Přejít na obsah

AW - Pomoc pro WOTkaře


huskyB12_CZ

Recommended Posts

Čus, předpokládám, že do AW přešlo spousta lidí od WOTka. Nevim, jak to maj vostatní, ale impuls pro mě byl v tom, že WG už je jenom stroj na peníze, nic víc. Bitvy s výsledkem 15:1 (2,3) sou standartem, jedinej vítěz je WG. Mám spoustu posádek na pátým perku, tanky v topu, ale RNG (Ruskej Number Generátor) se rozhodne, že prostě netrefíš, neprobiješ a prohraješ. Nemám problém sypat peníze někam jinam, dojedu premiák, goldy sem už utratil a teď chci zkusit AW. Sem starej pes a nechci bejt za kašpárka. 

 

Dotaz je vo posádce, za herní měnu koupím úroveň 3, za zlato 5. Jak pošlu zkušenou posádku na novej tank (velitele sem snad pochopil)? Proč mám dojetou nudli pod členem posádky na max, ale nejde mi zvolit další dovednost (je tam furt zámeček) ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, huskyB12_CZ napsal:

Čus, předpokládám, že do AW přešlo spousta lidí od WOTka. Nevim, jak to maj vostatní, ale impuls pro mě byl v tom, že WG už je jenom stroj na peníze, nic víc. Bitvy s výsledkem 15:1 (2,3) sou standartem, jedinej vítěz je WG. Mám spoustu posádek na pátým perku, tanky v topu, ale RNG (Ruskej Number Generátor) se rozhodne, že prostě netrefíš, neprobiješ a prohraješ. Nemám problém sypat peníze někam jinam, dojedu premiák, goldy sem už utratil a teď chci zkusit AW. Sem starej pes a nechci bejt za kašpárka. 

 

Dotaz je vo posádce, za herní měnu koupím úroveň 3, za zlato 5. Jak pošlu zkušenou posádku na novej tank (velitele sem snad pochopil)? Proč mám dojetou nudli pod členem posádky na max, ale nejde mi zvolit další dovednost (je tam furt zámeček) ?

Díky

V AW je to jinak.

Velitele můžeš měnit podle libosti. Posádku nevyměníš. je pro každý stroj jedinečná. Posádky navíc mají strop dvou dovedností a konec.

A ta nudle značí, že tu dovednost má dojetou a aktivovanou. Nic víc.

Retrofity kupuješ pro každý stroj zvlášť, nejsou přenositelné. Když je sundáš, zůstanou ve skladu. přitom ten sklad jako takový vizuálně samostatně neexistuje.

Atd, atd.

AW je jiná hra, je složitější, rychlejší. Je jen podobná. A jen podobné jsou i herní mechaniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Aaron Goldstein changed the title to AW - Pomoc pro WOTkaře
  • 2 weeks later...

Heviny to v AW nemaj jednoduchý, sou pomalý, nevohrabaný a slepý. Nicméně když tanky, tak těžký :)

Ve WOTku mám rád E05, třeba E100 mě nebavilo ...

Mám Merkavu na 8 tieru a nehraje se mi s ní dobře, mám prémiovýho Abramse 8, je to lepší, ale furt to nejni vono. 

Která těžká 10 vopravdu stojí za to ?

Koukal sem na Číňana a nezdá se zlej ... Co Brit ? Rusáky hrát nechci. 

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně Merkavu. Většina lidí ani neví, kam jí ze předu střílet. Pokud chceš jistotu, tak "XMko" Abrams 10. tieru. Jak PVP, PVE i Glops. Ovšem, pokud bys vyhledával něco zábavnějšího, tak rozhodně doporučuji PL-01. Zábavný tank, ke kterému vede linie amerických lehkých tanků v čele s Thunderboltem. Lehké tanky, ale zábavné a to hlavně v PVP a Glops. 

Jinak ten Číňan je hrozně náchylný na vyřazení zbraňového modulu (děla). Máš ho stále rozbité a míření je špatné. 

 

Leopard X. Není špatný, mně osobně se nelíbí, ale dokáže dát ránu i přes 1000. Jen výdrž je horší, je to spíš sniper. 

Challenger ADTU. Linie do 9 tieru je utrpení. Na 9. tieru dáváš dmg za 500 a nabíjíš 12 s. Vyplatí se až na 10. 

