Přejít na obsah

AW návody Spec. Ops.


Iosifek

Recommended Posts

Pro Spec. Ops. a zejména Insane je třeba tým, technika a taktika. Tak by se na to hodilo nějaké vlákno. Co, jak, a proč.

 

Jak jezdit Sphinxe v kapitole 1.?

Na rozdíl od zbytku týmu má své vlastní úkoly. Hraje se na spot systém.Je v této kapitole neuvěřitelně efektivní, když se mu do toho nikdo neplete, a jede se to podle tohoto videa.

Víc než psané slovo udělá video.

Pokud je zájem, tak k tomu můžu dát i komentář, co dělám a proč.

 

 

ScreenShot0361.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinx a 3. kapitola Trotla (Insane) :-D

To není o honění dmg, ale o úloze ve hře. Tedy odstranit artyny, pomoc s vrtulníky, capnout SAM (rakety), a dostřílet letadlo. V mezičase pomoci ostatním.

Tedy jak to odjet, odkud jsou artyny vidět a tak.

Tohle je předpisové, jinak to tak dobře většinou nejde.

A sory za ty přiblblý okna nápovědy. Nevím jak se jich zbavit celou dobu co to hraju. :smileys-devil-785870:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

1. kapitola odehrát do 6 minut

Oprava která proběhla 24. října.

- Fixed an issue that allowed players to enter some unintended spaces on the first map of the Black Sea Incursion Special Operation

Znemožnila objetí bariéry na cap Cortéze, před tím, než uhájíte cap na náměstí a ona se odstraní. Nedá se tam dostat nikudy.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Iosifek napsal:

1. kapitola odehrát do 6 minut

Oprava která proběhla 24. října.

- Fixed an issue that allowed players to enter some unintended spaces on the first map of the Black Sea Incursion Special Operation

Znemožnila objetí bariéry na cap Cortéze, před tím, než uhájíte cap na náměstí a ona se odstraní. Nedá se tam dostat nikudy.

 

Doplnění.

Současný časový harmonogram:

- cesta MBT na 1. base = cca 25-35s

- cap 1. base = cca 25s

- udržení 1. base = 1 min

- cesta na 2. base (náměstí) = 0 s (už tam prostě musí stát a čekat na doběhnutí času z 1. base)

- cap 2. base =15s

- udržení = 1 min

- cesta Sphinxe od bariéry k capu Cortéze = 35-40s

- "udržení" 3. base (boti ji nikdy nekapnou) = 2 min

--------------------------------------------------------------------

Celkem = 5 min 40s až 5 min 55s

 

Většina hráčů si o tom může teď nechat jen zdát. Nejsou schopný to odehrát ani za 15minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Iosifek napsal:

 

Doplnění.

Současný časový harmonogram:

- cesta MBT na 1. base = cca 25-35s

- cap 1. base = cca 25s

- udržení 1. base = 1 min

- cesta na 2. base (náměstí) = 0 s (už tam prostě musí stát a čekat na doběhnutí času z 1. base)

- cap 2. base =15s

- udržení = 1 min

- cesta Sphinxe od bariéry k capu Cortéze = 35-40s

- "udržení" 3. base (boti ji nikdy nekapnou) = 2 min

--------------------------------------------------------------------

Celkem = 5 min 40s až 5 min 55s

 

Většina hráčů si o tom může teď nechat jen zdát. Nejsou schopný to odehrát ani za 15minut.

Pamatuju si stream s Tichymsmirakem (cca 2 roky zpet), kde nebyl schopen odehrat hrad PVE s tim, ze to je moc obtizne a prepnul na medium obtiznost - takze asi tak k vetsine hracu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Battalion Contract Missions

 

Dovolím si pár slov k tomuhle nesmyslu. Vlastně to je taky návod.

