Přejít na obsah

Zajímavé čtení


Talvi

Recommended Posts

kubo: máš PM

Mám výbornou knihu z Vietnamské války, je to zpověď pilota průzkumného vrtulníku, není to přímo to, co hledáš ale stojí za přečtení. Problém je, že si za boha nemůžu vzpomenout na název a podívat takyne, protože od stěhování jsou všechny papírové knihy v bednách. Zkusím vyšetřit čas a podívat se. Jen doufám, že nebyla v tom kufru plném knih, který mi při stěhování zmizel :Smile_sad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na MP3 jsem si zkoušel Průvodce galaxií a usnul jsem ještě dřív než u knížky.... :Smile_teethhappy: . Ale teď se to snad díky tomu přístroji na podporu dýchání změní. Musím to na dovolené vyzkoušet. Kubo audioknihy bohužel asi nejsou všechny druhy. Obzvláště ne v češtině a jistě ještě méně ve slovenštině, což by ti asi nevadilo ale když se kniha nenamluví, tak prostě neni. :Smile_sad:. A pro tebe Kubo bych měl dost dobré čtení ale knížku ti nedám, mám jenom jednu...http://www.tarzan.cz/antikvariat/38611_-_j.m.-broughton_-_thud/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kubo: máš PM

Mám výbornou knihu z Vietnamské války, je to zpověď pilota průzkumného vrtulníku, není to přímo to, co hledáš ale stojí za přečtení. Problém je, že si za boha nemůžu vzpomenout na název a podívat takyne, protože od stěhování jsou všechny papírové knihy v bednách. Zkusím vyšetřit čas a podívat se. Jen doufám, že nebyla v tom kufru plném knih, který mi při stěhování zmizel :Smile_sad:

Tak kukaj si na to spomenúť, čo najrýchlejšie :Smile_veryhappy: . Mne je jedno, čo čítam z Vietnamského konfliktu, ale teraz som sa zameral na to, ale keď si dal dobrú radu, čo sa samozrejme cení, tak si to rád prečítam. Možno som hu čítal, ale o tom pochybujem. Ináč výborný zoznam kníh, čo sa týka Vojny vo Vietname je tu na. http://nam.wz.cz/knihy/knihy.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to existujú všetky druhy audio kníh?

Jo,existují.Zatím jsem sehnal skoro všechno,co jsem chtěl.

Já jsem to objevil poměrně nedávno,asi před půl rokem. zkus třeba

http://kralovstvimluvenehoslova.cz

Na Slovensku bude asi taky něco podobného.

A existují programy,kde vložíš psaný text a program ti ho přečte hlasem.Myslel jsem,že to nepůjde poslouchat,ale Hon na ponorku jsem doposlouchal celý.Dá se to..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kubo: málem jsem kvůli Tobě rozvařil rýži.... :Smile-angry: ale našel jsem.... :Smile_Default:

Tom Smith: Snadný cíl

 

 

Při tom hledání jsem našel takovou malou brožovanou (Magnet 1968) Paul Brickhill: Noc nekryje uprchlíky (útěk bojových pilotů z německého zajateckého tábora Stalagluft III - Sagan, toto je zkrácená verze knihy účastníka, australského novináře P. Brickhilla The Great Escape, byla předlohou známého filmu se S. McQueenem Velký útěk)

 

 

Audioknihy: před časem jsem si do telefonu hodil šimka a Grosmanna, v MHD si o mě mysleli, že jsem cvok :Smile_veryhappy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím..príma vlákno :Smile_honoring:

 

Pokud by se chtěl někdo fakt pobavit, vřele doporučuju knihu Asfalt od Štěpána Kopřivy.

Tahle militaristická ujeťárna, je napsaná takovým stylem, kterej jsem nikde jinde neviděl.Je to ostrý, sirový a moooc zábavný.

SlabŠí povahy ať tenhle kousek radŠi vynechaj.

 

Recenze: http://hracisobe.blogspot.com/2009/11/recenze-knihy-stepan-kopriva-asfalt.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím..príma vlákno :Smile_honoring:

 

Pokud by se chtěl někdo fakt pobavit, vřele doporučuju knihu Asfalt od Štěpána Kopřivy.

