Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

Pro mně je nej kniha je Velký cirkus, ale jen ta, kde je anglická přímá řeč z kokpitů letadel (přeloženo pod čarou) od Pierre Clostermanna (doslovný český překlad po revoluci je strašnej). Byl to francouzský pilot co bojoval za RAF, létal na Spitfirech a tempestech, nic lepšího sem nečetl a to jsem přečetl stovky knih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mně je nej kniha je Velký cirkus, ale jen ta, kde je anglická přímá řeč z kokpitů letadel (přeloženo pod čarou) od Pierre Clostermanna (doslovný český překlad po revoluci je strašnej). Byl to francouzský pilot co bojoval za RAF, létal na Spitfirech a tempestech, nic lepšího sem nečetl a to jsem přečetl stovky knih.

výborna kniha,bohuzel jsem sehnal jen ten doslovnej preklad :Smile_confused: .dal bych doporucil Hon na Bismarka,vsechny knizky od Ivanova,co se tykaji druhe valky-peklo v pacifiku apod.vyborna věc Boží pěst od Forsytha.cokoliv od R.Ludluma.to by stačilo zatim ne ?

 

PS su blbej,samozrejme to byl Hubacek :Smile_veryhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný dotaz... Elektronická podoba je? Nejdřív navnadí a pak není co číst :/

Obávám se,že elektronická podoba neexistuje.Navíc je to aktuální číslo.Pokud tedy nehodláte investovat 70Kč do jednoho článku,tak to zkuste přelousknout v nějákém obchodním řetězci,kde mají tisk volně v regálech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, Velký cirkus byla moje bible, četl jsem ji mnohokrát a dle mého ménění je to nejlepší co se dá přečíst z válečných memoárů.

JInak doporučuji knížky od Miloše Hubáčka, na téma války v Pacifiku, velmi čtivé. Je to několik dílů, poměrně rozsáhlé dílo, od Pearl Harboru po kapitulaci v srpnu 1945. Napsal i knížku ve stejném duchu o invazi v Normandii a dvě knížky o Válce ve Středomoří (v plánu další, ale k věku autora se obávám, že to to nestihne). Historie, militarie, technika ale i současně osobní vzpomínky, drby, zajímavosti. v dobrém poměru, ale je to historie, fakta, ne beletrie. Fakt super čtení, myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ knihy od Hubáčka jsou super, přečetl sem všechny je to směs faktů a mezitím i příběhy, takže se toho člověk hodně dozví, ale je to pěkně čtivý, žádná suchá fakta. Ještě vzpomenu knihu Kruté moře, o námořnících na anglické korvetě v ponorkové válce o Atlantik. Úžasný román, na mně tedy hodně působil.

Jinak Velký Cirkus sem přečetl asi 6 x. :Smile_glasses:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím dát svou modlu:Harry Thürk-Hodina mrtvých očí-30-40 krát?Německý výsadkáři,neuvěřitelné čtení,jen si vzpomenu na první větu a mrazí mě.Tohle dejte,přečetl jsem toho kupy ze všech možných žánrů a tuhle knihu počítám mezi TOP 5 vůbec.

Určitě si sežeň Žraloci a malé ryby/Ott Wolfgang a Dobrodružství Wernera Holta/Dieter Noll.

Obé psali Němci o Němcích (námořnící, druhá kniha pomocníci flaku resp. později z nich tankisti). Výborné, dle mého soudu srovnatelné s Hodinou mrtvých očí, v něčem i lepší. Jen pozor na toho Holta, vyšlo ječtě volné pokračování, poválečné období, to už je jenom DDR propaganda :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě si sežeň Žraloci a malé ryby/Ott Wolfgang a Dobrodružství Wernera Holta/Dieter Noll.

Obé psali Němci o Němcích (námořnící, druhá kniha pomocníci flaku resp. později z nich tankisti). Výborné, dle mého soudu srovnatelné s Hodinou mrtvých očí, v něčem i lepší. Jen pozor na toho Holta, vyšlo ječtě volné pokračování, poválečné období, to už je jenom DR propaganda :-(

Žraloky znám,vynikající kus.Tu druhou ne,ale zkusím.Dík za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Tak sem přečetl doporučené Hodina mrtvých očí i Žraloky a malé ryby a musím říct, že sou to dost dobré knihy. nemáte další typy na dobré válečné čtení?

To jsem opravdu rád, že se líbilo, to potěší, že někomu to udělalo radost.Několikrát se tady zmiňoval Velký cirkus, asi nejlepší memoáry, které jsem četl - pokud znáš, tak sorry, ale to se MUSÍ přečíst. Pak jsem tady vychvaloval dobrobdružství Wernera Holta. Kruté moře - taky hodně dobré.

Naprosto geniální knížka je Jak jsem vyhrál válku/Patrick Ryan, britský humor, satira na dřeň, v podstatě protiválečné dílo, ale válel jsem u toho smíchy, a vlastně válím, čtu to furt. dokola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také přispěji svou troškou do mlýna.

Velice, ale velice doporučuji.

Karel Hora - Moje matka cizinecká legie

http://www.databazek...cka-legie-39635

Si seženu, díky za tip.

Ještě jsem si vzpoměl na Hlavu XXII/Joseph Heller.Ale ne každému tato knížka sedne, já četl asi na třikrát, než dočetl, ale dnes ve zralém věku jsem z ní unešen. Absurdita války na n-tou.

A mimochodem hodně taky povedený film s krásnými záběry létajících Mitchelů, žádné triky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu hlavu moc nemusím. Zkoušel jsem to kdysi, ale chtěl jsem číst válečnou knížku a tak mi to moc nesedlo. A film už vůbec ne. Absurdita války je mi známa a chci se bavit :). Tu cizineckou legii ještě jednou zdůrazňuji. Je to opravdu bájo lájo. Kor popis války ve Vietnamu s bejvalejma esesákama a jejich metodama zub za zub na komančský metody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jina aby to nebylo off topic. Týden po dočtení politického životopisu Hermanna Göringa od Wernera Masera ... ješetě teď mi to v hlavě šrotuje.

 

Ještě edit a přidaná kniha co mě nedávno zaujala : - Dva proti říši - Jiří Šulc - atentát na Heydricha

 

A přiznám se ostudně, že jsem si četl už i Můj Boj od jednoho kníratého malíře pokojů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...