ScreenShot0029.jpg.002050d6bce5f7699c521da55f5975d9.jpg

 

První klanová smlouva:

Nedokázal jsem zjistit podle výpisu z bitvy, co se vlastně započítává. A to ani včera, ani dnes. A není to chyba překladu. Někdy dostanu 2000 bodů, jindy nic, ač nastřílím kolik chci. V průměru tedy cca 1000 bodů z 200k -250k. To bych hrál příslušný počet bitev. Vzhledem k tomu, že se to obnovuje denně, tak je to nesmyslné.

Druhá možnost je, ten úkol koupit za 5M kreditů. To je další nesmysl. Mých cca 500M by mě vydrželo na 100 dní a dostal bych 100 bodů ze 3000, do plnění klanového úkolu. 

5 000 000 x 3 000 = 15000000000

Není to trochu mnoho, za 30 denní pronájem tanku?

 

Druhá smlouva:

To odjede a splní to kolečko 4 misí tak cca 1% hráčů, jednou. Že by to jezdil na splnění kontraktu 3 000, to bude opravdu jen pár bláznů.

My jsme zatím neudělali ani tu první misi. A to pro nás je Insane sranda.

Takže tudy cesta taky nevede.

 

Třetí mise:

Tak u těch si stačí přečíst zadání. To je erc nesmysl. A podle ofiko fóra, i pro hráče pro které je nastřílet 30k v GO sranda. Udělat to ovšem 3x v četě je i pro ně blbost, s nulovou šancí.

 

Takže, devs, tedy vývojáři a marketing, se v AW už definitivně zbláznili. Nemá cenu se tím zaobírat a cpát do toho čas, nebo kredity, potažmo peníze. Já tomu nedávám víc jak 1/2 roku, a pak to potichu zmizí,  s odkazem na to, že hráči o to neměli zájem. Protože hráči jsou ti špatní, ne devs. To že tohle je něco, pro méně než 1% hráčů, to jim nikdo nevysvětlí.

 

Závěr za mě? Ignoruji to.

O to jedno kolečko Extréme, je tam samostatné ocenění, se asi ještě pokusíme, ale ten zbytek, tomu říkám: "NE"!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítání klanových úkolů.

Odehrál jsem jednu bitvu GO a snažil se dle návodu na ofiku dobrat k výsledku.

 

1097 : 120 = 9,14167

13728 9,14167 = 1501,7 (chyba v řádu jedné, může být způsobena zaokrouhlováním)

 

 

 

 

 

ScreenShot0040.jpg

ScreenShot0041.jpg

 

Takže je to za kill, to je v PvE za kill = 4, PvP = 70, GO = 60

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu podrobností.

Kapitola 1. Spec. Ops.

Jak to jezdit se Sphinxem je ve video nahoře. Tohle ovšem neplatí jen pro něj. Lze to tak jezdit s kterýmkoli AFV, dokonce to v případě potřeby lze jet i s TD.

Základem je hrát to na spot systém. Tedy nenechat se spotnout. Pak jsou boti otočení k první bázi a otáčí jen věže, nestřílí. Nepřejet roh budovy a tím aktivovat věžičky. Použitím kulometu vám klesá camo. Tak používejte rakety, tam vám camo drží.

Velitel by měl mít camo. Na to stačí Sabrina, které může dát oba perky každý a to okamžitě. Sice nemá dohled, tak má trochu problém, ale to se dá dohonit retrofity na dohled. Ideální je ovšem plukovník Sanna.

Zbytek týmu má úkol capnout 1. bázi. Čím později ji capnou (na spodní časovou hranici) tím má AFV víc času na vyčistění náměstí a 2. sekundárku.

Capnout bázi na náměstí je optimální, když tam najedou 3. Kdokoli tam vjede, tak aktivuje boty, kteří ji jdou bránit. Tak ve 3. ji capnou, než dojedou. AFV, pokud je na místě, jim je "namasíruje", tak pokud vůbec dojedou, tak pošramocení.

S udržením báze je to podobné, AFV je v tomhle neocenitelné. Střílí ty co najíždí capovat.

