Přejít na obsah

E-shopy a jejich kvalita


HeavyBoyJoe

Recommended Posts

Na to konto můžu doporučit  https://www.gearforreal.cz   , maximalni spokojenost, velkej výběr, slušný ceny, a hlavně vynikající přístup k zákazníkovi. Výměna velikostí, atd atd.

 

Jenom dodám, že e-shop Armedu je opravdu fajn, jen člověk nesmí zajít k nim na prodejnu ve Vysočanech. Ochota personálu je mírně řečeno strašidelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...

Pred tydnem v nedeli 5.2. jsem si objednal (a zaplatil) 2 hry na www.gamesale.cz (uz jsem u nich nakupoval), jeden klic je ovsem neplatny - na Dirt Rally na ktery se fakt tesim.

Okamzite jsem jim samozrejme napsal a pak si vsiml, ze maji i reklamacni formular a ten vyplnil take. Cely tyden bez reakce. Dnes meli na strankach funkcni chat, tak jsem se zeptal jestli tu moji reklamaci budou vubec resit, nebo mam odstoupit od smlouvy. Pry to behem dneska daji do poradku - coz se nestalo. Zadna reakce.

 

Poradi nekdo co s nima? Ma smysl psat na COI nebo na Steam? Odstoupit od smlouvy staci mailem? Muzu tem zmetkum nejak zatopit?

 

Nejradsi bych si to objednal hned jinde, jenze oni mi pak poslou platny kod a budu mit dva....nema nekdo zajem o Dirt Rally (Steam - pc) za nizsi cenu? - v pripade ze bych objednal jinde a oni mi to stejne poslali? (zaplatil jsem 770Kc, nechal bych za min, to bysme se dohodli)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odstoupit od smlouvy nemuzes uplne jednoduse. Precti si podminky. Psat steamu je podle me bezpredmenty je tvuj problem kde si kupujes hry ;-)

Ja bych je urgoval. 

No pockej.....Pri objednavce na netu mam pravo vratit zbozi do 14ti dnu i bez duvodu ne? (jako ze mam padny duvod - nedodani zbozi)

 

Myslim ze by Steam mohlo zajimat kdo prodava jejich hry s neplatnym klicem, myslis ze by to Steamu byla opravdu jedno?

 

Urgoval jsem je vic nez dost.......nejsou schopny ani odepsat (za tyden). Chtel bych jim nejak zneprijemnit zivot, s timhle jsem se jeste nesetkal. (s neplatnym klicem uz jo, ale reseni probehlo v radu hodin)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

5.Právo spotřebitele odstoupit od smlouvy

  • Upozornění: Kupující nemůže po obdržení digitálního produktu (chráněného autorským zákonem) žádným způsobem věrohodně prokázat prodejci, že zakoupený digitální produkt nebyl z jeho strany aktivován a ani v budoucnu nedojde k jeho aktivaci, proto v tomto případě již není možné odstoupit od kupní smlouvy dle výše citovaného ustanovení občanského zákoníku (obdržením digitálního produktu byl produkt spotřebován). Uzavřením kupní smlouvy zákazník (spotřebitel) výslovně prohlašuje, že je s touto podmínkou seznámen a že s ní souhlasí.

mas moznost to skouset podle 6.Rozpor s kupní smlouvou

podminky maji na strankach. Podle me je to steamu jedno. Nejsou to jeho hry to jsou hry vyrobce. Klice takle preprodava desitky obchodu ne-li stovky. Takze si myslim ze jeden nefungujici klic od treti strany bude vsem u prd. (je to jen muj nazor)

Navic kupovani her u treti strany je vzdy na vlastni nebezpeci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5.Právo spotřebitele odstoupit od smlouvy

