Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Začal jsem o předminulém víkendu číst Tichý Don, M. Šolochov.

 

Popis osudů kozácké rodiny v období Velké války a občanské války v Rusku. Je to hooodně rozvláčné, prostě klasická ruská literatura, dvě ohromné bichle. Ale skutečně dobře se to čte a ten chlap psát prostě umí.

 

Tehdy dávali Nobelovu cenu za literaturu opravdovým Spisovatelům a ne politicky vhodným pisálkům jako dnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

četl jsem Svědectví od Kinga 1 100 stran, vřele doporučuji, ono s touhle knihou prostě nejde udělat chybu... http://www.databazeknih.cz/knihy/svedectvi-1123

 

a nyní čtu To od Kinga 1 050 stran http://www.databazeknih.cz/knihy/to-267 platí to co v prvním případě, geniální prolínání dějových a časových linek, až vám z toho půjde hlava kolem :-)

 

Jinak skoro každá kniha od Kinga je zfilmována a je fajn si po přečtení pustit i film a buď křičet hrůzou a nebo si mlaskat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Velmi zajímavé knihy z oblasti blízké budoucnosti jsou romány Dala Browna (neplést s Danem Brownem) a Jima DeFelice Megafortress, Nervové centrum a Paprsek smrti. Jsou to knihy série Dreamland, bohužel do češtiny byly přeloženy pouze 3 díly z 13, ale i tak je to super čtení. Celé série se dá stáhnout na internetu v originále. D. Brown je bývalý pilot USAAF a létal snad se vším. co má křídla, takže jeho romány jsou velmi dobře napsané z pohledu pilota, takže žádné žvásty od nějakého rádoby odborníka a i překlad se povedl. Dále od Browna knihy Válečníci, Osudová bojiště a Poděs, ve kterých vystupují postavy ze série Dreamland a nakonec povídka v knize Bojová akce. Romány psal v 90tých letech, takže technologie, které představuje jako supermoderní jsou dnes zcela běžné, jako stealth, lasery, dálkově řízená letadla atd. O jeho letounech byly dokonce články v časopisech ATM č. 3/2003, 4/2004 a 8/2004. 

Jinak Jim DeFelice napsal ještě Projekt Coyote, ten jsem nečetl, ale vzhledem k výborným knihám s D. Brownem si myslím, že by to mohlo být taky podařené.

Další výborná série s touto tématikou je od Jamese Cobba, Operace Zlaté pobřeží, Operace Jižní pól a Operace Bouřný drak. Je o kapitánce supermoderního bojového plavidla US Navy Amandě Jeretové a její posádce. 

A poslední kniha, která se mi zdá zajímavá a mám jí v knihovně je kniha Tisíc sluncí od Alexe Scarrowa, která vypráví o tajném plánu nacistů na útok na USA atomovou bombou, kterou nese ukořistěný amer. bombardér B 17 jménem Medůsa. Velmi napínavý román o 2 reportérech, kteří se snaží rozkrýt záhadu tohoto amerického bombardéru nalezeného u pobřeží USA. To by nebylo tak nenormální, jenže posádka má na sobě uniformy Luftwaffe. V knize se střídají pasáže ze současnosti a z 2. světové, ale stále zůstává přehledná. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem na to mohl zapomenout ? http://www.cbdb.cz/kniha-32778-stopka--spol-stalky--co . Kdo milujete knížky o klukovských partičkách, neváhejte a neberte si s sebou tuhle knihu na veřejná místa, budete se totiž pořád tlemit jako blázen. Trojka kluků na internátní škole za viktoriánské éry a hromada srandy. J´vais bahnir.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...