Přejít na obsah

Stavba PC


RoboZilina

Recommended Posts

3 hours ago, Amina-opice said:

Pěknej "prcek" :t48126:Obvzláště, když to porovnám se svým "obrem", kde jsem to s tou americkou obrovskostí asi až přehnal :smiley-tongue:

 

Čo to tam máš v druhom PCIe slote? 

 

Inak hlavný komp mám v TT Soprano skrini a tam by sa tieto kocky zmestili skoro 4. Každopádne, stavba takéhoto malého PC je úplne iný zážitok. V predu je modrý ventilátor na molex konektor. Chcem ho vymeniť za biely s normálnym 3 alebo 4pin napájaním a to budem musieť asi vybrať von este aj dosku. Proste tam Nieje miesto na nič. :smileys-gaming-278245:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 hours ago, Amina-opice said:

To v druhém slotě je https://www.alza.cz/asus-strix-soar-d3850673.htm a radiátory jsou předpřípravou na SLI, které se nakonec nekonalo, jelikož blbne v Armored Warfare :smiley-tongue:Teplota v plný zátěži 35 stupňů, v idle pokojovka 22-23 (Cpu i Gpu)

Aha... a tú zvukovku používaš? Hráš asi so sluchátkami, ako každý či?

 

5 hours ago, petrix1 said:

ja som na svoj starý PC, ktorý som už dal sestre, použil skrinku Soprano. teraz mám COSMOS od CoolerMaster :-) do Soprana sa mi nezmestila grafika :-D

njn, je to veľká skriňa s veľa poličkami pre harddisky no, ktoré ale zavadzajú. V novších skriniach sa to už tak nerobí. Viac miesta pre GPU je aj v menších skriniach. Teraz tam mám 1060 MSI Gaming X  a zostáva len pol centimetra. Nemám fotku, ale staršia GTX 970 a R9 380x mali miesta viac ako dostatok. Už som v nej tri krát vymenil komplet komponenty a stále som sa nedokopal k tomu aby som vymenil aj skrinku. Držím ju hlavne kvôli dvierkam, aby mladší syn nepúšťal a nevypínal PC. :good: Tú malú Aspire skrinku stihol včera za hodinu testovania Reštartovať 2x  :facepalm: 

 

 

DSCF1986.JPG

DSCF1957.JPG

DSCF1707.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urobil som rýchly testík na AWečku a takú tú najobľúbenejšiu hru na svete s názvom WoT. Bohužiaľ PvP nešlo, tak AW len PvE. Neskôr pridám ďalšie hry. Môžem už teraz povedať, že za tie prachy SUPER. Ako asi je to správna cesta ku superlowbudget PC ...

 

Pre tú srandu nainštalujem manželke aj nejaké singleplayer-ovky :smiley_laptop:

 

 

 

BF1... 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
On 12. 10. 2017 at 3:20 AM, petrix1 said:

ja som na svoj starý PC, ktorý som už dal sestre, použil skrinku Soprano. teraz mám COSMOS od CoolerMaster :-) do Soprana sa mi nezmestila grafika :-D

Nakoniec som to nevydržal a to Soprano som predal. Vymenil som ho na Nzxt S340. Ešte to nemám komplet.. čakám na kábel ku grafike, ale už teraz chcem povedať, že je to teda zmena. :blink2: 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, petrix1 said:

starší comp mám poskladaný  v skrinke soprano a nový mám v CoolerMaster Cosmos keďže soprano je menšia a grafika sa mi tam nezmestila :-)

To sú ale krásne skrine. Ktorú máš?: http://www.coolermaster.com/product/Lines/full-tower/

 

Inak v tom počítači čo som postavil pre manželku som nakoniec vymenil grafiku. Tá Zotac 1050 sa v tej skrinke prehrievala. Teraz je tam 960 Strix. Zatiaľ testujeme... Zdá sa že bude tichšia a aj o málo výkonnejšia. Cenový rozdiel 10€ v neprospech 960.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

35 minutes ago, petrix1 said:

No to je pre nejaký server nie? :D Prečo to má takú cenu ty?

 

Ale aj tak som teraz zaľúbený do značky Nzxt. Neviem to tak pekne nafotiť no. V PR materiáloch to vyzerá takto:

 

https://www.nzxt.com/products/s340-black-red

 

Ten matný povrch je super. U mňa takto:

DSCF2495.thumb.JPG.04eb15a7391b76f1abf99a6d35ce0ad6.JPGDSCF2501.thumb.JPG.0d7e2c17d01b39fc1f40cacc06f09d7c.JPGDSCF2502.thumb.JPG.916514fd2d1b7fb4aa4882d4705c5db4.JPG

 

 

 

A keď to zasvietim tak asi takto:

 

IMG_20180112_191727.thumb.jpg.1fb3677780fd09b32d2188fdae487ec4.jpgIMG_20180112_191419.thumb.jpg.949029e937ed8ba69b0e034d285e6054.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 hours ago, petrix1 said:

ventilátory sú dúfam 140 mm :-) už len spustiť, či funguje. a ten tank je súčasťou výbavy? :-D

Tank musí byť, to je hádam jasné :laugh:

 

No sú to 120ky. Zadný sa zmestí len 120, tak som kúpil aj horný rovnako veľký. Tie čo sú vpredu boli už vo výbave.

 

V podstate je to synov počítač. Má ho v izbe na stole a ja tam chodím len na hosťovanie. A z času na čas mu ho rozoberiem :Smile-hiding:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Aaron Goldstein napsal:

Na hraní...

 

https://www.czc.cz/b757j72t9qi4ibg7n78e6arv1f/seznam

 

tady rychlý nástřel PC na hraní her za cenu kterou sis určil.

 

V této cenové kategorii se intel rozhodně nevyplatí. AMD Ryzen je výkonově na tom lépe.

Když tak mi zavolej na XXX XXX XXX a můžeme to lépe probrat a upřesnit komponenty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, KorDog napsal:

https://www.czc.cz/b757j72t9qi4ibg7n78e6arv1f/seznam

 

tady rychlý nástřel PC na hraní her za cenu kterou sis určil.

 

V této cenové kategorii se intel rozhodně nevyplatí. AMD Ryzen je výkonově na tom lépe.

Když tak mi zavolej na 776795039 a můžeme to lépe probrat a upřesnit komponenty. 

Tento seznam není označen jako veřejný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...