 

Teď recept na prohru. ;-)

Capnout první bázi hned. Pak je dobré, aby jeden jel za AFV, spotnul se a najel někde k němu. Boti se k němu otočí čelem, takže je i AFV má čelně, a nedají se odstřelit.

Pak je taky dobré, najet na bázi náměstí, když není náměstí odstřílené, nebo AFV je ještě na ulici (2. sekundárka je ful). Aktivují se další boti, obránci, nejlépe AFV v zádech, kteří AFV odstřelí.. Nebo je dobré k tomu spojit první a druhou vlnu botů dohromady. S tím "nadělením" si pak neporadíte.

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kapitola 2. na tieru 10.

Potřebujete techniku:

- Arty

- tvrdé MBT, nejlépe Challyho

- spotéra, tj. někoho s dohledem a camem

 

Pro výhru potřebujete aktivovat bose. To jde buď capnutím dronu, nebo dojet do města. Preferujeme dojezd do města. Kdž jsou artyny u města, tak to snad ani jinak nejde.

Udržení a vystřílení prvních 3 bází je zpravidla bez problémů. Pak je třeba, aby se spoter podíval vzadu po artynách a s arty je zlikvidoval. Přitom se podívá, zda je tam bezpečno pro přejezd arty. Spoter se pak přesune na ten kopeček mezi bázemi a bude krýt Chalimu zadek.

MBT jede levou stranou pomalu, takticky a nasvěcuje, odstřeluje s ostatními co je před nim. Zadek mu hlídá zbytek týmu. Dojede do města a aktivuje tím boty. Je třeba, aby do konce zbývalo alespoň 5 min.

Slyšel jsem názor, že je to sebevražedná mise. Není, Challi to v pohodě ustojí. Chce to jen opatrnější hru a hlídat si čas do konce.

Arty si přejede včas na zhruba 1/2 posledního hřebene u vody, a když jsou boti aktivovaní, pere to do nich. Na odstřelení obou potřebuje cca 4,5 minuty. Poslední kopec a ten široký hřeben je proto, že boti zajíždí až do údolí pod něj. Tak aby na arty nemohli a neměl problémy.

 

PS: Nižší tiery jsou snadné, tam není tenhle návod třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu odbočím.

Ve Spec. Ops. se nechají dělat i denní úkoly, které by bylo v klasickém PvE téměř nemožné udělat.

V 1. kapitole např.: Vyhrát, udělat 5-10 killů o tier výš a skončit první v hodnocení. 

¨Tady je výsledek, arty mě vyžrala dva killy, jinak bych zrovna splnil i úkol na 15 killů. Ten, a třeba i na 20 killů splním v pohodě v 2. kapitole buď s Marderem, nebo s Bredleyem.

V té 2. kap. se nechá v pohodě udělat i úkol na spot 20k dmg.

Jistě, v četě to jde lépe, dá se to i sólo.

ScreenShot0048.jpg

 

PS: A tady je ten další úkol na killy, v další hře. Žádný velký problém. ;-)

 

 

ScreenShot0049.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Extrémní operace

Ahoj Pepo návody jsou pěkné nicméně je na to potřeba opravdu zkušený team aby si to dokázal udělat.Těch lidí co to dokážou je opravdu minimum a my com  z tím asi počítá.Komu by se chtělo půjčit prémium tank zadarmo že?A v české republice k tomu.Nicméně zpět ke hře.Je pravda že požadavky na hráče jsou extrémní.Jezdit jednu misi či kapitolu cca 3-5 dní je  magořina.Je pravda že pokud nechceš nemusíš,můžeš ji koupit za 5 melounů a získáš 1 bod pro klan a naprosto s tebou souhlasím že mít pronajatý tank za ty peníze  nestojí. Možná bych ho raději koupil  za 40000 mega a nemusím se tady trápit.Časy v 1 kapitole sou utažené na doraz.Jsem opravdu zvědav kolik lidí to dokáže.Pro mně je to mrhání časem,radši budu jezdit to co mně baví a vykašlu se na Extrém.Lovu zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. kapitola tier 10.