  • Upozornění: Kupující nemůže po obdržení digitálního produktu (chráněného autorským zákonem) žádným způsobem věrohodně prokázat prodejci, že zakoupený digitální produkt nebyl z jeho strany aktivován a ani v budoucnu nedojde k jeho aktivaci, proto v tomto případě již není možné odstoupit od kupní smlouvy dle výše citovaného ustanovení občanského zákoníku (obdržením digitálního produktu byl produkt spotřebován). Uzavřením kupní smlouvy zákazník (spotřebitel) výslovně prohlašuje, že je s touto podmínkou seznámen a že s ní souhlasí.

mas moznost to skouset podle 6.Rozpor s kupní smlouvou

podminky maji na strankach. Podle me je to steamu jedno. Nejsou to jeho hry to jsou hry vyrobce. Klice takle preprodava desitky obchodu ne-li stovky. Takze si myslim ze jeden nefungujici klic od treti strany bude vsem u prd. (je to jen muj nazor)

Navic kupovani her u treti strany je vzdy na vlastni nebezpeci.

 

Bod 5: Klic ktery jsem dostal neodpovida formatove klici ke sluzbe Steam - to by mohlo byt verohodne ne?

 

A za druhe - stiznost na COI by taky nemusela byt uplne marna ne? Jestli jich maji vic (jako ze asi jo), tak se tim budou snad zabyvat.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebuď mstivej..... nicméně tady https://obchody.heureka.cz/gamesale-cz/recenze/ můžeš sdílet svoji zkušenost s tímto obchodem.....

Sranda je, ze nemuzu napsat recenzi protoze nejsem overeny zakaznik :)  Neposlali mi totiz dotaznik o spokojenosti s nakupem, to je dobrej Kocourkov. Tak jsem napsal alespon do diskuze, at se lidi pouci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

No hele, chápu, že tě to nasralo, nicméně čekat, že u nějakých diskontních e-shopů bude support na úrovni Blizzardu nebo podobných, je trošku mimo. Vzhledem k tomu, že jsi ty sám tu reklamaci taky "zmastil" (komunikace mailem namísto k tomu účelu určeného formuláře) mi reakční doba v řádu jednotek dnů s následným vyřešením přijde docela v pohodě, to se na mě nezlob...

 

EDIT: A Steam by s tím měl případně jako dělat co? :-D To je asi jako kdyby mi nějakej šmudla na ulici prodal lístky "do CinemaCity", já zjistil, že jsou falešný, ale šel to řešit přímo s tím kinem :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Oni zatloukli e-mail ve kterem jsem odstoupil od smlouvy z duvodu nedodani zbozi (abych si to koupil jinde) - to, ze maji obchodni podminky v rozporu s pravnim radem CR je vec pro COI

2. V jinem shopu stacilo napsat ze klic je neplatny a do hodiny jsem mel jiny (o vikendu), predpokladal jsem ze komunikace mailem bude stacit. Reklamacni formular jsem pouzil az kdyz nereagovali na 2 maily.

3. Vzhledem k tomu, ze zdaleka nejsem sam kdo si na to same v diskuzi stezuje, myslim ze to neni ani neporadek na jejich strane ale spis pochybne ziskane klice.

4. Podminovat nabidku hry zdarma (za cast ceny) vymenou za mlceni na heurece - tomu rikate ze mi vysli vstric? Ja tomu rikam uplatek.

 

Uz to neresim, budu zas nakupovat jen na Steamu a bude klid.

 

Se Steamem mas pravdu, je jim asi sumak kdo prodava jejich klice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pls kde maji rozpor s pravnim radem cr? (jen at sem vim na co si dat pozor)

To ze si stezuje vice lidi je je klasika. Jako kazdy jiny obchod mas spokojeny a nespokojeny zakazniky. A cim vetsi obchod tim vice nespokojencu  :thumbsup:

Taky se nedivim ze ti na meil hned neodpovedeli kdyz na to maji reklamacni formular. Vis jak meilik se muze zatoulat.

A pokud prodavaji podle tebe pochybne klice tak jsi vlastne vedome koupil kradenou vec  :-D (sry tohle sem musel :D)

Hele klic si dostal facha vyresili to rychle je to cajk. To ze jsi byl nasrany verim, asi jako kdyz ti dojde rozbite zbozi, ale stava se to.

