Přejít na obsah
kvetule

AKCE 2017- kde se představí vojenská technika, výstavy, muzea atd.

Recommended Posts

 

Tankový den v Lešanech již tuto sobotu, odehraje se velká bitevní ukázka

Již patnáctý Tankový den se uskuteční v sobotu 2. září ve Vojenském technickém muzeu Lešany u Týnce nad Sázavou. Vojenský historický ústav Praha tentokrát pro návštěvníky připravil jako hlavní bod programu ukázku, v níž se odehraje střetnutí připomínající boje mezi americkou a německou armádou za druhé světové války. Vstup na Tankový den je ZDARMA.

 

Tradice Tankových dní v Lešanech trvá již patnáctým rokem a za tuto dobu navštívily akci již stovky tisíc diváků. A zájem stále trvá – i na letošní 15. Tankový den se jistě vypraví tisíce příznivců vojenské historie. K vidění bude těžká vojenská technika včetně tanků, a to jak ze sbírek Vojenského historického ústavu Praha, tak nejrůznějších organizací, spřátelených spolků a sdružení – Klubů vojenské historie. Významným dílem se bude na letošním dni podílet samozřejmě i Armáda České republiky.

Letošní Tankový den se uskuteční v sobotu 2. září a lešanské muzeum otevře své brány v 9.30. Vstup pro všechny návštěvníky je ZDARMA. Program začíná o hodinu později, v 10.30. Hned na úvod bude představen nový přírůstek do sbírek vojenské automobilové techniky VHÚ, pancéřovaný vůz Toyota.

Bojová ukázka US Army vs. německá armáda připomínající boje za druhé světové války je naplánována na 10.50. Měla by trvat téměř půl hodiny a představí se v ní desítky příslušníků klubů vojenské historie. V aréně se budou pohybovat i těžké stroje z válečné doby včetně tanků a obrněných pásových vozidel.

Druhým klíčovým bodem programu bude představení tanků od období první republiky až po současnost. Při defilé v aréně budou k vidění stroje československé výroby, dále sovětské, americké, německé a nebude chybět ani legendární izraelský tank Merkava.

Následovat bude prezentace současného zbrojního průmyslu – představí se vozidlo NIMR AJBAN 440A určené k přepravě několika mužů pěchoty, dále bude k vidění vozidlo vyrobené podnikem SVOS Přelouč, rovněž určené k boji i přepravě menšího počtu osob.

Na Tankovém dni nebudou chybět ani tradiční doprovodné akce – jedná se například o ukázku výcviku služebních psů z Centra vojenské kynologie Chotyně, pro návštěvníky je připravena také vědomostní soutěž. Výherci se pak budou moci svézt vojenskou technikou přímo v aréně.

Návštěvníci Tankové dne mohou rovněž navštívit zrenovovanou expoziční halu “Ostravská operace”, která ukazuje boje z jara roku 1945. V expozici, která je v provozu od roku 2005, byla provedena kompletní výměna krycích desek a mantinelů, proběhla výměna žárovkových lamp za leddiodová, nově byly instalovány vizuální efekty (stroboskopy), doplněna byla i částečná výdřeva okopu, aby se celek přiblížil více k realitě. Připravena je také úplná novinka – dvě promítací plátna, přičemž na jednom se promítá nálet sovětských bitevních letadel a na druhém frontový útok Rudé armády a jednotek 1. čs armádního sboru.

Praktické informace:

Upozorňujeme návštěvníky Tankového dne, aby neváhali s brzkým příjezdem do areálu. Příjezdové cesty bývají většinou zaplněné auty a u vjezdu na parkoviště se tvoří kolony. Vyjeďte tedy s dostatečným časovým předstihem.

Upozorňujeme také, že bojové ukázky na letošním Tankovém dni budou velmi hlučné, počítejte prosím s tímto faktem, pokud do Lešan dorazíte s malými dětmi nebo s sebou vezmete např. psy či máte zvýšenou citlivost k hluku. 

Jako vhodný dopravní prostředek může sloužit i vlak – vlaky ČD jezdí z Prahy Hlavního nádraží a následně z Braníka, vystupuje se v zastávce Krhanice. Odtud je to k areálu cca 10 minut pěšky.

RED

 

 

IMG_9249.jpgIMG_5679.jpgIMG_9227.jpg

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

 

21151739_1644176738936660_85998665493277

24. ročník CIAF

 

 

CIAF je největší leteckou přehlídkou a soutěží špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Královéhradecké letiště bude začátkem září centrem umění vojenských letectev mnoha zemí světa a cílem tisíců fanoušků letectví z celé Evropy.

CIAF je největší letecká přehlídka a zároveň soutěž špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Na letišti v Hradci Králové si můžete každý rok začátkem září prohlédnout proudová i vrtulová letadla a vrtulníky, stíhačky a bojové letouny z řady zemí. V roce 2017 proběhne již 24. ročník.

Své letecké umění tu předvádějí vojenští i civilní piloti, vojenská letectva i akrobatické skupiny. Atraktivní podívaná na nebi i na zemi bývá cílem fanoušků letectví z celé Evropy – připojíte se k nim i vy?