Jak na artyny se Shinxem je nahoře video. Viděl jsem to hrát i jinak, nebylo to tak efektivní. Dokonce jsem na stejná místa na spotnutí artyn jezdil i s Mekavou, jen na té levé straně jsem musel blíž, cca 100m na pláň a necapovat rakety, přece jen je pomalá na přejezd po celé mapě.

Prioritní úkol Sphinxe jsou artyny. U vrtulníků pomáhá a u capování raket potřebuje pomoct, hlavně na levé bázi, kam najíždí od nádraží Bredley, případně přes hřeben i T15. Na konci pak dostřeluje letadlo.

Je dobré mít sebou jednu T15, na vrtulníky, pomoc Sphinxovi a na konci na letadlo.

Taky je dobré mít Challyho. Blokuje capnutí bází, na levé straně se kreje za skalou na bázi. Na pravé za boudou.  Agro, protože je nejblíž a střílí po nich, říká botům, aby se mu věnovali. O to míň střílí po ostatních.

Zbytek týmu  jednak kreje Challimu záda, a pak střílí boty.

 

Návod na odstřelení letadla a vrtulníků bez raket. Je za to camo.

Tým:

Sphinx

2x T15 Armata

Minimálně 1. Challenger a další MBT na krytí Challiho

 

Hraje se normálně, jen není prioritou dmg a boti na obou stranách není potřeba ani vystřílet.

3. bázi stačí když se bude decapovat.

Zato prioritou je, aby při každém přeletu všichni, včetně MBT stříleli po letadle. Tj. 25k dmg ustřílet při prvním,  25k při druhém a zbude 50k. To už dostřílí Sphinx + 1x T15. Ta druhá T15 je pro sichr.

Ono tak nic zvláštního na tom není, jen se necapují rakety.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, brus.07 napsal:

Extrémní operace

Ahoj Pepo návody jsou pěkné nicméně je na to potřeba opravdu zkušený team aby si to dokázal udělat.Těch lidí co to dokážou je opravdu minimum a my com  z tím asi počítá.Komu by se chtělo půjčit prémium tank zadarmo že?A v české republice k tomu.Nicméně zpět ke hře.Je pravda že požadavky na hráče jsou extrémní.Jezdit jednu misi či kapitolu cca 3-5 dní je  magořina.Je pravda že pokud nechceš nemusíš,můžeš ji koupit za 5 melounů a získáš 1 bod pro klan a naprosto s tebou souhlasím že mít pronajatý tank za ty peníze  nestojí. Možná bych ho raději koupil  za 40000 mega a nemusím se tady trápit.Časy v 1 kapitole sou utažené na doraz.Jsem opravdu zvědav kolik lidí to dokáže.Pro mně je to mrhání časem,radši budu jezdit to co mně baví a vykašlu se na Extrém.Lovu zdar.

Jj. Tak nějak to je.

Ano, téměř všechno se dá přepočítávat na nějakou porovnatelnou položku. Záleží jen na vstupních datech a použité metodice. Mě se zdá, že my.com počítat neumí. A marketing, který z tohohle vychází, ten je odstrašující v tom, jak se to dělat nemá.

Na otázku, komu je tahle klanová struktura určena, event, nebo jak to nazvat. Nejspíš paskvil. Tak si já odpovídám, že ani ne 1% aktivních hráčů. 99% na to nedostanou. Buď to neumí hrát, nebo nemají techniku, nebo je to nemotivuje.

Investice miliónových nákladů, které tahle akce stála. Tak ta se tím způsobem, jak to my.com dělá, při tom 1% hráčů nikdy nevrátí.

Návratnost by měla být ve formě zvýšené atraktivity pro stávající hráče, přísun nových hráčů, a v konečném výsledku zvýšený zájem a tím i podej.

