nešlo) a nějakým tím středověkým fantasy. Questy by sloužily jen, k tomu, kdybych se začal příliš nudit a hledání věcí by bylo jen pro získávání nepříliš důležitých výhod. Přístup k munici by mohl být podobný jako v RE 5, kde se dá po chvíli vylepšování zbraně a utracení pár bodů za hraní koupit ležatou osmičku pro munici. A samozdřejmě možnost nahrátí si libovolné postavy, třeba i z jiné hry, jak pro mojí herní postavu tak za můj squad + nahrání těch schopností co mají v těch hrách po případě nějaké dodatečně vytvořené. First person pohled je nutná podmínka. Pár povelů pro společníky aby buď někde zůstali nebo ke mě přiběhli (tohle bývá ve hrách obzvlášť opruz, když mi nekrejou hřbet a překážejí, kde je nechci).

Určitý problém vzniknutí téhle hry je ten, že pokud si jí neudělám sám, tak nebude. Hlavně proto, že jejím tvůrcovstvím by se nějaká velká firma nezajímala. Koneckonců bych byl pravděpodobně jediný člověk, kteráho by to bavilo.

Tady teď jasně vidíte jak to se mnou je. A teď mě zkuste přesvědčit proč bych jí hrát měl. Argumenty jako zahraj si a uvidíš neberu, protože nechci 6 hodin stahovat něco co by mě nebavilomi přijde zbytečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych považoval za nejlepší RPG nějaký obrovský a hodně detailně propracovaný svět se slušným zbrojním arzenálem....

Tak tohle to splňuje určitě. Jenže jsou to meče, sekery a luky apod. Místo granátometu jsou ty kouzla a některý jsou i hromadnýho ničení :). Na stažení je to abnormálně malej balík, a to ostatní...Ta postava je tady tak silná, že na průměrně těžkou úroveň se dá v pohodě odehrát. Když si člověk pořádně prohlídne přehledně udělanej vývojovej strom, tak v podstatě je špatnej výběr těžko udělat. A asi do 25 úrovně není problém specializaci změnit nebo zkombinovat s něčím jiným. Ovšem pokud tenhle typ hry není tvůj žejdlík......AI společníků je stará bolest a asi nikdy nebude dokonalá, zrovna tak u nepřátel.

Grafika je tak pěkná, že jsem si místy připadal skoro jako kdysi na čundru a "kochal" jsem se přírodními scenériemi.

A konec zbytečné propagace B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba to ještě vylepší. Podle mě je to taky vliv soupeření v popularitě se Zaklínačem. Ty hry jsou si v mnohém podobný a ne že ne. Nutnost někam se přidat, mystika, zbraně, draci, nepřátelé. Jenom Zaklínač má prostě originál knižní předlohu, který se ale hra drží asi tak jako televizní zpracování.

Co se týká vedení dialogů ve hře zatím u mě vede Mass Effect, ale neviděl jsem toho spoustu... :Smile_unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda ze se Skyrim na pc nevyhnul tomu konzolovemu menu:( Hodne to kazi atmosferu kterou mel dokonalou Morrowind. Morrowin vitezi i v umeleckem dojmu:)

Skyrim je dobra hra podle me, aby nedoslo k mylce. Jen to mohlo byt jeste lepsi.

tak v tomhle s tebou souhlasím. Skyrimu i Oblivionu podle mě dost uškodilo, že ve stejný (nebo hodně podobný) verzi vyšly i na konzole. protože kdyby ne, tak by z toho Bethesda určitě vyždímala mnohem víc. každopádně PC verze má výhodu v tom, že podporuje stažitelný mody. třeba i to menu si můžeš dost výrazně zlepšit pomocí modu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na výpravě za Mehrunovou břitvou, jsem narazil na parádní vyhlídku. teda ono je vyhlídek ve Skyrimu tisíc, ale tady bylo zrovna počasí na screen :)

 

f507201d0a697e7de589ed896c3d3983.jpg

 

dál jsem potkal bezhlavýho jezdce. bohužel jsem zrovna neměl koně, takže jsem ho nemohl sledovat kam jede.. tak se asi nedozvím, co je bezhlavej jezdec zač

 

c7b77dec9ed0aef179876fbc61e0bdee.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odpověď Cenegy na dotaz ohledně data vydání Dawnguard v ČR:

 

Dobry den,

 

bohuzel stale cekame na finalni potvrzeni o dostupnosti tohoto datadisku pro nas region ze strany Bethesdy. Datadisk je jiz prelozeny a bude tedy opet v cestine pro PC. Muj osobni odhad je, ze vyjde snad v prvni polovine mesice rijna.

 

S pozdravem

 

Chalid Himmat

 

 

 

..

takže v nejbližší době asi budeme moct hrát Dawnguard česky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stažení je to abnormálně malej balík, a to ostatní...

A konec zbytečné propagace B)

Abnormálně malej balík? Já bych ho s jeho 6 GB zařadil do průměru (největší co sem zatim stahoval mělo 7GB)

Jaká zbytečná propagace? Já si prostě jenom myslim, že tim svym zaujetim přicházim docela o dost a tak se snažim aby ve mě někdo vykřesal nějakej zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden noobsky dotaz, Dawnguard je 2 datadisk do Skyrimu nebo 1 ?

