Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

momentálně mám rozečteno několik knížek

 

Ken Follett - Pilíře Země

historickej román, kterej mě strhnul víc než jsem čekal. je to pěkně tlustá bichle, ale čte se to úplně samo. myslím že by se to dost mohlo líbit lidem, kterým se líbilo Jméno růže. ta drsná středověká atmosféra z toho přímo sálá. jinak knížka boduje spíš skvěle vykreslenými charaktery než příběhem samotným (aspoň zatím, jsem zhruba v půlce)

 

Andrzej Sapkowski - Poslední přání, Meč osudu

sbírky povídek o Zaklínači, asi moje nejoblíbenější knížky vůbec. čtu to asi počtvrtý? teď nevím :) těžko se o tom rozepisovat, prostě kdo nezná, ať si to přečte. bez ohledu na to, jestli má rád fantasy nebo ne. ty knížky mají hloubku

 

Stephen King - Temná věž

Kinga zná každej, ale série o Temný věži si myslím až tak profláklá není. je to trochu škoda, protože je to určitě jedna z jeho nejlepších věcí. já jako malej od Kinga přečet kdeco, a s odstupem času klidně řeknu, že napsal dost vaty. ale Temná věž je jeho vrchol. je to směs nekolika žánru- hororu, fantasy, post-apokalyptický sci-fi, ale obsahuje i prvky psychologickýho dramatu či romantiky. každej si tam najde svoje. setsakra zajímavý charaktery a hlavně - nezapomenutelná atmosféra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Nocni Klub 3? Coze? Byl by link? :)

 

Za me doporucuju serii od Davida Webera o Honor Harrington.

 

http://fantasya.cz/z...a-komplet-01-11

 

Nejsou to tanky, ale poradny hovada tam sou taky. Vesmirne valecne lode vazici 8 milionu tun a podobne:) Je to velmi dobre napsany a na rozdil od ostatnich autoru tam funguje i neco jako fizyka pohybu ve vesmiru. Trochu jako A.C. Clarke. Pribeh i postavy jsou velmi dobre propracovane. Boje jsou od souboje lodi proti lodi v prvnim dile az po souboje celych flotil v tom poslednim. Fakt doporucuju. Jo a jsou tam inteligentni, telepaticke, sestinohe kocky, ktere adoptuji lidi:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lynx.. pozerám, že používame rovnaké zdroje :-)

k tomu Kulhánkovi.. čo hovoríte na jeho knihu Vyhlídka na věčnost ?

Mě se to líbilo moc. Ty rozhovory se

Satanem, respektive jeho kebulí.. Až na ty zmatený, zbytečně natahovaný a podrobně popisovaný souboje starej dobrej Kulhoš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Právě hltám 3. díl Mass Effectu.......doporučuji....

Tak sem to díky tvým zdrojů taky stáhnul a pustím se do čtení.

Já právě dočetl 4 díl VÁLKA S CHTORREM od Davida Gerrolda, celkem to šlo, mělo to slabší a složitější trochu nezáživný části, ale pořád to člověka nutilo číst dál a to jde. Bohužel 4 díl skončil hodně otevřený a autor má od roku 2004 rozepsaný ještě 3 pokračování, ale ani jedno nevydal. :Smile_sad:

Sháním od něj ještě tuto knihu a nějak se mi nedaří nemáte ji někdo?

 

Dawid Gerrold - Star Wolf

mělo by to být military sci-fi a to já rád. :Smile_great:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Nedoporučí mi někdo z kolegů nějaké stránky s audioknihami? Z Uložto už mám vše, co za něco stálo. V práci mám kupu času a hlavně potřebu něčemu takovému naslouchat a většina chytitelných rádiových stanic je buď dokola to samý anebo neposlouchatelný hnus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...