 

Další kategorie je "Hifko" T-15, obrovská DMG, ale spíše pro PVE, nebo GLOPS. 

 

Kdyby cokoliv, stačí se zeptat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, MrPatas napsal:

Rozhodně Merkavu. Většina lidí ani neví, kam jí ze předu střílet. Pokud chceš jistotu, tak "XMko" Abrams 10. tieru. Jak PVP, PVE i Glops. Ovšem, pokud bys vyhledával něco zábavnějšího, tak rozhodně doporučuji PL-01. Zábavný tank, ke kterému vede linie amerických lehkých tanků v čele s Thunderboltem. Lehké tanky, ale zábavné a to hlavně v PVP a Glops. 

Jinak ten Číňan je hrozně náchylný na vyřazení zbraňového modulu (děla). Máš ho stále rozbité a míření je špatné. 

 

Leopard X. Není špatný, mně osobně se nelíbí, ale dokáže dát ránu i přes 1000. Jen výdrž je horší, je to spíš sniper. 

Challenger ADTU. Linie do 9 tieru je utrpení. Na 9. tieru dáváš dmg za 500 a nabíjíš 12 s. Vyplatí se až na 10. 

 

Další kategorie je "Hifko" T-15, obrovská DMG, ale spíše pro PVE, nebo GLOPS. 

 

Kdyby cokoliv, stačí se zeptat. 

Ty jezdíš hodně PvE?

 

Merkava?

To je zapalovač. Něco o tě škrtne a hoříš. I 3x za bitvu. Nepomůžou ani hasičáky. A z předu je prostřelitelná a zapalitelná.

Navíc je pomalá a imobilní. Dělo žádnej zázrak. Ta je tak do PvE a Spec. Ops.

Challenger:

Zpředu špatně prostřelitelnej, zboku odolnej proti kulometům. Favorit do Spec. Ops. Do Glops se nehodí a v PvP ho nízká mobilita a rychlost omezuje. Než někam dojede, je po boji.

XMko:

Díra pod věžej ho ve Spec. Ops. penalizuje. Boti sřílej právě tam a přesně. V PvP a GO tak sotva průměrnej tank.

Armata:

papírová vana, díra pod věžej, dobrá mobilita, dobrý dělo. Všestranná, ale s omezením a dobrou hrou. Boky papírový.

Leoš:

O něm platí to samé co o Armatě.

Čínskej Type.

To je asi tak ten nejužitečnější MBT z 10. pro GO a PvP. Jen zásah na dělo nebo věžovej kroužek, nezpsobuje škody na dmg. Dělo máš sice rozbitý, ale Hp pořád ful (v PvE). Čelně špatně prostřelitelnej i na vanu. Všechno max. oranžový. Boky papírový.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, to sem nenapsal, de mi vo PVP a Globs. PVE hraju jenom násobky kolevá expení.

Včera sem se hrabal v pancířích (mimochodem to je super na to čučet přímo v garáži) a na polygonu zkusil Číňana - zdál se mi na MBT poměrně pohyblivej. Brit, Germán i Amík mi taky dávaj smysl, ale včera nebyl čas se s nima svézt. Merkava je neskutečná lemra a naprosto bez deprese, proto mě nebaví. 

Než se do toho pustim, počkám jestli ještě nepřijdou další zaručený rady :)

Jo a pro zabavu si vyjezdím Sfingu, Centrauro 120 je v půlce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Najlvin napsal:

Pokud máte v plánu začít s Armored Warfare a stát se tankistou, pak by vám toto video mohlo alespoň částečně ulehčit začátek a seznámit vás s prostředím garáže a všemi jejími funkcemi ;-)
https://youtu.be/RzKRygFVEcc

Dobrý počin. Omlouvám se, že jsem to proběhl jen letem-světem. I tak mě tam něco chybí. Tj. větší rozvedení, co se dá najít v podrobnostech hodnocení bitev. Co za co dostanu.

Od toho se odvíjí volba, co budu hrát, s čín budu hrát, jakého velitele si vzít, jakým stylem hrát,  atd.

Např. se tam nechá vyčíst, proč artyny jsou většinou poslední v hodnocení a tím pádem i expech a kreditech.