Tahle militaristická ujeťárna, je napsaná takovým stylem, kterej jsem nikde jinde neviděl.Je to ostrý, sirový a moooc zábavný.

SlabŠí povahy ať tenhle kousek radŠi vynechaj.

 

Recenze: http://hracisobe.blo...iva-asfalt.html

 

To bude v poho. Já člověk, kterej netrpělivě čeká až vyjde něco od Kulhánka nebo Dreschera... Aspoň mam něco na zkrácení čekání xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od Kopřivy je ještě hustší "Zabíjení". Dopručuju též od Fr. Kotlety "Bratrstvo krve - Hustej nářez", M. Moudrý "Konec křížů". A samozřejmně J. Kulhánka "Cesta krve" (vč. 3. dílu od Jaffa-M. Moudrý) a "Divocí a zlí".

Opravdu to má cenu číst? Kulhoše mám komplet, mám to moc rád a k tomuhle dopisování jinými autory apriori chovám moc velkou nedůvěru...Jinak z posledních titulů, co mi přibyly do knihovny:

Jonathan Trigg- Hitlerovi Vikingové- historie skandinávských příslušníků Waffen SS- nakl. Universum 2012

Antonio Pigafetta- Zpráva o první cestě kolem světa- nakl. Argo 2004- zápisky kronikáře Magalhaesovy výpravy z let 1519- 1522

Radek Fukala- Velká válka s křižáky 1409- 1411- Epocha 2011

Bohumír Roedl- Araukánské války- španělské Flandry v Chile- Scriptorium 2007- historie třísetletého boje indiánů kmene Mapuče proti španělům

H. P. Lovecraft- Spisy I- Hrobka, Spisy II- Měsíční močál. Spisy III- Volání Cthulhu, ještě vyjdou Spisy IV- Stín z času- klasika žánru fantaskně okultní literatury, nakl. Plus

Frank Miller, Lynn Varley- 300- komiks o bitvě u Thermopyl- Comics Centrum 2011

Pat Mills, Simon Bisley- Sláine- Rohatý bůh 1-3- komiks o keltském superhrdinovi- Netopejr 2005

Václav Kaplický- Bandita, Paťara a spol.- klukovské partičky v Táboře na počátku 20. století, taková Knoflíková válka- Baobab 2001

John Weal- Esa na Focke- Wulfech 190 na západní a východní frontě- Computer Press 2010

Peter Englund- Stříbrná maska- Pohled na život královny Kristiny- pohled do života švédské královny v 17. století- Nakladatelství Lidové Noviny 2008

Ivo T. Budil- Válka Zuluů- Britsko- zulská válka v roce 1879- Triton 2006

Scott Lynch- Lži Lockeho Lamory, Rudá moře pod rudými nebesy- Laser 2009, 2011- dobrá fantasy o zlodějské dvojici

a konečně komplet China Miéville- Pátrání po Jakeovi a nový titul Ambasadov, Laser 2006 a 2012, mladý anglický autor proudu zvaného New Weird čili Nové podivno, to se těším jak malej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu to má cenu číst? Kulhoše mám komplet, mám to moc rád a k tomuhle dopisování jinými autory apriori chovám moc velkou nedůvěru...

 

Nenazval bych to dopisování jiným autorem.Od Kulhánka jsem četl dvě knihy.Jedna z nich byla Hustej nářez.A můžu říct, že Asfalt má větší koule.Je to sice podobnej styl, ale jinej a mě osobně se líbí víc jak Kulhánkův....

Ale názor ať si udělá každej sám. :Smile_blinky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hustej nářez není od Kulhánka ale od Fr. Kotlety (viz můj příspevek výše).

Talvi: jestli myslíš 3. Cestu krve tak ano, to se Jaffovi povedlo, dobře navázal na příběh i Kulhánkův styl. Dokud nepřečteš, nevíš.

Stejně tak od Martina Peška alias Pelecha 3. díl Nočního klubu, krátké ale slušné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...