Přejít na obsah

AW - Projekt společného Teamspeaku pro EU hráče


Ashadak

Myslíte si, že by bylo společné CZ/SK Tsko pro EU dobrý nápad?  

24 hlasů

  1. 1. Myslíte si, že by bylo společné CZ/SK Tsko pro EU dobrý nápad?


  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Ahoj všichni,

s ohledem na současnou situaci na EU serveru kolem CZ/SK komunity, skoro všichni hrají na RU nebo jiné hry atd.,  to vypadá že na EU serveru už prakticky nikdo nehraje. Opak je však pravdou a pár zatvrzelých jedinců se na tomto serveru stále pohybuje. Přesně na tyto hráče cílí tento projekt. A nejen na ně. 

Základní myšlenka společného Tska je vytvořit místo, kde CZ/SK hráči z EU serveru budou moci klábosit se svými spolubojovníky, jezdit společně čety, odpočty a jiné akce na stejném serveru, protože nás je málo. Vypadne nám tak různé přeskakování mezi Tsky jednotlivých klanů. Navíc na tomto serveru bude úplně jedno z jakého jste klanu apod. a když se potkáváme v bitvách, tak se aspoň lépe poznáme. Jde přece jen o společnou zábavu.

Samozřejmě netuším jak se situace bude vyvíjet po startu 0.21, ale proč se nad tím nezamyslet už teď a neudělat malou anketu.

Co si o tom myslíte Vy? Je to nesmysl, nebo se Vám myšlenka klan free TSka zda zajímavá, či byste této možnosti využili?

Budu rád za všechny vaše nápady a názory k tomuto tématu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

58 minutes ago, arnost905 said:

Mám volnou malou mašinu, je těžké doma zprovoznit to TS?

Zprovoznit neni problem.

Za  A - potrebujes stabilni linku do internetu a podle poctu lidi taky rychlou. Cim vic lidi, tim vetsi kapacitu.

Za B - potrebujes verenou IP nebo DynDNS. Je to potreba aby se lidi dostali na TS server.

Za C - taky dobry firewall, protoze az se to proflakne na internetu, tak se najdou taovy jedinci, kteri se snazi to hackovat porpipade zhodit celi server DDoS utokem.

Za D - potrebujes Licenci.  Bez licence max 32 slotu.   Licence No Profit max 512 slotu a pak placene. To jsou dve varianty, a to ze si zapaltis pocet slotu, ale nebudes prodavat dal, nebo platis za prodane sloty. Samozrejme se od toho odvyji cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, 90/90Mb s 1-3ms pingem na seznam, veřejku taky. Firewall mám na mikrotiku. TS je teda placené, Ten discord je v základě co? Minimum systémových prostředků mně zaujalo a některé synovy klany fungují sluchátkama jen na discoapp.com nebo jak. Plus ruská sekce AW. 512 českých telefonistů by nemusel být problém, tolik nás tu v republice snad ani není na AW.

S firewalllem mám velké zkušenosti pro provozování mejlového serveru. Hvězda v tom nejsu, ale chyby řeším za pochodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

44 minutes ago, arnost905 said:

no, 90/90Mb s 1-3ms pingem na seznam, veřejku taky. Firewall mám na mikrotiku. TS je teda placené, Ten discord je v základě co? Minimum systémových prostředků mně zaujalo a některé synovy klany fungují sluchátkama jen na discoapp.com nebo jak. Plus ruská sekce AW. 512 českých telefonistů by nemusel být problém, tolik nás tu v republice snad ani není na AW.

S firewalllem mám velké zkušenosti pro provozování mejlového serveru. Hvězda v tom nejsu, ale chyby řeším za pochodu.

Otazka mikrotiku je jaky, protoze jestli bude cca 200 lidi kecat tak je to hodne paketu + nejaky firewall a cpu nemusi stihat.

Ono zase firewall a firewall. Udelat nejaky drop pravidla je sice jednoduche ale co potom kdyz se nekdo snazi porad, tak potom ten CPU na MK  ma co delat :-D

Na ciscu pomoci MPV se oddeli skodlivy provoz od legitimni komunikace to je prvni faze.  

To neni pro vitku, že firewall neumis,  je to brano, ze, kdyz dojde k pripadu terba DDoS na TS server tak MK nemusi ustat to je prvni vec, druha vec, ze provider nebude moc rad, ze mu nekdo utoci na jeho sit a treti vec je, že v nejhorsim pripade prijde o verejnou IP kdyz nebude moc ten DDoS utok zatsavit nebo poskytovatel, protoze pak to bude resit transit. coz muze prijit i o blok verejnych IP adres, protoze nekdy utoci na blok verejnych IP treba  xxxx.xxx.xxx.xxx/24.

Je lepsi tuto sluzbu provozovat nekde v datacentru nebo na nejakem VPS kde maji na to prispusobene sitove prvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten funguje a lidi tam normálně chodí. Vede ho Barbarrosa.

 

 

A pokud vím, chodí tam i jiní hráči z EU serveru. Takže ono jako takové společné  tsko je, jen o něm asi ne každý ví.  I když ho Barbucha na streamu a jinde propagoval. Takže si myslím, že je zbytečné zakládat další, spíš by bylo dobré na něj upozornit a chodit tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak psal Ashadak. Klanové ts už u běží nějakou dobu USO/BOS a problém s tím podle všeho není.

Navíc Ashadak je velice dobře mediálně známá osobnost ne jen z ofiko fóra, lidé ho znají z klanu a bitev a hlavně z překladů co pro ně dělá.

Takže si myslím že by tímto mohl nalákat více lidí na "své" klanové ts kde tak i tak bude a může to tam případně organizovat.

Můj názor :whistling::-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 minutes ago, arnost905 said:

Tak jedna věc je čistý drop, ale na základě třeba té kvantity dropu, zakážeš na určitou dobu přístupy z masy útočících ip. To ustátí nepřetržitého útoku je další kolonka úspěchu, to sem ještě nezažil.

Ja jsem zazil  DDoS 6 Gbps u linky 2 x 10Gbps kde uz Cisco dostalo zahul ale do cca 12 minut bylo odfiltrovano.

Byl to utok ICMP smurf, SIP Invite na RFC3261, Slowloris, TCP SYN  Flood, zesileny DNS.

Jak jsem psal, než na to pouzivat vlastni zelezo, ikdyz je volne, tak kvuli elektrice  24/7 , dostupnosti a bezpecnosti, pouzit treba nejake VPS u nejake hostingove spolecnosti. Treba VPS u Forpsi je 25 kc mesicne u weodsu nejakych 125 kc mesicne. A je to bez starosti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 minutes ago, Ashadak said:

Pokud existuje nějaké tsko typu co tu psala Květule, tak by ho chtělo oživit a trochu na něj víc upozornit. Já jsem o něm třeba vůbec nevěděl...;-)

Je i    ts.armoredwarfare.eu   je uplne stejne jak ts.armoredwarfare.cz   jeto jedno tsko a na neho nasmerovane dve domeny :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...