Nic z toho se konat nebude. Místo toho, vidíš návody jak to odjet z dílny cy.com. Už to je zarážející. Pro mě to vypovídá o tom, že je tak malý zájem to jezdit, že 1% je nadsazené číslo. Tady ta investice se neobhájí a někdo za to může. A někdo se bojí buď o židli, nebo o prémie. Případně přísun financí od investorů. Proto ty návody.

 

Takže, místo aby tahle akce hráče motivovala, tak je demotivuje. To je tvůj, můj a spousty dalších hráčů, případ.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera, s vidinou aktualizace, jsme se pokoušeli dojet ve Spec. Ops. úkol, na splnění sekundárních úkolů. 10s po jejich aktivaci. nepovedlo se. Tak jsem zkoumal proč. Odpověď je jednoduchá. Vývojáři této hry to mají v hlavách úplně vygumované.

První sekundárku jsme dali za 5s, třetí za 6s. Ale druhou, ač chlapci dali věžičky za 7s, tak já tam nestačil dojet to capnout od aktivace. A to jsem nejel nijak pomalu. Jen jsem se neřítil max. rychlostí , v ní nezahnul do pravého úhlu, to by mě vyhodilo bůhví kam, a nenašel skulinu v nastlaném bordelu, abych to capl v čase 9,5s, jak to bylo v návodu. https://www.youtube.com/watch?v=thG8jbqiRAI

Nu, teď už máme novou misi, tak to těžko budeme dojíždět.

 

Tady je výsledek snažení. Je to dělané pro mou potřebu analýzy, neupravené, tak si to přetočte na správné místa. Pokud máte zájem to vidět a posoudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
před 2 hodinami, akymcz76 napsal:

S tím Breadlym zezadu jsi měl trochu štěstí.

Na mě takhle vyjel HIFV, dokážeš si představit, jak to dopadlo. Samozřejmě záleží i naču, jak dlouho musíš bázi bránit.

 

Ale jako návody dobrá práce.

S tím Breadlym zezadu musíš počítat, jede tam vždy. A ne, není to štěstí. On si vystřelí rakety, to Challi ustojí a kulomet mu nic nedělá. Pak stejně předjede před tebe. Ostatně, s nim stejně nic neuděláš, tlačí tě čas abys stál na capu.

O štěstí je v tom videu zapalovaní tanků, bez toho bych to nedal časově. Zelená munice podpořená perky na veliteli je u Chaliho T10 prevít i po nerfu. U většiny ostatních tanků. až na vyjímky, nestojí za nic.

A proč jet zrovna sem, když se jezdí na druhou stranu té muldy? Protože kromě těch dvou Breadlyů tam na tebe zezadu nic nenajíždí a i ti co střílí z mostu tak máš čelně.. Když jsem najížděl na druhou stranu, tak mě odrbali ještě než jsem tam stačil dojet a pak ti taky najíždí další botti z boku.

Tohle je pozice pro 7 minutovku, kde je Chally na to blokování opravdu jen sám. Ale to má tu předposlední bázi čistou, není tam nikdo jiný, žádný bott. Cap je 20s a pak přejezd. Poslední cap je 2min udržet.

 

Souhlas?

 

PS: Kdo to nemá a chce mít, tak to dělejte teď. V 0.28 Chaliho nerfnou a zvýší účinky raket, tak to bude daleko horší udělat. A XMo, jakož kterékoli jiné MBT to neustojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, huskyB12_CZ napsal:

Včera mě tam trápil Bredlík i s tim kulometem, páč sem k němu stál řití kolmo, což je ideální bojová pozice :) Když viděl, jak se mu to daří, tak se ani na cap nehnal, ale jak píšeš, Challenger vydrží nesmysl ...

Vím o tom. I boti stávkují. Střílel jsem na něj z druhýho břehu, když jsem to viděl. Ale koukal mu jen kousíček věže, tak až druhou ranou. Challi není sniper.  Někdo ho pak sundal, asi ty.

Spoluhráči můžou pomoc, když vědí oč jde.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...