 

Říkáš tam, že tanků v garáži můžeš mít kolik chceš, ale neříkáš, že prodávat tanky je blbost. Proděláš hned několikrát.

a) v tom podrobném hodnocení bitev je minor bonus techniky. Čím víc tanků máš, tím je vyšší. Stačí na něj najet kurzorem. Od toho se odvíjí i to kolik expů dostaneš za bitvu, z toho se počítá posádka, volné expy i expy velitele.

b) za vlastnictví určitého množství tanků daného prodejce jsou odměny.

c) ne vždy se hodí vysoký tier na plnění denních úkolů, spíše naopak

 

Tohle je něco, co opomíjí i hráči co to hrají dlouho. Pak koukají co to je. Nebo se nepodívají do odměn ve Spec. Ops. a tam jsou za splnění úkolů milióny kreditů.

Příkladně, velitel s dohledem ti i na MBT udělá spotovanou dmg snadno. Ta má stejnou cenu jako dmg nastřílená.   

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Iosifek napsal:

Dobrý počin. Omlouvám se, že jsem to proběhl jen letem-světem. I tak mě tam něco chybí. Tj. větší rozvedení, co se dá najít v podrobnostech hodnocení bitev. Co za co dostanu.

Od toho se odvíjí volba, co budu hrát, s čín budu hrát, jakého velitele si vzít, jakým stylem hrát,  atd.

Např. se tam nechá vyčíst, proč artyny jsou většinou poslední v hodnocení a tím pádem i expech a kreditech.

 

Říkáš tam, že tanků v garáži můžeš mít kolik chceš, ale neříkáš, že prodávat tanky je blbost. Proděláš hned několikrát.

a) v tom podrobném hodnocení bitev je minor bonus techniky. Čím víc tanků máš, tím je vyšší. Stačí na něj najet kurzorem. Od toho se odvíjí i to kolik expů dostaneš za bitvu, z toho se počítá posádka, volné expy i expy velitele.

b) za vlastnictví určitého množství tanků daného prodejce jsou odměny.

c) ne vždy se hodí vysoký tier na plnění denních úkolů, spíše naopak

 

Tohle je něco, co opomíjí i hráči co to hrají dlouho. Pak koukají co to je. Nebo se nepodívají do odměn ve Spec. Ops. a tam jsou za splnění úkolů milióny kreditů.

Příkladně, velitel s dohledem ti i na MBT udělá spotovanou dmg snadno. Ta má stejnou cenu jako dmg nastřílená.   

 

 

Tak já to točil hlavně proto, abych nováčkům usnadnil zorientování v garáži. Nechtěl jsem zase zabředávat moc do podrobností. Věřím, že každý, koho daná věc zajímá, tak si ji ve hře podrobněji prostuduje sám. Navíc ani já zatím těch zkušeností taky moc nemám, abych si mohl dovolit někomu něco radit nebo dopodrobna vysvětlovat, jak co funguje :D Jinak o tom minor bonusu jsem se tam zmínil taky včetně toho, proč se vyplácí nechávat si tanky v garáži. Ale celkově je to prostě jen stručné vysvětlení základů, které budou nové hráče z počátku zajímat asi nejvíc - na nějaký podrobnější návod by to chtělo mnohem delší video a hlavně od zkušeného hráče :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Najlvin napsal:

Tak já to točil hlavně proto, abych nováčkům usnadnil zorientování v garáži. Nechtěl jsem zase zabředávat moc do podrobností. Věřím, že každý, koho daná věc zajímá, tak si ji ve hře podrobněji prostuduje sám. Navíc ani já zatím těch zkušeností taky moc nemám, abych si mohl dovolit někomu něco radit nebo dopodrobna vysvětlovat, jak co funguje :D Jinak o tom minor bonusu jsem se tam zmínil taky včetně toho, proč se vyplácí nechávat si tanky v garáži. Ale celkově je to prostě jen stručné vysvětlení základů, které budou nové hráče z počátku zajímat asi nejvíc - na nějaký podrobnější návod by to chtělo mnohem delší video a hlavně od zkušeného hráče :-)

Nu, já jen dal několik postřehů, s čím se setkávám i u hráčů, kteří nejsou rozhodně začátečníky.

Důvodů je hodně, třeba jen ten obligátní, že angličtina je pro ně španělská vesnice. Pak jim pomůže čeština a koukají na to jak na novou hru. To se stalo i mě při přechodu na češtinu. Nebo že jsou na to zvyklí z WoT.

Nevím jak jsem zkušenej, občas mě taky něco hodně překvapí. Hlavně to, co si my.com nechává pro sebe. Ale od 0.18 jsem od AW už dost omlácenej, abych mohl občas něco vědět.