Pouceni pro priste kupuj tam kde mas jistotu  :thumbsup:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

A pokud prodavaji podle tebe pochybne klice tak jsi vlastne vedome koupil kradenou vec  :-D (sry tohle sem musel :D)

....

 

Nemusel, to jsem si nemyslel kdyz jsem si hru objednaval, to si myslim az ted.

 

Rozpor s nasim pravem? Vse co si objednas "dalkove" muzes bez duvodu vratit do 14ti dnu, a ne ze ne. Dalsi rozpor - vec za kterou jsem zaplatil mi ve slibene lhute nedodali a pozadavek na vraceni penez ignorovali (ja vim, e-mail se muze zatoulat. dva e-maily uz tezko. oni vlastne neodpovedeli ani na treti kde jsem urgoval reklamaci. Ja se domluvit chtel, oni se na to vybodli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozpor s nasim pravem? Vse co si objednas "dalkove" muzes bez duvodu vratit do 14ti dnu, a ne ze ne.

A jo, že jo... 

 

§ 1837 odstavec l občanského zákoníku říká, že spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy:

"o dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem spotřebitele před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy."

...jinými slovy, pokud mají uvedené v obchodních podmínkách, že u digitálního klíče nemůžeš odstoupit od smlouvy (což mají) a pokud jsi souhlasil s obchodními podmínkami (což jsi souhlasil, protože bez zatržítka, že souhlasíš, se nevytvoří objednávka) a pokud jsi ten souhlas projevil do 14 dnů (což jsi projevil - viz výše), tak v souladu s naším právem nemůžeš od smlouvy odstoupit, tedy zboží vrátit...

 

Dalsi rozpor - vec za kterou jsem zaplatil mi ve slibene lhute nedodali a pozadavek na vraceni penez ignorovali

Dodali... Klíč jsi dostal... Ovšem byl nefunkční... Tedy reklamace... A zde nastupují regule pro reklamační řízení (dle reklamačního řádu)... Tedy podat reklamaci stanoveným způsobem (zde je diskutabilní, zda-li mail s požadavkem vrácení peněz je stanovený způsob reklamace) a obchodník má nějakou stanovenou lhůtu na vyřešení reklamace (v tomto případě 30 dnů)... Tu obchodník dodržel....

 

ja vim, e-mail se muze zatoulat. dva e-maily uz tezko. oni vlastne neodpovedeli ani na treti kde jsem urgoval reklamaci.

Máš od těch mailů doručenku??? (Mám na mysli "potvrzení o doručení zprávy" - neplést s potvrzením o přečtení zprávy, protože tu může adresát odmítnout odeslat) Sice je to pouze potvrzení, že mail dorazil na cílový poštovní server a nebyl cílovým serverem odmítnut a nikoliv přímo potvrzení, že zprávu někdo četl - přijde např. i v případě, že zprávu cílový server zahodí do spamu, ale pořád je to jistá indicie, že mail skutečně dostali... Urgovat reklamaci, která ti nebyla potvrzena je k ničemu... Urgovat reklamaci, která ti byla potvrzena, před uplynutím lhůty pro reklamaci je také k ničemu... Obchodník může a nemusí zareagovat (byť slušností je nějak zareagovat, ale bavíme se o rozporu s právním řádem )...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gut, on 27 Feb 2017 - 20:05, said:

 

1. Oni zatloukli e-mail ve kterem jsem odstoupil od smlouvy z duvodu nedodani zbozi (abych si to koupil jinde) - to, ze maji obchodni podminky v rozporu s pravnim radem CR je vec pro COI

Možnýá zatloukli, možná ne, možná mají ten supportní formulář právě proto, že to pak vede na nějakej helpdesk a ne do schránky, kam to může nedorazit nebo odkud to kdejakej šmudla může smazat. Obchodní podmínky bych doporučil si nastudovat - kó;d na hru fakt není toté;ž jako boty objednaný po internetu. Mimochodem, oni ti zboží dodali, ale bylo nefunkční. To je asi jako když mně dorazil nábytek a jeden z dílů skříně měl rozbité zrcadlo.

