Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

Rádo se stalo:) Je to sice jiná válka, ale zajímavý je pohled těch, kteří ji prožili či se jich dotkla jinak, bez patosu, bez romantiky,  v tomto je každá válka stejná. V mládí jsem měl oblíbené i tyto knihy s válečnou tématikou, ale nevím, jak je to s dostupností dnes - Wolfgang Ott - žraloci a malé ryby, Dieter Noll - dobrodružství Wernera Holta, trilogie červený sníh  od Guntera Hofé, Most  a další. Začátkem sedmdesátých let byly ještě knihovny plné válečných románů, mnohdy velmi zajímavých a také na burzách knih bylo možno najít knihy z poválečných vydání, které dnes již nejsou k sehnání:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádo se stalo:) Je to sice jiná válka, ale zajímavý je pohled těch, kteří ji prožili či se jich dotkla jinak, bez patosu, bez romantiky,  v tomto je každá válka stejná. V mládí jsem měl oblíbené i tyto knihy s válečnou tématikou, ale nevím, jak je to s dostupností dnes - Wolfgang Ott - žraloci a malé ryby, Dieter Noll - dobrodružství Wernera Holta, trilogie červený sníh  od Guntera Hofé, Most  a další. Začátkem sedmdesátých let byly ještě knihovny plné válečných románů, mnohdy velmi zajímavých a také na burzách knih bylo možno najít knihy z poválečných vydání, které dnes již nejsou k sehnání:(

 

 

Tou nevýhodou ruskýho pohledu na věc jsem myslel, že rodilý pozorovatel má pohled vždy zkreslený, to platí i pro jiné národy. Ale zas je fajn vědět, jak Afghánistán vidí Rusové, to jo.Věkem jsme na tom asi podobně, jsem ročník 74, na těhle knížkách jsem vyrůstal+ samo knížky o našich jak v Rusku, tak na západě. Krom Nolla jsem je i všechny četl. Dnes jsou dost neznámé, mám kupu mladších kámošů a známých a moc je neznají, tak dělám osvětu a dost to půjčuju. Hodina mrtvých očí a Žraloci a malé ryby slaví úspěchy jako dokonalý knihy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...