Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

Tak nacinam treti knihu od kotlety a je to fakt maso :D boze tohle me bavi :D

 

ukazka zadni strany druhy knihy: 

 

fakt-hustej-narez-bratrstvo-krve-2.jpg

 

A hlavne jsou zabavny rozhovory s autorem a jeho zivotopis :D

 

 

Serie ma jednu chybu je moc kratka doctena i 3ti kniha :)

Upraveno uživatelem ƨɘniɿɿoƧ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Kdo rád druhou světovou tak doporučuji knihu Na mušce lovce. Skvěle podaný příběh druhého nejlepšího odstřelovače wehrmachtu. V poslední době snad nejlepší kniha kterou jsem četl. 

 

http://www.bux.cz/knihy/151075-na-musce-lovce-vzpominky-elitniho-odstrelovace-wehrmachtu-josefa-seppa-allerbergera.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo rád druhou světovou tak doporučuji knihu Na mušce lovce. Skvěle podaný příběh druhého nejlepšího odstřelovače wehrmachtu. V poslední době snad nejlepší kniha kterou jsem četl. 

 

http://www.bux.cz/knihy/151075-na-musce-lovce-vzpominky-elitniho-odstrelovace-wehrmachtu-josefa-seppa-allerbergera.html

 

Je to příběh v ich formě nebo biografie ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ke konci knihy mě zaujal dodatečný text na zhruba 15 stránkách z Norimberského procesu a to výslech velkoadmirála Karla Dönitze. 

 

 

Tak pokud se ti líbilo tohle, tak si sežeň zcela určitě Norimberský deník, autor G. M. Gilbert, který sloužil jako vězeňský psycholog v norimberské věznici během známého soudního procesu. Jsou to jeho osobní zápisy, od obvinění, po popravu valné části z nich.

 

Super čtení, nahlédnutí do psychiky fanatiků typu Streichera, vojáků resp. námořníků Keitela, Readera, Dönitze, manipulátora Göringa, manažera Speera,diplomata Papena, bláznivého Hese aj.

 

Fakt se to hodně dobře čte.

 

Mám doma vydání někdy z 80. let, zajímalo by mne, zda to nějak komunisti upravovali, protože určitě se muselo mluvit o Katyni a jiných podobných rudých svinstev. Ale ta knížka je fakt dobrá a čtivá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

autori:

brak: R. Howard, Lovecraft

fun/sci fi/atd: D. Adams

detektivka: R. Crais

art: H. Murakami

klasika: H. Miller !!!!!!!!!!

Tak Lovecraft a Howard jsou brak, jo ? Tímto ti uděluji obří ananas do příslušných partiíí, smradlavej intelektuále :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Lovecraft a Howard jsou brak, jo ? Tímto ti uděluji obří ananas do příslušných partiíí, smradlavej intelektuále :D

Koukam ze jsem nepochopen. "Brakova literatura" je bezny termin,  jako treba "detektivka". Neznamena to "spatna literatura"! Howarda i Lovecrafta miluju.

Vytahuju ananas a hazim zpet:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Umberto Eco - Foucaultovo kyvadlo

 

Hodně dlouho jsem tu knížku měl pryč, protože jsem před lety půjčil a ne ne se vrátit.

O víkendu jsem si přečetl znovu po letech a síla! Takže pokud někdo má rád záhady, spiknutí, esoteriku tak neváhejte. Vše s nadhledem autora. 

 

Asi tak jako knížky Dana Browna, jen toto je o několik tříd lepší.... :smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, ta je dobrá. A vůbec celý Eco stojí za přečtení

 

Já mám od něj doma z beletrie vše, přečetl též vše. 

Některé mnohokrát - Jméno růže čtu prakticky furt, vždy si dám tak jednu kapitolku, pár stránek týdně/ob týden. To je taková moje bible, asi nejoblíbenější má kniha,

Ale Ostrov včerejšího dne jsem přečetl, odložil, zasunul a už nevytáhl...  :tongue: Tu jsem nějak nepobral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...