Dawnguard byl první. pokud nepočítáš DLC jako HD textures, který byly ještě před ním. druhej bude teď Heartfire, ale to bude nějaká ******. stavění baráků a starání se o děti... ale pro hráče sims asi dobrý no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dawnguard byl první. pokud nepočítáš DLC jako HD textures, který byly ještě před ním. druhej bude teď Heartfire, ale to bude nějaká ******. stavění baráků a starání se o děti... ale pro hráče sims asi dobrý no.

 

Tak v Morrowindu jsi si mohl postavit barák a naházet do něj vše co jsi kde ulovil jako trofeje. Ale abych se staral o děti ? To tam jako bude nějaká dějová linka ve stylu sbal nějakou couru, zamiluj se, buduj vztah, rozmnož se atd ? No tak to je super hegeš.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na výpravě za Mehrunovou břitvou, jsem narazil na parádní vyhlídku. teda ono je vyhlídek ve Skyrimu tisíc, ale tady bylo zrovna počasí na screen :)

 

f507201d0a697e7de589ed896c3d3983.jpg

 

dál jsem potkal bezhlavýho jezdce. bohužel jsem zrovna neměl koně, takže jsem ho nemohl sledovat kam jede.. tak se asi nedozvím, co je bezhlavej jezdec zač

 

c7b77dec9ed0aef179876fbc61e0bdee.jpg

Bezhlavého jezdce jsem taky potkal,nebyl jsem na koni,ale pokud jsem jej sledoval v běhu neztratil jsem jej,ale musel jsem dávat pozor abych úplně nevyčerpal výdrž.Byla to dlouhá cesta a během ní na mě útočili zpočátku vlci,šavlozubé kočky,medvědi,banditi a úkladní vrazi atd,síla nepřátel se stupňovala.Dovedl mě k mohyle,ale na jméno už si teď opravdu nevzpomenu.Byl tam hřbitov,který hlídali kostlivci a na něm rostlo spousty Rulíku a opodál truhla s mistrovským zámkem.Jezdec zůstal stát,ale nešlo s ním promluvit a pokud jsem na něj vystřelil šíp,nic mu to neudělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dawnguard byl první. pokud nepočítáš DLC jako HD textures, který byly ještě před ním. druhej bude teď Heartfire, ale to bude nějaká ******. stavění baráků a starání se o děti... ale pro hráče sims asi dobrý no.

V klasickém Skyrimu se taky můžeš oženit/vdát.Potřebuješ k tomu Mařin amulet,který získáš v Riftenu v chrámu bohyně Mary.Podruhé jsem amulet našel i v truhle jen tak procházkou Skyrimem.Jakmile jej budeš mít na sobě ihned bude mít o tebe opačné pohlaví zájem a můžeš si zařídit u dotyčného kněze v chrámu Mary svatbu.Podíval jsem se ještě teď do hry na jméno toho kněze,jmenuje se Maramal a abych nezapomněl se svým manželem/manželkou se pak můžeš nastěhovat do některých ze svých domů,které si koupíš v některých z měst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v Morrowindu jsi si mohl postavit barák a naházet do něj vše co jsi kde ulovil jako trofeje.

 

v Morrowindu jsem na skladovani zbroje pouzival jedno (nevim jaky) namesti.... :) vzdy jedna rada veci, jeden druh zbroje ... a potom leteckej pohled, abych videl vse co mam ... v Morrowindu po odlozeni na zem veci nemizeli. proste tam lezeli naveky ...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

začal jsem hrát Dawnguardský questy a hned od začátku je se mnou ta upírská kočka jménem Serana. a musím říct že je to fakt docela OP mrcha :D pořád kolem sebe metá blesky a ledový hroty, oživuje kdejaký mrtvoly, aby pak bojovaly na naší straně, a když jde do tuhýho, tak kolem sebe začne švihat dýkou. no odehrál jsem s ní pár questů a asi budu muset zvětšit obtížnost na velmistra, protože ty dungeony zatím procházíme jak nic. přece jen, dwemerskýho centuriona bysme neměli jen tak zrušit za deset sekund :D

 

jo a kuše jsou boží. za tohle má Bethesda u mě obrovský plus. hraje se s tím skvěle a vypadá to ještě líp

6e0a36ac4b02e10fa29c94243e72ec29.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v Morrowindu jsi si mohl postavit barák a naházet do něj vše co jsi kde ulovil jako trofeje. Ale abych se staral o děti ? To tam jako bude nějaká dějová linka ve stylu sbal nějakou couru, zamiluj se, buduj vztah, rozmnož se atd ? No tak to je super hegeš.....

mno to by asi neměla bejt dějová linka, žádný questy. prostě jen rozšíření v tom, že si tam budeš most postavit barák nebo mít děti. a pak asi ještě další čoviny.. nevím, moc se o to nezajímám. podle všeho úplně mrňavý DLC. ani nevím pro jakou sortu hráčů bude tohle DLC určený, ale pro hardcore elder scrolls hráče asi ne :D každopádně, za to jak mě Dawnguard baví, jim klidně odpustím že vymejšlej takový voloviny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně OP mě přišla ta Azuřina kněžka. Jednou jsem neopatrně použil plamenej plášť, otřela se o mě a ve chvilce bylo po mě. A používala ty samý kouzla, blesk a ledovej hrot. Ten blesk byla vždycky taková prda, že jsem skoro utrhl myš. Vůbec plíst se jí do cesty bylo o hubu.

Pro ty, co mají dům ve Větrným žlebu. Dýky vložené do vitrýn v pokoji jsou vidět ale nejdou vyndat. Bug jen u mě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...