Letiště bude otevřeno v sobotu a neděli vždy od 8:00. Letový program bude zahájen v 11:00 a bude trvat do 17:00.

V programu nebudou chybět letouny: CASA-295 + L-159 + JAS-39, Mi-24, E-114 Air Baby, Flying Bulls, JAS-39 Gripen, Mi-171, JAS-39 Gripen, L-39C Albatros LAT, Vírník Cavalon, Pilatus P-3 Flyers, Zlin Z-50LS, JAS-39 Gripen, Fl. Cirkus - Fokker Dr.1 a další.

 

 

fb k akci: https://www.facebook.com/CIAF.Hradec.Kralove/

web k akci http://www.airshow.cz/ :

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Dny NATO v Ostravě 2017 - již tento víkend

 

16. - 17. září 2017 od 9 do 17h

 

Dny NATO v Ostravě jsou největší letecko-armádně-bezpečnostní akcí ve střední Evropě. Jsou nejnavštěvovanější dvoudenní rodinnou akcí v České republice. Užijte si show ve vzduchu i na zemi, plnou stíhaček a ukázek výcviku speciálních armádních jednotek.

Hlavní program, který se odehrává na Letišti Leoše Janáčka Ostrava se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů.

Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Cílem akce je prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti.

Nikde jinde přitom není možné na jediném místě zhlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Každým rokem se snaží organizátoři návštěvníkům akce nabídnout něco výjimečného. Součástí největší bezpečnostní přehlídky ve střední Evropě jsou Dny vzdušných sil Armády České republiky. Své umění tu předvádí letecké akrobatické skupiny, divákům se představí i policejní zásahové jednotky, motocyklová četa Hradní stráže a další elitní útvary.

Součástí akce v rámci doprovodného programu jsou však také besedy, filmové projekce a semináře. Na akci veřejnost měla, má a vždy bude mít na tuto akci bezplatný vstup.

 

DN16_nemec-leopard.jpgDN17_nemec2d.jpgDN17_nemec2a.jpg

 

web k akci: http://www.natodays.cz/

 

fb k akci: https://www.facebook.com/natodays/?fref=ts

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Historické a vojenské akce

Statické a aktivní setkání spolků, muzeí a jednotlivců v oboru historické, veteránské, vojenské a branně-bezpečnostní techniky s dynamickými ukázkami. Programová účast složek integrovaného záchranného systému státu a sborů dobrovolných hasičů.

Statické a aktivní setkání spolků, muzeí a jednotlivců v oboru historické, veteránské, vojenské a branně-bezpečnostní techniky s dynamickými ukázkami. Návštěvnické zaměření na rodiny s dětmi a širokou veřejnost včetně bezbariérového přístupu a sociálního zabezpečení. Originálním je aktivně-programová účastí nadací a charitativních subjektů současně projektem RM podporovanými.

Projekt vyzdvihuje úspěchy ve výrobních a humanitních oborech, poukazuje na hodnoty tradic a idejí. Kombinuje jednotlivé programové bloky v kontrastu minulost = retro se současností. Posiluje důraz na dětské aktivity, lokální soutěže kombinované s centrální celoplošnou aktivitou – rodinná „Superbojovka s Retráčkem“.

 

23. září 2017 9:00 - 24. září 2017 17:00

 

RETROMĚSTEČKO

Zborovské náměstí 1230
530 02 Pardubice

Tel.:

+420 603 209 530

Email:

retromestecko@sez...

GPS:

50,022180 15,772636

 

 

Vstupné

Cena: 190 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Rodinné vstupné: 500 Kč

Poznámka:ZDARMA do 150cm vzrůstu ZDARMA pro ZTP + 1x doprovod ZDARMA pro dětské domovy

 

21729053_2049208828641396_82133352631135

 

webové stránky k akci: http://www.retromestecko.cz/

Facebook stránka : https://www.facebook.com/retromestecko/

 

TIT-BREZEN.jpg

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

letna.jpg

 

Sobota 23. září bude patřit milovníkům vojenské techniky. Přijďte si od 9 do 15 hodin užít Den s Armádou ČR a Ministerstvem obrany ČR do parku

na Letenské pláni v Praze.

 

PROGRAM AKCE

„Den armády Praha 2017“

 • 09.00 h   –zahájení
 • 10.00 h –programový blok
 • 11.00 h -   vystoupení MO a NGŠ AČR
 • 13.00 h –přelety letecké techniky
 • 13.05 h–programový blok
 • 14.00 h–seskok výsadkářů a přistání vrtulníku
 • 15.00 h–ukončení

 

Programový blok:

 • Ukázka bojového umění Boje z blízka
 • Ukázka vojenské kynologie
 • Ukázka vojenské výstroje
 • Exhibice ČS
 • Exhibice HS (motocykly)
 • Ukázka bike trialu

 

zdroj: http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/oslavte-den-s-armadou-cr-na-letenske-plani-v-praze-136206/

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se


×