Nicméně, rád poradím. Je jedno zda tady nebo ve hře, případně na zdejším komunitním TS. To platí jak pro tebe, tak pro kohokoli dalšího.:-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Najlvin napsal:

Pokud máte v plánu začít s Armored Warfare a stát se tankistou, pak by vám toto video mohlo alespoň částečně ulehčit začátek a seznámit vás s prostředím garáže a všemi jejími funkcemi ;-)
https://youtu.be/RzKRygFVEcc

navody by mel delat jen ten, kdo tomu rozumi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Iosifek napsal:

Tak proč sypeš písek do soukolí elánu a snahy, který má někdo jiný? :-(

kdyby to nekdo delal jen pro novacky a komunitu (a nedal do videa 3 reklamy :( ), tak do toho vrtat nebudu....

ale tim, ze nekdo dela navod, ve kterem rika, ze nevi, jak neco funguje a jeste za to chce zaplatit..... jako sorryjako...

kdyz to srovnam s klukama, kteri delaji cestinu - on se ten pristup vlastne ani neda srovnat

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, reditelvesmiru napsal:

kdyby to nekdo delal jen pro novacky a komunitu (a nedal do videa 3 reklamy :( ), tak do toho vrtat nebudu....

ale tim, ze nekdo dela navod, ve kterem rika, ze nevi, jak neco funguje a jeste za to chce zaplatit..... jako sorryjako...

kdyz to srovnam s klukama, kteri delaji cestinu - on se ten pristup vlastne ani neda srovnat

Takovéhle kecy fakt miluju. Je vás tady X lidí, co o té hře ví mnohem víc, vedle toho někteří pořád brečí, jak je to na houby, že to nikdo nehraje - ale abyste udělali za ty tři roky nějaké video sami a hru trochu zpropagovali, to ne. Vsadím se, že jsi to video ani celé neviděl, protože právě proto, že spoustě věcem také stále nerozumím a vím to, tak se do jejich popisování ani nepouštím. Cílem toho videa je pouze seznámit nováčky s prostředím garáže. Ukázat jim, kde co najdou a co k čemu slouží, aby nebyli na poprvé příliš zmatení. Pamatuji si, že když jsem třeba já začínal s WoT a přišel jsem poprvé do garáže, tak jsem vůbec nevěděl, co k čemu je. A to byla hra v češtině. Co bych tehdy dal alespoň za takovýto stručný návod ohledně těch největších základů v garáži. Proto doufám, že lidem, co do hry přijdou úplně poprvé, moje video alespoň trochu pomůže se v garáži zorientovat a ulehčí jim začátky. Součástí videa jsou i dva kódy a návod, jak je aktivovat, aby měli do začátku něco navíc. Možná ti to přijde jako zbytečná snaha, ale já to dělám hlavně kvůli hře, protože si myslím, že si zaslouží větší pozornost než třeba WoT.

 

A co se týče reklam - co je na tom jako špatného? Divil by jsi se, kolik času u toho strávím a kolik financí mně už tohle natáčení a hraní stálo, takže když už tam ta možnost reklam je, proč bych ji neměl využít? Dělá to téměř každý, a to si myslím, že já to ještě používám s rozumem. Ne jak někteří, co jsou schopní do 10 minut nacpat pět reklam. Jako, těch pár reklamních bannerů nebo přeskočitelných reklam fakt nikoho nezabije a po nikom ani nechci, aby mi za to platil - video je pořád zdarma. Pokud si myslíš, že na tom snad nějak zbohatnu, tak jsi dost naivní. Doteď jsem z YouTube neviděl ani korunu, protože než to po těch halířích nastřádáš do částky, kterou má smysl vyplatit, tak to trvá hromadu času. Nejsem žádný YouTuber, který má na každém videu statisíce shlédnutí a žíví se tím. Já to mám pouze jako svůj koníček a dělám to jen proto, protože mě to zkrátka baví. Stejně se mi to nikdy nevrátí, já raději ty případné peníze z reklam vrazím zpět do rozvoje kanálu a třeba i do nějaké soutěže pro diváky. Když jsem streamoval svého času WoT, taky jsem to platil ze svého. Pokud ti to pořád přijde, že se snad snažím obohatit, tak je mi to líto - ale pak jsi prostě víš co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...