 

Gut, on 27 Feb 2017 - 20:05, said:

 

2. V jinem shopu stacilo napsat ze klic je neplatny a do hodiny jsem mel jiny (o vikendu), predpokladal jsem ze komunikace mailem bude stacit. Reklamacni formular jsem pouzil az kdyz nereagovali na 2 maily.

 

 

Reklamační formulá;ř podle ná;zvu jaksi souvisí s reklamací. Takže by měl být pro reklamaci první volbou. Když se mi porouchá; internet od UPC, taky se snaží;m volat na poruchovou linku hned a nevolám tam až poté, co mi to nepomůže vyřídit ani paní; z vrátnice, ani uklízečka... Jinak reklamaci odeslanou v neděli vyřešili do pátku, to je pět pracovních dnů, kde je problém?

Gut, on 27 Feb 2017 - 20:05, said:

 

3. Vzhledem k tomu, ze zdaleka nejsem sam kdo si na to same v diskuzi stezuje, myslim ze to neni ani neporadek na jejich strane ale spis pochybne ziskane klice.

Myslíš toho borce, co píše "ve hrách od nich je virus"? Ten bude určitě relevantní :-) Jinak aspoň na té; stránce co jsem postoval jsem krom tvých reakcí žá;dnou extra negativní nezaznamenal.

Gut, on 27 Feb 2017 - 20:05, said:

 

4. Podminovat nabidku hry zdarma (za cast ceny) vymenou za mlceni na heurece - tomu rikate ze mi vysli vstric? Ja tomu rikam uplatek.

Dobrý den

je možné prosím se nějakým způsobem dohodnout na ukončení; celé situace (diskuze na heurece).

Nabízíme Vám zaslání bonusové hry v hodnotě 200,-- dle vlastního výběru, jako kompenzaci za způsobené; problémy s řešením reklamace.

Opravdu nám záleží na spokojenosti zákazníka.

Děkujeme za pochopení

Tereza Gamesale

 

Kde přesně v tomto textu vidíš požadavek, abys držel hubu? Ten e-shop se ti snaží kompenzovat nepříjemnosti, protože ho už to dohadování nebaví. Já to z jejich strany celkem chápu. Taky se na tebe mohli vys...at a nikdo by nemohl říct ani popel, protože reklamaci vyřídili v zákonem předepsaný lhůtě...

 

Sorry, nevím, kolik ti je, ale chováš se jak patnáctiletej fracek, co rozbil prasátko, za našetřený kilo si koupil v diskontu dva klíče na hru a teď si myslí, že se celej svět posadí na p*del kvůli tomu, že jeden z klíčů nefunguje, k reklamaci nepoužije k tomu určenej formulář a diví se, že to není do hodiny vyřízený...

 

Tech. poznámka: Z důvodu existence pravidla 4.4 ( červená je vyhrazena pro moderátorské zásahy) změněna barva zvýrazněněho textu - Aaron

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, skoro jste me presvedcili ze priste mam drzet hubu a nestezovat si na spatny obchod.

 

Pokud to takto chceš dál brát a dělat nadále ublíženýho, tak už se s tím asi nic moc dalšího dělat nedá... BTW proč to tu zamykat? Žádnej extrémní flame tu nejede a je užitečný si občas připomenout, že ne vždy je na vině "velký zlý e-shop", co se snaží uškodit nebohému zákazníkovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

beru, že jsi upozornil na obchod s daným eshopem a s problémem, to by tak mělo být, ale potom vše okolo zbytečnost. 

Napsat

1)poslali mě klíč nefunguje a už dělaj mrtvého brouka

2)poslali mě klíč nefunguje a snaží se to urovnat

atd a né ještě na sebe upozorňovat, že se chováš tak jak se chováš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...